آشنایی با بیت کوین

71 - آشنایی با بیت کوین

با ظهور و توسعه ارز های دیجیتالی، جهان شاهد شکل جدیدی از معاملات و تراکنش ها است که عمل خرید و فروش و انتقال ارز را برای افراد بسیار آسان کرده است. این ارز های دیجیتالی هر کدام با هدفی خاص و کاربردی منحصر به فرد متولد شده اند. بسیاری از افراد معتقد هستند که اولین ارز دیجیتال، بیت کوین است. جهت آشنایی با قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین و چگونگی ظهور آن، به توضیح بیشتر می پردازیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که به صورت الکترونیکی توزیع می شود. این ارز دیجیتال که به صورت غیر متمرکز می باشد، تحت حمایت و کنترل هیچ شخص و یا گروهی نیست. بیت کوین به صورت محدود تولید و بهره برداری می شود؛ به همین دلیل از ارزش بالایی برخوردار است. با توجه به استقبال مردم و برخی از مراجع دولتی از این ارز دیجیتال، اصلا بعید نیست که پول آینده، بیت کوین و یا ارزی مشابه آن باشد. نوسانی بودن این ارز رمزنگاری شده، باعث شده است قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین بسیار ناپایدار باشد.

کنترل بیت کوین به عهده چه کسانی است؟

اصلی ترین مزیت بیت کوین، استقلال آن از بانک ها و شرکت های جهانی است. جالب است بدانید که هیچ یک از مقامات دولتی امکان دخالت در تراکنش های مربوط به بیت کوین را ندارند؛ در واقع بیت کوین مشمول هیچ مالیاتی نمی شود و امکان مسدود شدن این ارزها وجود ندارد.

با توجه به شفافیت فعالیت های مربوط به شبکه بیت کوین، انجام هر تراکنش در بلاک چین ثبت می شود. اگرچه بیت کوین تحت کنترل هیچ نهادی نیست، اما این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند امورات مالی خود را به صورت کامل و جامع کنترل کنند. با توجه به غیر متمرکز بودن این ارز، هیچ نهادی امکان تاثیر گذاری در قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین را ندارد.

ویژگی های بیت کوین

عدم وابستگی

با توجه به عدم نظارت و کنترل مراجع دولتی، بیت کوین از پرداخت هزینه هایی نظیر مالیات، آزاد است. این مسئله سبب افزایش تعداد خریداران این ارز دیجیتال شده است.

می تونید بیشتر بخونید!  باینری آپشن چیست ؟ ( چه کاری انجام می دهد ) ؟

انتقال سریع و آسان

با توجه به دیجیتال بودن بیت کوین، می توان به راحتی و در کمترین زمان آن را انتقال داد‌. در واقع بیت کوین با قابلیت حمل بالا، امکان نقل و انتقالات ارزی را برای کاربران خود بسیار راحت کرده است.

دسترسی و کنترل

کاربران بیت کوین این توانایی را دارند که تراکنش های خود را کنترل کنند و به تمامی امور مالی خود دسترسی داشته باشند. شفافیت این شبکه باعث اعتماد کاربران آن شده است.

امنیت بالا

طبق قوانین شبکه بیت کوین، هیچ شخصی به جز خودتان، امکان دسترسی به کیف پول شما را ندارد. همچنین اطلاعات مربوط به حساب شما و مبادلات ارزی تان برای هیچ شخص دیگری فاش نخواهد شد.

 عدم جعل

با توجه به استفاده بیت کوین از فناوری بلاک چین، استفاده مجدد پول در این شبکه غیرممکن است و تا به حال هیچ کلاهبرداری ای با نام پرداخت مجدد در شبکه بیت کوین گزارش نشده است.

72.0 - آشنایی با بیت کوین

قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین

هیچ گونه پیش بینی ای برای آینده قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین وجود ندارد. عده ای بر این باورند که بیت کوین یک حباب است، اما عده ای آن را یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در دنیای دیجیتال می دانند.

با توجه به تاریخ این ارز پس از تعطیلی یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین، قیمت این ارز به مدت یک سال و نیم کاهش یافت و سه سال بعد قیمت ها کمی بهبود پیدا کرد. در حال حاضر بیت کوین از قیمت خوبی برخوردار است و شرایط متعادلی دارد، اما بعید نیست که دوباره قیمت فروش ارز دیجیتال بیت کوین کاهش پیدا کند. آن چه که مسلم است، عدم پیش بینی قیمت این ارز در آینده می باشد.

فناوری بلاک چین چیست؟

بلاک چین نوعی دفترچه یادداشت دیجیتال است که در آن اطلاعات تراکنش های بیت کوین ثبت و نگهداری می شود. از ویژگی های آن می توان به اشتراک گذاری این اطلاعات بین تمامی اعضای بلاک چین اشاره کرد؛ به عنوان مثال تمامی کاربران می توانند تراکنش های انجام شده بیت کوین را _بدون نام_ مشاهده کنند، همچنین امکان حذف و دستکاری این اطلاعات ثبت شده وجود ندارد.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید و فروش بیت کوین با کارت شتاب

کاربرد های بلاک چین بسیار فراتر از بیت کوین است؛ به عنوان مثال اگر بلاک چین را فضای آنلاین در نظر بگیریم، بیت کوین مانند یک شبکه مجازی روی آن است. بلاک چین از برگه هایی به نام بلاک تشکیل شده است، در بلاک ها انواع اطلاعات می تواند ثبت و نگهداری و به صورت زنجیره ای به یکدیگر متصل شوند.

ذخیره سازی و نگهداری بیت کوین

کیف پول بهترین ابزار برای ذخیره و انتقال بیت کوین است. شما برای نگهداری ارز بیت کوین نیاز به افتتاح هیچ گونه حسابی در بانک ندارید و تنها با خرید یک کیف پول می توانید به راحتی اقدام به ذخیره سازی و انتقال بیت کوین نمایید. کیف پول های نرم افزاری، بدون هزینه و به صورت رایگان بر روی موبایل و یا دسکتاپ قابل نصب هستند، اما برای استفاده از کیف پول های سخت افزاری، باید آن ها را خریداری کنید.

از آن جا که امکان برگرداندن تراکنش ها وجود ندارد، بهترین راه تهیه یک نسخه پشتیبان از کیف پول است. برای در امان ماندن از خطرات احتمالی نظیر هک شدن و یا دزدی، تحت هیچ شرایطی کلید خصوصی کیف پول خود را در اختیار کسی قرار ندهید.

آینده بیت کوین

اعتماد و باور مردم، تنها عامل تاثیرگذار در آینده بیت کوین می باشد. این مردم هستند که می توانند آینده بیت کوین را تعیین کنند؛ بنابراین بیت کوین می تواند به عنوان جایگزینی برای اسکناس های کاغذی، مورد استفاده قرار بگیرد. در حال حاضر با توجه به گرایش افراد بسیاری به خرید و فروش ارز بیت کوین، تعدادی از دولت ها در پی اعمال قوانینی برای استفاده از این رمز ارز می باشند.

بیت کوین دارای مزایا و معایب بسیاری می باشد. اگر در آینده تعداد این مزیت ها به حداکثر خود برسد می توان به جایگاه این ارز دیجیتال امیدوارتر بود. برای تحلیل بهتر نمودار های قیمتی بیت کوین و طرح ریزی برنامه های مشخص برای آینده، می توانید با کارشناسان حرفه ای رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

برچسب ها :