خرید ارز دیجیتال تتر

1.0 - خرید ارز دیجیتال تتر

قبل از هر چیزی باید گفت که خرید ارز دیجیتال تتر بهترین روش حمایت از سرمایه تریدرها است. در ادامه با رایا اکسچنج همراه باشید تا درباره نحوه خرید ارز دیجیتال تتر و به طور کلی جزئیات این رمز ارز بیشتر صحبت کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

رمز دیجیتال، رمز ارز، رمز پول و یا معادل انگلیسی آن کریپتوکارنسی (cryptocurrency) برای اکثر مردم واژه های جدیدی محسوب می شوند. رایا اکسچنج پیش از هر اقدامی از طرف شما سعی می کند تا شرح شفافی از مفهوم کلی آنچه در ذهن شما است را برایتان ارائه دهد.

ارز های دیجیتال پول هایی غیر فیزیکی هستند که در اینترنت بدست می آیند و در همان جا هم مصرف می شوند. در دنیای مادی معادل فیزیکی برای آن ها وجود ندارد با این حال هر ویژگی ای که یک اسکناس پنجاه هزار تومانی دارد را دارند. رمز ارز ها هیچ گونه مرز سیاسی یا جغرافیایی ندارند و در اینترنت می توانند هرگونه مصرفی داشته باشند.

این نوع ارز به هیچ بانکی در هیچ کشوری متکی نیست و بر خلاف سیستم های بانکداری متمرکز به صورت غیر واحد براساس الگوریتم های طراحی شده خاص خودشان اداره می شوند. غیر متمرکز سازی آنها با استفاده از زنجیره های بلوکی صورت می گیرد. بیت کوین اولین رمز ارز دیجیتال است که در سال 2009 توسط شخصی با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو عرضه شد.

ارزهای دیجیتال برای پیشگیری از جعل و عملیات های متقلبانه رمزنگاری شده اند. الگوریتم رمزنگاری آنها طوری طراحی شده که هرچه تعداد کاربر برای استخراج و بدست آوردن حق تراکنش بیشتر باشد، رمزنگاری آنها سخت تر، پیچیده تر و وقت گیر تر می شود که به همین دلایل این کار به عهده رایانه هاست.

نظر منتقدان

منتقدان بر این باورند که به دلیل غیرمتمرکز بودن رمز ارز ها و عدم کنترل آنها به وسیله یک بانک مرکزی، استفاده از آن ها سبب تضعیف قدرت اقتصادی کشورها می شود. همچنین معتقدند که به دلیل دشواری و غیرممکن بودن ردگیری تراکنش های آنها، زمینه های مستعد پولشویی را فراهم می کنند.

تتر چیست؟ همه چیز درباره ی تتر

تتر یا (Tether) یک ارز دیجیتال پایدار است که هر واحد آن معادل یک دلار می باشد. پایدار به این معنا که در برابر نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال دارایی معامله گران را حفظ می کند و به اصطلاح به آن استیبل کوین (Stable Coin) هم گفته می شود. استیبل کوین های دیگری به جز تتر هم وجود دارد.

می تونید بیشتر بخونید!  تفاوت ها و شباهت های ارز دیجیتال ریپل و ارز دیجیتال استلار

ارز شبکه تتر، توکن تتر است که نماد آن USDT مخفف United States Doller Tether می باشد. توکن های تتر به معادل مقادیر ارز های فیات آن در یک حساب بانکی معلوم نگهداری و پشتیبانی می شود که مبتنی بر بلاک چین است. واحد های USDT نسبت به دلارشان به بازار تزریق می شوند. فوریه ی 2015 آغاز مبادلات تتر در بازار بود.

2.0 - خرید ارز دیجیتال تتر

مزایای خرید ارز دیجیتال تتر

 یک تریدر(معامله گر) در دنیای ارزهای دیجیتال کاربرد تتر را فقط در داد و ستد خلاصه نمی کند! تتر علاوه بر پشتوانه دلاری، در تجارت های بین الملل به عنوان راهی کم هزینه و بسیار پرطرفدار برای نقل و انتقال وجوه پایین کارآمد است.

تتر همچون بیت کوین و سایر رمزارزها است اما منظور از پشتوانه دلاری آن ثابت بودن ارزش آن نسبت به دلار و یورو است که همین باعث تمییز دادن آن می شود. این یعنی حتی نوسان های دهم درصدی هم ارزشی دلاری خواهند داشت. به عنوان مثال در نظر بگیرید طی چند ساعت ارزش دلار چند برابر می شود، بنابر این ارزش توکن های USDT شما به همان میزان بالا خواهند رفت!

تتر پشتوانه دلاری دارد اما همچون سایر رمز ارزها تحت کنترل اقتصادی هیچ دولت یا بانکی نیست و با داشتن آن در یک اکسچنج توانایی خرید و فروش ارزهای مختلف را خواهید داشت.

برخلاف اینکه برای تمام ارزهای دیجیتال در صرافی ها حجم مشخصی برای تریدر ها در نظر گرفته می شود و خرید فروش آنها محدودیت دارد، در هیچ صرافی برای تتر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و در هر زمانی به هر اندازه ای امکان ترید تتر وجود دارد. از دیگر مزایای خرید ارز دیجیتال تتر این است که رمز ارز پایدار بر پایه یورو نیز ارائه می کند.

تتر ادعا می کند که شفاف است

کمپانی تتر ادعا دارد که حساب های فیاتش را مرتبا حسابرسی می کند و اینگونه ارزش تترهای در حال گردش را پشتیبانی می کند. هرشخصی می تواند با ابزارهایی که روی بلاک چین بیت کوین قرار دارد مقدار توکن USDT در گردش را ارزیابی کند.

می تونید بیشتر بخونید!  بیت کوین چیست ؟ ( همه چیز درباره ارز دیجیتال بیت کوین )

ریسک با تتر معنا ندارد!

یک تریدر می تواند به محض مشاهده نوسانات ارزهای دیجیتال و رفتارهای غیر قابل پیش بینی، ارز خود را به تتر تبدیل کند، در این صورت هم ریسک افت ارز خود را تجربه نمی کند و هم می تواند در صورت مساعد بودن رشد ارز دیگری، تتر خود را به سرعت به آن ارز تبدیل کند.

هزینه جابه جایی صفر

هزینه انتقال ارزهای دیجیال پایین است اما هزینه جابه جایی تتر صفر است. فرقی نمی کند بین دو حساب باشد یا بین دو کیف پول؛ جابه جایی تتر عملا هیچ هزینه ای ندارد و تنها برای تبدیل آن به رمز ارز فیات به شرکت منبع کارمزد تعلق می گیرد.

تتر استیبل کوین برتر بازار

علت محبوبیت تتر بازار بزرگ و نقدینگی زیاد آن است. بیش از 37 درصد تریدر ها اظهار داشتند که به این دلیل از تتر به عنوان استیبل کوین استفاده می کنند.

سایر استیبل کوین ها شامل:

در یو اس دی کوین (USDCoin) ۱۹ درصد نرخ پذیرش است،TrueUSD  و Paxos به میزان ۱۳ درصد، MakerDAO Dai ،Gemini USD ، StableUSD و Binance USD نرخ پذیرش شش درصد و یا کمتر دارند.

در این ارزیابی StableUSD و Binance USD برترین استیبل کوین های تحت پشتیبانی فیات هستند.

سرسختی محبوبیت استیبل کوین ها

انتشار آمار غیر واقعی موجب بروز انتقاداتی نسبت به صادرکنندگان استیبل کوین ها شده است. صعود تصاعدی ارزش دلاری تتر طی 10ماه دلیل بروز این انتقادات است. علت این تصاعد را نامتناسب بودن نرخ پذیرش و سرمایه گذاری دانستند. با این وجود و همچنین فشار نظارتی شدیدی که بر استیبل کوین ها حاکم است، از محبوبیت آن ها در میان تریدر ها چیزی کم نشده است.

در پایان ویژگی های خرید ارز دیجیتال تتر در یک نگاه به توصیه رایا اکسچنج را مرور می‌کنیم:

– هزینه ی جا به جایی آن صفر است.

– نقل و انتقال آن در تمام صرافی ها بدون هرگونه محدودیتی است.

– ریسک افت توکن را ندارد و توانایی تبدیل به ارز بالاتر در هر زمان.

– تتر دارای پشتوانه ی مالی و ارزش دلاری است.

– استیبل کوین برتر بازار است و در میان تریدر ها بسیار محبوب است.

برچسب ها :