ارزهای رمزنگاری شده

96 - ارزهای رمزنگاری شده

با وجود این که بسیاری از مراجع دولتی در رابطه با مسئله خرید فروش ارز مجازی دچار تعلل هستند، خرید و فروش ارز مجازی در کشور روز به روز در حال افزایش است. در حال حاضر به دلیل شدت تحریم ها و لغو بسیاری از مبادلات و معاملات با کشور های دیگر و مشکلاتی که در انتقال دلار وجود دارد، افراد زیادی توانسته اند از طریق استفاده از ارز های مجازی این مشکلات را تا حدودی برطرف سازند.

حتی مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند به جای خرید پول های خارجی مانند دلار، تصمیم به خرید ارز مجازی می کنند؛ زیرا به کمک این ارزها می توان هزینه هایی نظیر بلیط هواپیما، رستوران و مراکز خرید را پرداخت کرد. با توجه به میزان استقبال مردم از ارز های مجازی، می توان فهمید که روش های بهره مندی از ارز های مجازی بسیار زیاد است و کاربرد این ارزها روز به روز در حال گسترش است.

افزایش متقاضیان برای خرید و فروش ارز مجازی

طبق اعلام خبرگذاری های اقتصادی، در چند ماه گذشته میزان خرید و فروش ارز مجازی بسیار افزایش یافته است. عده ای از اقتصاددان ها علت این افزایش را تحریم های اخیر می دانند، اما مسئله اصلی درباره این حجم از افزایش خرید و فروش، رشد قیمت ارز های مجازی و دلار در بازار های جهانی می باشد.

نکته ای که در خرید و فروش ارز مجازی باید به آن توجه داشت، وضعیت ثبات و نوسانات برخی از این ارزها است. عده ای معتقدند ارز های دارای نوسان موجب سوددهی بیشتری برای خریدار می شوند؛ در حالی که می توانند ضرر آفرین نیز باشند، اما عده ای از اقتصاددان ها توصیه می کنند که برای در امان ماندن از ضرر های احتمالی بهترین کار خرید ارز های پایدار و با ثبات است. البته باید توجه داشت که هدف شما از خرید و فروش ارز مجازی چیست؟ شاید پس از پاسخ به این سوال بتوان تصمیم درست تری راجع به خرید ارز مجازی گرفت.

کاربرد ارز های مجازی

ارز های مجازی در موارد بسیاری قابل استفاده هستند و کاربرد های فراوانی دارند، اما یکی از اصلی ترین کاربرد های خرید و فروش ارز مجازی، پرداخت های بین المللی است. اگرچه که کشور هایی مانند هند مخالف استفاده از ارز های مجازی هستند و با استفاده کنندگان این ارزها برخورد می کنند، اما سایر کشورها علاوه بر موافقت با این ارزها، استفاده از ارزهایی نظیر بیت کوین و لایت کوین را نیز رواج می دهند.

می تونید بیشتر بخونید!  همه چی درباره ارز دیجیتال مونور و بایننس کوین ! (binance coin,monero) !

به طور کلی بهترین استفاده از ارز های مجازی مربوط به گردشگران و توریست ها است. به دلیل مشکلات مربوط به انتقال دلار و استفاده از کارت های اعتباری در کشورهای خارجی، ارز های مجازی بهترین جایگزین هستند، البته خرید و فروش ارز مجازی و استفاده از آن دارای نقاط ضعف و مشکلاتی می باشد، اما مزیت های آن بسیار بیشتر از مشکلات آن است.

97 - ارزهای رمزنگاری شده

علت محبوبیت ارز های مجازی

رشد قیمت ارز مجازی و گسترش کاربرد آن در جهان و حمایت برخی از کشورها از این ارز، سبب کسب محبوبیت ارز های مجازی در دنیا شده است. همچنین کاربردهایی نظیر خرید های آنلاین، دسترسی آسان، شفافیت، عدم وابستگی ارز های مجازی به سیاست مداران و… سبب علاقه مندی افراد بسیاری به خرید و فروش ارز مجازی شده است. این مزیت ها، هزینه های پایین تراکنش را هم شامل می شود.

شما بدون هیچ محدودیتی و تنها با پرداخت مبلغ اندکی می توانید دارایی های خود را از کشوری به کشور دیگری انتقال دهید. در سال های اخیر ارز های مجازی توانستند جایگاه بالایی را در سیستم اقتصادی جهان کسب کنند و همین امر، اصلی ترین دلیل برای بقای ارز های مجازی می باشد. خرید و فروش ارز مجازی هرگز متوقف نخواهد شد و امکان نابودی این ارزها وجود ندارد و حتی اگر نوعی از آن ها از بین برود قطعا جایگزینی برای آن ساخته خواهد شد.

معروف ترین ارز مجازی

از بیت کوین به عنوان معروف ترین ارز مجازی یاد می شود. طرفداران خرید و فروش ارز مجازی، بیت کوین را بهترین رمز ارز می نامند.

بیت کوین اولین ارز مجازی ای بود که در سال ۲۰۰۸ توسط یک یا تعدادی برنامه نویس ناآشنا وارد بازار شد و در سال ۲۰۱۷ به اوج قیمت خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید. بیت کوین به دلیل تجربه بالای ظهور از مهم ترین ارز های مجازی محسوب می شود؛ اگرچه پس از آن ارز های دیجیتال زیادی پا به عرصه گذاشتند و خریداران زیادی را به خود اختصاص دادند، اما پس از گذشت یازده سال، بیت کوین همچنان در صدر خرید و فروش ارز مجازی قرار دارد و در میان تعداد بسیاری رمز ارز با تجربه یا نوظهور محبوب است. اگر قصد خرید نوعی ارز رمزنگاری شده را دارید، بیت کوین به دلیل استقبال زیاد می تواند گزینه مناسبی برای خرید و فروش ارز مجازی باشد.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید و فروش تتر

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین محلی برای نگهداری بیت کوین های خریداری شده است. این کیف پول به دو صورت موجود می باشد؛ نسخه نرم افزاری و نسخه سخت افزاری.

نسخه نرم افزاری آن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و قابل نصب بر روی گوشی و لپ تاپ می باشد. نسخه سخت افزاری آن، دارای امنیت بیشتری است و باید خریداری شود. این کیف پول به مانند حساب بانکی شما می باشد، با این تفاوت که حفظ امنیت آن بر عهده  خودتان می باشد. از الزامات کیف پول بیت کوین، داشتن نسخه پشتیبان از آن می باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل، اعم از خرابی سخت افزاری کیف پول و یا مفقودی رمز آن بتوانید برای بازیابی بیت کوین های خود اقدامات لازم را انجام دهید.

با گسترش فضای خرید و فروش ارز مجازی، کلاهبرداری و سوء استفاده از آن بسیار رواج یافته است و همچنین به دلیل مجازی بودن آن و وجود ترفند های مختلف، پیگیری آن بسیار مشکل می باشد. توصیه می شود قبل از هر اقدامی، تمامی جوانب امر را در نظر بگیرید تا بعد دچار مشکلات متعدد نشوید. وب سایت رایا اکسچنج از معتبرترین شرکت های فعال در حوزه ارز مجازی و دیجیتال می تواند فضایی مناسب و ایمن برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

برچسب ها :