خرید اینترنتی بیت کوین چگونه است ؟

204 - خرید اینترنتی بیت کوین چگونه است ؟

ارز های دیجیتال به ویژه بیت کوین در میان مردم از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و سالانه گرایش افراد به رمز ارزها افزایش می یابد. در سال های اخیر معاملات ارز های دیجیتال به ویژه خرید اینترنتی بیت کوین نسبت به گذشته بسیار افزایش داشته است و تعداد زیادی رمز ارز وارد چرخه تکامل پول شده اند.

ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال است که اولین بار توسط فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. بیت کوین در سال های ابتدایی پس از ظهورش از ارزش بالایی برخوردار نبود، اما رفته رفته به میزان مخاطبان این ارز و ارزش آن افزوده شد تا اینکه بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به اوج ارزش خود، یعنی ۱۳ هزار میلیارد رسید. این قیمت افراد بسیاری را شگفت زده کرد و موجب ثروتمند شدن عده زیادی از کاربران این شبکه شد.

بیت کوین توانست شکل جدیدی از پول را به ثبات برساند. این ارز رمزنگاری شده با ویژگی های ارزشمندی نظیر خلاقیت، استقلال، جهانی بودن و… توانست مخاطبان بسیاری را جذب کند و از شرایط مطلوبی برخوردار شود. بعد از بیت کوین ارز های دیجیتال زیادی ظهور کردند، اما هیچ یک از آن ها نتوانستند محبوبیت بیت کوین را داشته باشند. در حال حاضر بیشترین معاملات ارزی به خرید اینترنتی بیت کوین ختم می شود.

اهمیت بیت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال است و در میان کاربران ارز های رمزنگاری شده از جایگاه بالایی برخوردار می باشد. این رمز ارز با تاثیرات فراوانی که بر روی سایر ارزها دارد، بسیار مهم است. تاثیر بیت کوین بر روی ارز های دیجیتال آن قدر زیاد است که باعث نگرانی مخاطبان این عرصه شده است. کاهش قیمت ارز های دیجیتال و افزایش آن، رابطه مستقیمی با کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین دارد. دغدغه بزرگ تر کاربران، سقوط ارزش بیت کوین است. هیچ کس نمی داند که با سقوط این رمز ارز چه بلایی بر سر سایر ارز های دیجیتال خواهد آمد؟

ماینرها

به کامپیوتر های قدرتمندی که بیت کوین استخراج می کنند، ماینر گفته می شود. عده ای از افراد تصور می کنند که استخراج بیت کوین امر بسیار ساده ای است و نیاز به هیچ هزینه ای ندارد؛ در حالی که استخراج کنندگان بیت کوین هزینه های بسیاری را صرف خرید دستگاه های ماینر می کنند و مبالغ هنگفتی را در ازای استفاده از برق می پردازند.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید ارزان بیت کوین

استخراج کنندگان بیت کوین که به ماینر معروفند، پس از هر بار استخراج بیت کوین می توانند این ارز را به پول رایج کشور خود بفروشند. ماینرها اصلی ترین بخش در شبکه ارزی بیت کوین هستند. در واقع آن ها وظیفه برپا نگه داشتن این شبکه را به عهده دارند. همانطور که می دانید در شبکه بیت کوین امکان دو بار خرج کردن وجود ندارد؛ تحقق این امر با تایید تراکنش ها از سمت ماینرها امکان پذیر است. تاکنون حدود ۱۸ میلیون بیت کوین از ۲۱ میلیون آن توسط ماینرها استخراج شده است.

چگونگی استخراج بیت کوین

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که توسط رایانه های قدرتمند و مصرف بسیار بالای برق تولید می گردد. در واقع این ارز نوعی پول دیجیتال است که براساس معادلات ریاضی استخراج می شود. فرایند استخراج بیت کوین و شرایط تولید این رمز ارز بسیار دشوار است و کار هرکسی نیست؛ بنابراین اگر شخصی شما را به استخراج رایگان بیت کوین دعوت کرد، حرفش را جدی نگیرید؛ زیرا این کار سرابی بیش نیست و ممکن است سیستم شما را نابود کند. شما می توانید جهت خرید اینترنتی بیت کوین با رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

205 - خرید اینترنتی بیت کوین چگونه است ؟

استخراج بیت کوین در ایران

منتقدان استخراج بیت کوین در ایران بر این باورند که اگرچه استخراج بیت کوین سود زیادی دارد، اما مصرف برق برای تولید آن بسیار بالاست و واحد‌های تولیدی ارز مجازی به برق بسیار بالایی نیاز دارند. وزیر برق و انرژی گفته است طبق اطلاعات به دست آمده تولیدکنندگان ارز مجازی، از برق یارانه ای استفاده می کنند و حتی عده ای از آن ها از برق رایگان برخی از مناطق سوء استفاده می کنند. وزارت برق قصد دارد با ایجاد یک تعرفه مشخص برای ماینرها از فشار شبکه های برق بکاهد. جالب است بدانید که مصرف برق برای تولید یک بیت کوین برابر مصرف برق ۲۴ خانه در تهران می باشد.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید بیت کوین به صورت آنی !

خرید اینترنتی بیت کوین

بیت کوین را می توان به صورت مستقیم از اشخاص حقیقی خریداری کرد، اما توصیه می گردد این کار را نکنید؛ زیرا این کار ریسک بسیار بالایی دارد. افراد بسیاری با سودجویی های خود می توانند همه سرمایه شما را در یک لحظه به باد بدهند و از آن جا که تراکنش های بیت کوین غیر قابل بازگشت است، باید برای همیشه با سرمایه خود خداحافظی کنید.

بهترین روش برای خرید اینترنتی بیت کوین صرافی ها هستند. البته صرافی ها هم انواع مختلفی دارند. بهتر است پیش از عضویت در یک صرافی، از میزان اعتبار و امنیت آن صرافی اطمینان حاصل نمایید.

بیت کوین ارز جنجالی

از بیت کوین به عنوان یک ارز جنجالی یاد می شود. علت این نام گذاری فعالیت های مجرمانه متخلفان توسط بیت کوین در سال ۲۰۱۳ می باشد. از آن جا که بیت کوین تحت نظارت هیچ نهادی نیست، استفاده از این ارز راه را برای متخلفین هموار ساخته است. شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین دلایل مخالفت برخی از دولت ها با بیت کوین، عدم نظارت بر آن ها است.

فعالیت بیت کوین

بیت کوین یک ارز غیر متمرکز است که بدون هیچ وابستگی ای مشغول به فعالیت در دنیای دیجیتال می باشد. ارز بیت کوین تحت نظارت هیچ دولت یا نهادی نیست و هویت اکثر کاربران این شبکه مخفی و یا فیک است. تراکنش های بیت کوین ناشناس هستند و امکان بازگشت آن ها وجود ندارد.

ارز بیت کوین را می توان پس از خرید در انواع کیف پول ها  ذخیره کرد. کیف پول های بیت کوین در دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری قابل دسترس هستند. یکی از مهم ترین مزیت های بیت کوین، نفوذ ناپذیر بودن این شبکه است. به دلیل رمزگذاری شبکه بیت کوین، امکان هک آن وجود ندارد و همین امر سبب افزایش خرید اینترنتی بیت کوین شده است.

برچسب ها :