آشنایی فعالیت های تتر

106 - آشنایی فعالیت های تتر

بیش از 10 سال است که از حضور اولین ارز دیجیتالی دنیا، یعنی بیت کوین در فضای اینترنت می گذرد. این ارز دیجیتالی در طول دوره فعالیت کاری خود تا به امروز، همیشه با حاشیه ها و جنجال هایی همراه بوده است. یک نمونه از این جنجال ها، عدم ثبات قیمت بیت کوین و نوسانات شدید آن است. برای جلوگیری از این مشکل و کاهش نوسانات، تصمیم به ایجاد ارزی با ثبات گرفته شد. این ارز را تتر نام گذاری کردند و با نماد USDT شناخته شد. در ادامه با انواع ویژگی های تتر، نقش آن در معاملات بین المللی، نحوه سرمایه گذاری در تتر و آموزش دریافت تتر بیشتر آشنا خواهیم شد.

معروفیت تتر

تتر با پشتیبانی ارز های فیات معروف دنیا، مانند دلار آمریکا قدم در عرصه بازار ارز های دیجیتالی نهاد. طبق ادعای شرکت توسعه دهنده تتر، به ازای هر یک تتر، یک دلار آمریکا ذخیره می شود؛ به عبارت دیگر همیشه یک تتر برابر یک دلار است و می توان با فروش مستقیم تتر به صرافی ها یک دلار دریافت کنید. البته این ادعا همیشه از آغاز با شبهاتی همراه بوده است.

انواع خصوصیات تتر

از آن جایی که تتر با هدف ایجاد ثبات در بازار های ارزی ایجاد شد، دارای خصوصیات کاربردی می باشد. این خصوصیات اعم از:

  • ثبات در قیمت: رمزنگار تتر براساس دلار آمریکا می باشد؛ به این معنی که تتر را می توان دلار دیجیتال نامید و همیشه با فروش مستقیم تتر می توانید معادل آن دلار دریافت کنید. ثبات در قیمت از ویژگی های اصلی تتر می باشد.
  • شفافیت: شرکت تتر ادعا می کند در خصوص ذخیره سازی ارزی و پشتیبانی دلار آمریکا از تتر، هیچ گونه ابهامی وجود ندارد و برای هر یک تتر یک دلار آمریکا وجود دارد. تا به امروز مستنداتی دال بر نقض این ادعا ارائه نشده است.
  • متمرکز: برخلاف سیستم ارزی بیت کوین که بر پایه غیر متمرکز بودن فعالیت دارد، تتر متمرکز است.
  • عدم محدودیت: در خرید و فروش مستقیم تتر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد؛ یعنی شما می توانید به مقدار دلخواه تتر خریداری کنید. این خصوصیت در بسیاری از ارز های دیجیتال وجود ندارد؛ به عنوان مثال بیت کوین با محدودیت خرید و فروش مواجه است.
  • سرعت بالا و عدم کارمزد: تراکنش های تتر با سرعت بسیار زیادی انجام می شود، همچنین این ارز در تراکنش های خود هیچ گونه کارمزدی از کاربران دریافت نمی کند.
می تونید بیشتر بخونید!  چگونگی خرید و فروش تتر

موارد فوق از خصوصیات اصلی تتر می باشد که از دلایل محبوبیت آن در بین کاربران ارز های دیجیتال می باشد.

تتر در معاملات بین الملل

با توجه به ویژگی های ذکر شده در خصوص تتر، با ایجاد این ارز دیجیتالی جان تازه ای در روح معاملات بین المللی دمیده شد. بسیاری از کاربران همیشه در خصوص ارز های دیجیتالی مخصوصا بیت کوین، دیدی منفی داشتند و تصور می کردند که بیت کوین کلاهبرداری می باشد؛ به همین علت هیچ گاه در حد وسیع در معاملات بین المللی مورد استقبال قرار نگرفت.

در مقابل تتر به دلیل حامی آن که دلار آمریکا است، باعث ایجاد اعتماد سازی در کاربران شد و در حال حاضر بیشتر معاملات بین المللی توسط تتر صورت می پذیرد. سرعت بالا در انتقال، کارمزد صفر، عدم محدودیت در خرید یا فروش و کاهش ریسک در خصوص نگهداری ارز نقد، باعث شده که بازرگان به این ارز دیجیتالی برای انجام معاملات خود روی آورند. آن ها می توانند در هر لحظه با فروش مستقیم تتر خود آن را به ارز فیزیکی یا سایر ارز های دیجیتال تبدیل کنند.

نحوه سرمایه گذاری

به دلیل آن که تتر همیشه دارای قیمتی ثابت است، بسیاری از افراد برای حفظ ارزش دارایی خود آن را به تتر تبدیل کرده اند. با این روش با مشکل نگهداری مقدار زیادی ارز مواجه نیستند.

در کشور ایران به دلیل نوسانات بازار ارز های فیات، افراد زیادی اقدام به خرید و فروش ارز فیات برای کسب سود می کنند. تتر می تواند روشی جدید برای این معامله گران باشد؛ چرا که قیمت دلار و تتر برابر است و با خرید تتر می تواند به مقصود خود برسند.

می تونید بیشتر بخونید!  تفاوت ارز دیجیتال و پول دیجیتال

بسیاری از تریدرها سرمایه های خود را در بستر تتر نگهداری می کنند؛ به دلیل سرعت بالا در انجام تراکنش های تتر، در مواقع لزوم آن ها را به ارز مورد نظر خود تبدیل می کنند. همچنین در شرایط بحرانی که بازار ارز های دیجیتال دارای نوسانات فراوان است، با ترفند تبدیل کل سرمایه در حال گردش خود به تتر، خود را از آسیب های این بازار محفوظ می دارند. این ترفند در بین تمامی تریدرها رایج است.

آموزش دریافت تتر

برای دریافت تتر می توانید به صرافی های آنلاین ارزی مراجعه و نسبت به خرید آن اقدام کنید. برای این منظور کافی ست در صرافی ثبت نام کرده و با پرداخت هزینه آن و ارسال آدرس کیف پول دیجیتالی خود، به راحتی تتر های خریداری شده را در کیف پول خود دریافت نمایید.

به دلیل کلاهبرداری های انجام شده در فضای آنلاین و به سرقت رفتن اطلاعات هویتی کاربران، پیشنهاد می شود در خصوص انتخاب صرافی، جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما به شما صرافی آنلاین رایا اکسچنج می باشد.این وب سایت برخلاف دیگر رقبای خود با در اختیار گذاشتن آدرس دقیق و تلفن های تماس شرکت، جای هیچ گونه شک و ابهام برای کاربران باقی نذاشته است.شما می توانید به راحتی هرچه تمام تر و با خیالی آسوده با خرید و فروش مستقیم تتر یا سایر ارز های دیجیتالی بپردازید.

از دیگر مزیت های این سایت که باعث جلب اعتماد بیشتر کابران می شود، نمایش حکم قضایی مبنی بر قانونی بودن فعالیت سایت است، به این منظور که تمامی فعالیت های سایت براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران است و هیچ فعالیت غیر قانونی در این سایت انجام نمی پذیرد. برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت سایت می توانید از بخش تماس با ما، با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید سوالات خود را با تیم پشتیبان این وب سایت در میان بگذارید. تیم پشتیبان رایا اکسچنج از لحظه ورود شما به سایت تا پایان تراکنش همراه شما عزیزان می باشد.

برچسب ها :