خرید و فروش اینترنتی تتر

215 - خرید و فروش اینترنتی تتر

در حال حاضر توجه به ارز های دیجیتال یکی از مهم ترین مسائل روز است و کاربران فعال این شبکه روزانه بخش اعظمی از وقت خود را جهت تحلیل و بررسی ارز های رمزنگاری شده صرف می کنند. ارز های دیجیتال با سیستم غیر متمرکزی که دارند همه امور مربوط به خرید و فروش، نگهداری، تحلیل و بررسی و حفاظت این شبکه را به کاربران واگذار کرده اند و این ویژگی، اصلی ترین تفاوت ارز های دیجیتال با ارز های فیات است. گسترش ارز های دیجیتال و محبوبیت آن ها در میان مردم روز به روز در حال افزایش است و همین امر سبب حجم بالای معاملات رمز ارزها شده است. رایا اکسچنج با ایجاد بستری امن، امکان خرید و فروش اینترنتی تتر را برای علاقه مندان این رمز ارز فراهم کرده است.

ارز دیجیتال تتر

تتر اولین ارز با ثباتی است که در سال 2015 به بازار معرفی شد. معامله گران و شرکت های مختلف کوین با معرفی تتر شگفت زده شدند؛ زیرا تتر یکی از اصلی ترین ویژگی های ارز های دیجیتال که نوسانی بودن آن ها بود را نقض کرد. با روی کار آمدن تتر و استقبال کاربران از این رمز ارز، شرکت های زیادی به طراحی ارز های با ثبات پرداختند.

از این رو تعداد ارز های پایدار رفته رفته افزایش یافت، اما جالب است بدانید که افزایش ارز های پایدار از محبوبیت تتر نزد کاربران کم نکرد، بلکه این محبوبیت افزایش هم یافت. البته پشتیبانی دلار آمریکا از تتر در میزان محبوبیت این ارز در میان مردم بی تاثیر نبود. برابری ارزش تتر با دلار، علاوه بر بازار ارز های دیجیتال، بازار جهانی را هم تحت تاثیر خود قرار داد و سرمایه داران و معامله گران بین المللی را مشتاق استفاده از این رمز ارز کرد.

خرید و فروش اینترنتی تتر

خرید و فروش اینترنتی ارز تتر به سهولت و در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است. ثبات این رمز ارز جای هیچ نگرانی را در مسئله خرید و فروش آن باقی نگذاشته است. در خرید سایر ارز های دیجیتال نظیر بیت کوین، دغدغه های بسیاری نهفته است که نوسانی بودن در رأس این دغدغه ها قرار دارد.

می تونید بیشتر بخونید!  عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین

تتر به دلیل پایداری بالا، دارای ریسک بسیار پایینی است. همچنین به دلیل برابری تتر با دلار، بیشتر صرافی ها از این رمز ارز پشتیبانی می کنند؛ به همین دلیل خرید و فروش اینترنتی تتر نسبت به سایر ارز های دیجیتال آسان تر است.

تهیه ارز تتر

ارز تتر را می توان مانند سایر ارز های دیجیتال از صرافی ها خریداری کرد. البته امکان خرید مستقیم این ارز از اشخاص حقیقی هم وجود دارد اما با ریسک های مختلفی مواجه خواهد بود. خرید از صرافی ها گزینه بهتری نسبت به خرید از اشخاص حقیقی است؛ زیرا امکان کلاهبرداری و سرقت در این روش بسیار بیشتر است.

جهت خرید و فروش اینترنتی تتر از صرافی ها توجه به چند نکته بسیار مهم است. اصلی ترین نکته، امنیت آن صرافی می باشد. بهتر است پیش از هر اقدامی از ایمن بودن صرافی مطمئن شوید. نکته بعدی در انتخاب صرافی، توجه به حجم معاملات است. از آن جا که قیمت ها در صرافی ها مختلف است، هرچه حجم معاملات صرافی ها بیشتر باشد از ثبات بیشتری در قیمت ها می توان اطمینان حاصل نمود. توجه به اعتبار صرافی، میزان پشتیبانی، سرعت و هزینه های مربوط به کارمزد از دیگر نکات مهم در انتخاب یک صرافی است؛ بنابراین اگر قصد خرید و فروش اینترنتی تتر را دارید، نکات مهمی که ارائه گردید را رعایت فرمایید.

اهمیت تتر برای ایرانیان

شدت تحریم ها علیه ایران امکان تعاملات جهانی را برای کشورمان سخت تر از گذشته کرده است. ارز تتر با شرایط خوب پرداخت، این فرصت را برای ایرانیان وجود آورده است که از طریق این ارز دیجیتال اقدام به خرید محصولات خود در کشور های دیگر به صورت اینترنتی نمایند.

عدم محدودیت تراکنش های تتر و سهولت در انتقال این ارز، بهترین راه برای انجام معامله با کشورهای دیگر است. برابری تتر با دلار باعث شده است که تاجران بسیاری برای انتقالات ارزی خود در معاملات جهانی به جای دلار از تتر استفاده کنند. یکی دیگر از دلایل خرید و فروش اینترنتی تتر، کارمزد های پایین آن نسبت به ارز فیات دلار است.

می تونید بیشتر بخونید!  نکات خرید از صرافی آنلاین

فرضیه های مربوط به تتر

چندی پیش فرضیه هایی پیرامون ارز تتر شکل گرفت که اصلی ترین آن ها عدم دلار کافی برای پشتیبانی از این ارز بود. این فرضیه سبب ایجاد دغدغه کاربران ارز مجازی شد و همین دغدغه و ترس به ریزش مخاطبان ارز تتر انجامید. از آن جا که همه دارندگان این ارز یک تتر را برابر یک دلار می دانند، کمبود دلار برای پشتیبانی از تمامی تتر های تولید شده بسیار نگران کننده است. گسترش این فرضیه در میان کاربران باعث کاهش خرید و فروش اینترنتی ارز تتر شده است.

شرکت حمایت کننده این ارز با بیان این نکته که به دلیل حمایت از تمامی توکن های تتر اقدام به ذخایر دلار کرده است، توانست تا حدودی از میزان نگرانی کاربران ارز های دیجیتال بکاهد، اما به دلیل عدم شفافیت در مورد مقدار و مکان دلار های ذخیره شده، هنوز عده زیادی از کاربران نسبت به این ارز بدبین هستند. نکته دیگری که شدت این بدبینی را افزایش می دهد، شباهت زیاد ارز تتر به ارز های فیات است.

آینده تتر چه خواهد شد؟

تتر پس از آغاز فعالیت با سختی های زیادی رو به رو شد، اما توانست با عبور از سختی ها، جایگاه بالایی نزد کاربران ارز های دیجیتال کسب نماید. متاسفانه در ماه های اخیر با فرضیه های انتشار شده علیه این رمز ارز، تتر با چالشی دیگر رو به رو شده است. عده ای معتقدند این تنها یک شایعه برای تخریب این ارز است و تتر این بار هم پیروز میدان خواهد شد، اما عده ای دیگر عمر این ارز را رو به پایان می دانند. در حال حاضر میزان کاربران ارز تتر نسبت به گذشته کاهش یافته است، اما هنوز این ارز در معاملات روزانه به کار گرفته می شود و مخاطبان خاص خود را دارد. آینده نامعلوم تتر و سایر ارز های دیجیتال یکی دیگر از دغدغه های کاربران این عرصه است.

برچسب ها :