خرید بیت کوین از صرافی آنلاین

82 - خرید بیت کوین از صرافی آنلاین

به طور کلی برای خرید رمز ارزها به صورت آنلاین از هر صرافی، نیاز به عبور از فیلترهایی است که در رایا اکسچنج این فیلتر ها را برای شما به صورت تخصصی بررسی می کنیم. پیش از هر چیز ابتدا لازم است تا با موارد اولیه و مفاهیم پایه برای انتخابی آگاهانه تر، آشنا شوید. سپس بیشتر درباره خرید بیت کوین از صرافی های آنلاین و نکات مهم در این رابطه صحبت خواهیم کرد.

نکات ابتدایی کریپتوکارنسی!

  • رمز ارزها یا ارز های دیجیتال که نام دیگر آنها کریپتوکارنسی است، یک دارایی دیجیتال هستند و قابلیت دسترسی در واقعیت برای آنها وجود ندارد.
  • از مهمترین ویژگی آنها عدم وابستگی سیاسی و اقتصادی آنها به دولت ها است.
  • ارز های دیجیتال متن باز هستند و امکان تغییر و بازسازی شبکه در آنها وجود دارد.
  • پادشاه ارز های دیجیتال بیت کوین است که از سال عرضه آن تاکنون همچنان پیشتاز بوده و سیر ارزشی صعودی داشته است.
  • امکان مبادله و ترید را دارند و این مبادلات در اکسچنج ها(صرافی ها) اتفاق می افتد.

مراحل خرید بیت کوین از صرافی آنلاین

انتخاب صرافی ارز های دیجیتال

انواع صرافی

صرافی های ارز های دیجیتال بنا بر فاکتور های مختلف تقسیم بندی های متفاوتی دارند؛ صرافی های عامل و صرافی های غیر عامل.

در صرافی های عامل، کاربران مبادلات را با خود صرافی ها انجام می دهند و در صرافی های غیر عامل کاربر می تواند در بازار و با کاربران دیگر معالات خود را انجام دهد.

صرافی ها بر اساس مخاطبان به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. صرافی هایی که کاربر تنها با دعوت می تواند در آنها عضو شود که به آنها صرافی خصوصی می گویند.
  2. صرافی هایی که در آنجا به تمامی کاربران خدمات ارائه می شود، صرافی های عمومی هستند.
  3. صرافی هایی که فقط به یک منطقه جغرافیایی محدود خدمات ارائه می دهند.

همچنین صرافی ها بر اساس فیات نیز دو دسته هستند؛ صرافی هایی که قابلیت ترید کریپتوکارنسی با فیات را دارند و صرافی هایی که رمزارزها را صرفا با رمزارز مبادله می کنند. آخرین فاکتور برای انتخاب یک صرافی برای خرید، نوع مالکیت کیف پول کاربران آن است؛ برخی از صرافی ها جهت تضمین معاملات، رمز عبور کیف پول کاربران را نزد خود نگه می دارند که به آنها صرافی های متمرکز گفته می شوند.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید و فروش اینترنتی تتر

صرافی هایی نیز هستند که در آنها رمز عبور کیف پول ها در اختیار کاربران است و امنیت معاملات توسط شخص سوم یا ناظر تامین میشود که به این نوع صرافی ها، صرافی های متمرکز می گویند. اکنون با شناخت نسبی که از صرافی ها بدست آوردید، برای انتخاب بهترین صرافی آنلاین باید نکاتی را در نظر بگیرید. با رایا اکسچنج همراه باشید.

برندینگ صرافی

مواردی مثل امنیت، سابقه و شهرت می توانند به عنوان برندینگ یک صرافی عمل کنند که از مهم ترین معیار های انتخاب یک صرافی توسط معامله گران به شمار می رود.

هزینه کارمزدها و پایین بودنشان اهمیتی ندارد اگر صرافی نا امن باشد؛ چرا که امکان از بین رفتن سرمایه یا بلوکه شدن آن با نفوذ هکر یا هرگونه اخلال در چرخه معاملات و مبادلات، ریسک کار با آن صرافی را افزایش می دهد.

تنها عامل قابل ارزیابی، سابقه معاملاتی در آن صرافی خواهد بود. اینکه آیا این صرافی تا به حال مورد حمله قرار گرفته یا نه؟ آیا این حملات موفقیت آمیز بوده اند؟ آیا صرافی برای جبران خسارت اقدامی کرده است؟ روند از سرگیری معاملات بعد از حملات به چه صورت بوده؟ این سوالات شاید بهترین سوالاتی باشند که یک کاربر برای ارزیابی یک صرافی باید در نظر بگیرد.

83 - خرید بیت کوین از صرافی آنلاین

فرآیند احراز هویت در خرید بیت کوین از صرافی آنلاین

به دلیل بالابودن ارزش دلاری بیت کوین و بعد از آن سایر ارز های دیجیتال، بسیار حیاتی و مهم است که قبل از انتخاب و شروع به کار با هر صرافی از فرایند احراز هویت آن مطلع باشید. هرچه فرایند احراز هویت یک صرافی دقیق تر باشد، امنیت آن بالاتر است؛ علی الخصوص برای صرافی هایی که مبادله ارز های دیجیتال با ارز فیات را دارند؛ چرا که امنیت سرمایه چنین صرافی هایی بیشتر در معرض خطر پولشویی است.

برای کشورهایی مثل کشور ما که صرافی ها موارد احراز هویت را نسبت به کاربران آسان تر می گیرند، امکان بلوکه شدن دارایی نیز کمتر می باشد. برخی از صرافی ها نیز به جز در موارد استفاده از تمام امکانات مبادله، احراز هویت ضرورتی ندارد و شما بدون هیچ احراز هویتی می توانید در حجم پایین به فعالیت بپردازید.

می تونید بیشتر بخونید!  همه چیز درباره بیتکوین

بعد از احراز هویت، میزان کارمزد، حجم و سیالیت بازار، تعداد کوین های قابل معامله، راه های شارژ حساب ها و پشتیبانی حساب ها از جمله مواردی هستند که یک تریدر بیت کوین هنگام خرید از بیت کوین از صرافی آنلاین باید به آنها توجه داشته باشد.

رابط کاربری مناسب

هراندازه از کار کردن در فضای صرافی ارز دیجیتال احساس خوشایند تری داشته باشید، میزان موفقیت شما در معاملاتتان نیز بیشتر خواهد شد.

پیچیدگی در طراحی یک صرافی آنلاین، نه تنها در استفاده کاربر اختلال ایجاد می کند؛ بلکه می تواند باعث رشد منفی آن صرافی شود، مخصوصا برای بیت کوین که طرفداران زیادی دارد و یک محیط صعب برای تریدرها میتواند از ارزش دلاری که کاربران بیت کوین می توانند برای صرافی به عمل آورند کم کند. در نتیجه ایجاد یک توازن در طراحی مناسب و کاربر پسند بودن در تناسب با امکانات صرافی، به طور کلی می تواند نقش بسیار مهمی در آینده جهان رمز ارزها داشته باشد.

حیطه جغرافیایی کاربرد پذیر

بعضی از صرافی ها به کشور های در یک محدوده مشخص خدمات می دهند و در برعکس، بعضی ها به برخی مناطق اصلا خدمات نمی دهند. در صورتی که شما تحت تابعیت ایران باشید، این محدودیت ها را باید برای انتخاب صرافی تان در نظر بگیرید.

بسیاری از صرافی های آنلاین به لطف تحریم‌ها، خدماتی برای ارائه به کاربران ایرانی ندارند و اگر کاربری احیانا توانست تحت شرایطی از چنین صرافی هایی استفاده کند باید حواسش شش دنگ جمع باشد؛ چرا که به محض شناسایی شدن توسط اکسچنج، دارایی هایش بلوکه می شود.

هیچ صرافی آنلاینی که در تمام زمینه ها بهترین باشد و عیب و نقصی نداشته باشد در هیچ کجای بازار ارز های دیجیتال وجود ندارد. بهترین، سودآورترین و کارآمد ترین صرافی آنلاین، صرافی است که با توجه به جامعه هدف کاربرانش بتوانید توازن صحیح را میان عرضه و تقاضا و خدماتش فراهم کند.

برچسب ها :