آشنایی با تتر و چگونگی خرید و فروش آن

31 - آشنایی با تتر و چگونگی خرید و فروش آن

امروزه برخی از صرافی ها نظیر بیت فینکس، دلار را نمی پذیرند و در مقابل خواهان پذیرش ارزهای رمزنگاری شده بر پایه ی دلار هستند و تنها دلیل این امر، مزیت های ارز دیجیتالی با نام تتر است که از آن برای تسهیل جا به جایی ارزهای ملی استفاده می شود. خرید تتر با هدف ذخیره ی پول انجام می شود و می توان از آن برای سرمایه گذاری مالی استفاده کرد، برای درک بهتر از این ارز دیجیتال در ادامه با ما همراه باشید.

تتر چیست؟

تتر نوعی ارز دیجیتال است که پشتوانه ی آن دلار آمریکا می باشد، بنابراین ارزش آن به دلار آمریکا وابسته است به طوری که هرگونه تغییر در دلار آمریکا از نظر صعودی یا نزولی بودن در ارزش تتر تاثیر گذار خواهد بود. رئال کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ تتر را به وجود آورد. هر یک تتر از نظر ارزشی با یک دلار آمریکا برابری می کند و در حال حاضر به ارزش دو میلیارد دلار در حال گردش است. در نهایت می توان گفت که تتر نوعی ارز رمزنگاری شده بر پایه ی بلاک چین است که توکن های آن از طریق ارزهای فیات نظیر یورو و دلار پشتیبانی می شوند.

سرعت و هزینه تراکنش های تتر

یکی از مهم ترین مزیت های خرید تتر، سرعت بالای تراکنش است. برداشت یا واریز از صرافی ها امری کاملا زمان بر است به طوری که گاهی اوقات حتی تا یک هفته به طول می انجامد و همین امر اگر با روزهای تعطیل مواجه شود زمان آن به شدت افزایش خواهد یافت. حال که تراکنش های تتر در چند دقیقه امکان پذیر است. معامله گران ارزهای رمزنگاری شده نیاز به حداقل زمان برای جابجایی سرمایه های خود دارند، بنابراین سرعت جابه جایی برای آن ها بسیار حائز اهمیت است. نکته ی بعدی در مورد تراکنش‌های تتر، کارمزد هر تراکنش است. انتقالات ارزی جهانی بسیار گران هستند و هزینه های مربوط به هر تراکنش ۲۰ تا ۳۰ دلار متغیر است، در حالی که تتر هیچ هزینه ای برای تراکنش های خود دریافت نمی کند. همین امر سبب جلب رضایت بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال شده است.

می تونید بیشتر بخونید!  شرایط خرید و فروش مستقیم ارز به صرافی آنلاین

خرید تتر

استیبل کوین تتر نوعی ارز رمزنگاری شده ثابت است که از آن با نام دلار دیجیتال یاد می شود و در بسیاری از معاملات ارزی جهانی به جای دلار مورد استفاده قرار می گیرد و وجه نقد را تبدیل به دلار دیجیتال می کند. یعنی تتر قابل معاوضه با دلار آمریکا است. فروش و خرید تتر، مانند سایر ارزهای دیجیتال در شبکه ی بلاک چین انجام می شود. ثبات این ارز دیجیتال و وابستگی آن به دلار آمریکا باعث شده که تقریبا تمامی صرافی های ارز دیجیتال از آن پشتیبانی کنند، همچنین امکان تبدیل تتر به دیگر ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. رایا اکسچنج امکان خرید بیت کوین، خرید تتر و یا هر ارز رمزنگاری شده را برای علاقه مندان به خرید ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. شما در رایا اکسچنج تنها با انجام چند کلیک قادر به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود خواهید بود.

ثبات قیمت

همه ی ما ارزهای رمزنگاری شده را با نوسانات و عدم ثبات آن ها می شناسیم. میزان این نوسانات آن قدر زیاد است که گاهی حتی در لحظه ممکن است سبب مقدار قابل توجهی سود یا زیان ما، در یک معامله ی ارزی شود. این بی ثباتی بسیار نگران کننده است و شاید در معاملاتی موجب سود چشم گیری شوید، در حالی که پس از مدتی ضرر کنید. به همین علت خرید و فروش ارزهای نوسانی نوعی ریسک محسوب می شود، اما خرید تتر در واقع عاری از هرگونه ریسکی می باشد. تتر به عنوان یک ارز دیجیتال ثابت و بدون نوسان معرفی می شود و ارزی با ثبات است، زیرا دلار آمریکا از آن پشتیبانی می کند. این ثبات برای خریدار نوعی آرامش خاطر به ارمغان می آورد و نگرانی های مربوط به تغییرات ارزی را کاهش می دهد.

32 - آشنایی با تتر و چگونگی خرید و فروش آن

مزیت خرید تتر نسبت به خرید دلار

تتر به علت ثبات قیمت و عدم نوسان، ریسک خرید را بسیار کاهش می دهد. علاوه بر آن به دلیل داشتن کیف پول و عدم واسطه، بسیار مورد استفاده در تجارت محسوب می‌شود. از توکن ها می توان در امر تجارت و خرید، بیشترین استفاده را برد. از آن جا که تتر نوعی ارز دیجیتال است، خرید و تراکنش های آن مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده است و نیازی به استفاده از کارت های اعتباری ندارد.

می تونید بیشتر بخونید!  آموزش جامع معامله گری (تریدر) ارزهای دیجیتال

تتر بهترین ارز دیجیتال است

افراد زیادی به دنبال مقایسه ی ارزهای دیجیتال با یکدیگر هستند و در عین حال بیت کوین از نظر عام بیشترین طرفدار را در میان ارزهای رمزنگاری شده به خود اختصاص داده است، در حالی که تحقیقات و آمارها چیزی خلاف این موضوع را نشان می دهد. طبق آخرین آمار، تتر اولین جایگاه خرید و فروش و دادوستد را داراست. به طوری که حجم تجارت تتر بسیار بیشتر از بیت کوین اعلام شده است. تتر چیزی حدود ۱۸ درصد بیشتر از بیت کوین در تجارت نقش داشته است و می توان گفت در حال حاضر تتر یکی از مهم ترین کوین های رمزنگاری شده است. بنابراین اگر قصد خرید هر یک از ارزهای دیجیتال را دارید باید بدانید فعلا تتر در بالاترین جایگاه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

وضعیت ارزهای دیجیتال آن قدر مبهم است که هیچ پیش بینی نمی توان راجع به آن انجام داد. بسیاری از سرمایه‌گذاران بازارهای ارز دیجیتال معتقدند که تتر ارزی وابسته و تحت نظارت است و توجیه آن ها، نزدیکی تتر به شبکه ی بانکی ارزهای فیات است. آن ها این وابستگی و نظارت را برخلاف قوانین بیت کوین می دانند و به همین علت به تتر به عنوان نوعی ارز رمزنگاری شده مشکوک هستند و خرید تتر را نوعی فریب تلقی می کنند. حال که عده ی دیگری بسیار خواهان خرید تتر و حمایت از آن هستند و این ارز دیجیتال را به دلیل ثبات قیمت و برابری آن با دلار آمریکا بسیار مفید می دانند. در نهایت باید گفت که هیچ کس مطمئن نیست که آینده ی این ارزهای رمزنگاری شده به کجا و چه چیزی ختم می شود.

برچسب ها :