دلایل محبوبیت تتر

227 - دلایل محبوبیت تتر

تقریبا بیش از یک دهه است که از ایجاد اولین ارز دیجیتالی جهان _بیت کوین_ می گذرد. این ارز دیجیتالی در تمام این چند سال دچار بحران ها و حاشیه های مختلف بوده است. نوسانات شدید ارزی و عدم کنترل آن، یک نمونه از حواشی این ارز دیجیتالی است؛ به همین دلیل افراد برای کنترل این نوسانات و ایجاد ثبات اقدام به راه اندازی ارز های دیجیتالی با قیمت ثابت کردند. این ارز های دیجیتالی بر پایه ارز های فیات رمزنگاری می شوند و قیمت آن ها همیشه ثابت و معادل ارز فیات پشتوانه است.
تتر یک نمونه از ارز های دیجیتالی می باشد که براساس دلار آمریکا رمزنگاری شده است و قیمت آن همیشه ثابت و معادل یک دلار آمریکا می باشد. با پشتوانه صرافی های معتبر از این رمز ارز، تتر در بین کاربران به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. کاربران فعال با اکسچنج کردن تتر به سایر ارز های دیجیتالی دیگر، راحت تر از قبل به انجام معاملات خود می پردازند.

چرا تتر؟

شاید این سوال برای خیلی از افراد به وجود آید که دلایل اصلی محبوبیت تتر چیست؟ تتر به دلیل ثبات قیمتی و پشتیبانی توسط یک ارز فیات، به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود. به طور کلی استیبل کوین به ارزهایی گفته می شود که متمرکز بوده و از ثبات قیمتی برخودار باشند. ویژگی های تتر باعث شده است که بیشتر کاربران ارز های دیجیتال در معاملات خود از اکسچنج کردن تتر استفاده کنند.

محبوبیت تتر

ثبات قیمتی و سهولت در اکسچنج کردن تتر به دیگر ارز های دیجیتالی از دلایل اصلی محبوبیت تتر است. در کنار این موارد ویژگی ها و خصوصیات تتر را هم می توان از دیگر دلایل محبوبیت آن دانست. این ویژگی ها شامل:

  • متمرکز بودن: به این معنی که تتر برخلاف قوانین بیت کوین که غیر متمرکز است و توسط هیچ نهاد و سازمان مالی کنترل نمی شود، توسط شرکت تتر کنترل می شود. این امر باعث ایجاد اعتماد در بین کاربران می شود.
  • پشتوانه: دلار آمریکا یکی از دلایل اصلی محبوبیت تتر است. در بین ارز های فیات، دلار آمریکا از محبوبیت بالایی برخوردار است و حمایت آن از تتر را می توان یکی از دلایل موفقیت تتر دانست.
  • سرعت: سرعت بالا در اکسچنج کردن تتر یا نقل و انتقال، در جذب کاربر تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین انتقال بدون کارمزد می تواند باعث شگفت زده شدن کاربران بشود.
  • وجود شفافیت در تتر: شرکت تتر مدعی است که به ازای هر تتر ایجاد شده، یک دلار آمریکا ذخیره و نگه داری می شود. این ادعا برای بسیاری از افراد غیر قابل باور می باشد و دست به شایعه پراکنی در خصوص عدم وجود ذخایر دلار کرده اند. تاکنون سندی در خصوص اثبات این شایعات ارائه نشده است و برخلاف تصورات، این شایعات از محبوبیت تتر نکاسته است.
  • بدون محدودیت: آخرین ویژگی تتر که در محبوبیت آن نقش بسزایی دارد، خرید تتر بدون محدودیت است. به این معنی است که شما به هر اندازه دلخواه می توانید تتر خریداری کنید و هیچ گونه محدودیتی ندارد.
می تونید بیشتر بخونید!  معایب و مزایای استفاده از تتر

موارد فوق ویژگی های اصلی تتر می باشند که باعث شده است بیشتر کاربران ارز های دیجیتالی به استفاده از تتر روی آورند. در ادامه در خصوص کاربران تتر بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاربران تتر

با ظهور تتر کار تجارت برای بسیاری از بازرگانان راحت تر از گذشته شده است. به این صورت که با وجود تتر دیگر نگرانی در خصوص حمل ارز یا انتقال آن وجود ندارد و تجار به راحتی می توانند معاملات بین المللی خود را انجام دهند. صرافی هایی وجود دارند که اقدام به اکسچنج کردن تتر به دلار آمریکا می کنند، همین امر باعث شده که دیگر نگرانی در خصوص تتر نباشد.

از دیگر کاربران فعال در حوزه تتر، تریدرها یا معامله گران هستند. نحوه فعالیت آن ها به این صورت است که در زمانی که بازار ارز های دیجیتال با نوسانات شدید همراه می شود، با تبدیل سرمایه در گردش خود به تتر، خود را از آسیب های این نوسانات مصون می کنند؛ بعد از نرمال شدن بازار آن ها می توانند با اکسچنج کردن تتر به ارز دیجیتالی قبلی به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین بسیاری از معامله گران سرمایه های آماده به کار خود را به صورت تتر نگه داری می کنند تا در گذشت زمان با اکسچنج کردن تتر به ارز مورد نظر بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند. اصلی ترین دلیل نگهداری سرمایه به صورت تتر، سرعت تتر در انتقال و کارمزد صفر آن می باشد.

سرمایه گذاری در تتر

سرمایه گذاران هم در دسته کاربران تتر قرار دارند. این افراد از بستر تتر به عنوان محلی امن برای نگهداری از اموال و دارایی های خود استفاده می کنند. عدم محدودیت در خرید تتر از دلایل اصلی سرمایه گذاری در تتر است. این روش باعث کاهش ریسک نگهداری دارایی و پول فیزیکی می شود.

می تونید بیشتر بخونید!  ارزهای رمزنگاری شده

در بسیاری از کشورها مانند کشور عزیزمان ایران در بعضی از شرایط زمانی خاص به دلیل نوسانات بازار ارز فیات، عده ای به منظور کسب درآمد از این نوسانات اقدام به خرید و فروش دلار می کنند. تتر می تواند روشی جایگزین برای فعالیت باشد. با اکسچنج کردن تتر در صرافی های معتبر می توانید از اختلاف های ایجاد شده در بازار ارز کسب درآمد داشته باشید.

ورود به دنیای ارز های دیجیتالی، مانند دیگر فعالیت ها نیازمند آگاهی و دانش کافی است. تبلیغات گسترده در این زمینه _برای رسیدن به منافع شخصی_ باعث می شود که بسیاری از افراد بدون تحقیق و آگاهی لازم قدم در این دنیای خشن بگذارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ارز های دیجیتالی و آموزش خرید و فروش آن می توانید به دیگر قسمت های وب سایت رایا اکسچنج مراجعه کنید. رایا اکسچنج با دارا بودن صرافی معتبر به همراه مجوز های قانونی می تواند انتخابی هوشمندانه برای کاربران ارز های دیجیتالی باشد. این وب سایت توسط تیمی قوی از برنامه نویسان و کارشناسان ارز های دیجیتالی، در هر لحظه از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق پل های ارتباطی مشخص شده، با ما در ارتباط باشید.

برچسب ها :