خرید بیت کوین

بیت کوین840 400 - خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

بیت کوین ( نماد : BTC ، لاتین : Bitcoin ) یک پول مجازی یا به عبارتی یک ارز دیجیتال است که توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد. در روزهای ابتدایی عرضه بیت کوین ، برای خرید بیت کوین ، به ازای 1 دلار 1309 بیت کوین دریافت می کردید. در طول یک سال ارزش بیت کوین به چند سنت رسید و در سال 2017 برای خرید بیت کوین ، به ازای 4300 دلار 1 بیت کوین دریافت می کردید .

رشد قیمت

این رشد فوق العاده ی قیمت بیت کوین باعث شد سرمایه گذاران زیادی سرمایه خودشان را صرف خرید بیت کوین کنند . هرچه آشنایی مردم درباره بیت کوین بیشتر می شد باعث می شد باعث محبوبیت بیشتر بیت کوین می شد. در چند سال اخیر محبوبیت بیت کوین آنقدر زیاد شده است ، که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی سراسر جهان خرید و فروش های خود را با بیت کوین انجام می دهند.

غیر متمرکز بودن بیت کوین

خصوصیت بیت کوین نسبت به سایر ارزها و پول ها غیر متمرکز بودن بیت کوین است. منظور از غیر متمرکز بودن بیت کوین این است که بیت کوین توسط هیچ دولت یا ارگان یا بانکی اداره نمی شود. این یکی از ویژگی هایی است که افراد را مشتاق به خرید بیت کوین کرده است. ویژگی بعدی بیت کوین ، غیر قابل ردیابی بودن آن است. مثلا اگر بخواهید یک حساب بانکی برای خود باز کنید بانک تمام مشخصات شما را ثبت می کند. اما برای ساخت یک حساب بیت کوین ، نیازی به مشخصات شما نیست و همین موضوع باعث شده افراد زیادی به خرید بیت کوین روی آورند.

می تونید بیشتر بخونید!  بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین کدام است ؟

محبوبیت بیت کوین

با افزایش محبوبیت بیت کوین ، فروشگاه های اینترنتی زیادی در سراسر جهان شکل گرفت که خرید و فروش های خود را با بیت کوین انجام می دادند. وبسایت هایی از قبیل   SilkRoad که به بازار سیاه داروهای غیر قانونی معروف است و برای خرید از آن باید به آن بیت کوین بپردازید. همچنین وبسایت آرموری ( Armory ) که یک بازار اسلحه بین المللی است و برای خرید از آن باید بیت کوین بپردازید . یا وبسایت بلک مارکت ریلودد (  BlackMarketReloaded )  که یک فروشگاه اینترنتی همه کاره است و همه چیز در آن پیدا می شود و برای خرید باید به آن بیت کوین بپردازید.

ویژگی بیت کوین

اما بیت کوین قابلیت هایی فراتر از یک ارز دیجیتال دارد . یکی از بزرگترین ویژگی های بیت کوین نوسان قیمت آن است و این امر موجب شد تا افراد زیادی به کسب درآمد از راه خرید و فروش بیت کوین ( ترید ) بپردازند. منظور از ترید ، خرید بیت کوین در کف ( پایین ترین قیمت ) و فروش آن در سقف ( بالاترین قیمت ) است.

خرید و فروش به صورت p2p

خرید و فروش در شبکه بیت کوین به صورت P2P ( نفر به نفر ) است و فروشنده مستقیم بیت کوین را برای خریدار ارسال می کند و هیچ شخص سومی در این فرایند دخالتی ندارد و حتی هیچکس توان ردیابی این تراکنش را ندارد. همین عامل باعث شد خلافکاران زیادی به بیت کوین روی آورند و برای خرید و فروش های خود از بیت کوین استفاده کنند.

محبوبیت بیت کوین روز به روز بیشتر شد و این محبوبیت باعث می شد افراد زیادی به خرید بیت کوین روی آورند و همین باعث افزایش قیمت بیت کوین می شد و هم اکنون به ازای خرید یک بیت کوین باید 6 هزار دلار پرداخت کنید.

می تونید بیشتر بخونید!  طریقه نگه داری ارز بیت کوین

اگر هم اکنون قصد خرید بیت کوین را دارید ، می توانید از صرافی رایااکسچنج بیت کوین های خود را خریداری نمایید.