روش های ترید کردن ارزهای دیجیتال

241 - روش های ترید کردن ارزهای دیجیتال

پس از ظهور ارزهای دیجیتالی، افراد برای کسب سود به خرید و فروش یا پس انداز کردن آن پرداختند که به این افراد تریدر (معامله گر شدن در بازار ارز دیجیتال) گفته می شود. این افراد با تحلیل نمودارهای قیمتی انواع ارزهای دیجیتال، به تبدیل یا خرید و فروش آن می پردازند؛ در واقع باید گفت یک تریدر باید به تمامی اخبار، رویدادها و حواشی ارزهای دیجیتال واقف باشد تا بتواند در زمان های مناسب، بهترین انتخاب را داشته باشد. ارزهای دیجیتال با فراز و نشیب ها و نوساناتی که در قیمت آن وجود دارد، هر فردی را برای سرمایه گذاری در آن وسوسه می کند.

بیت کوین به عنوان پرچمدار ارزهای دیجیتال در قیمت و محبوبیت در عرض چند سال، رشد قیمتی بسیار زیادی را تجربه کرد و افرادی که در آن سرمایه گذاری کرده بوده اند بعد از مدت بسیار کوتاهی به ثروت فراوانی رسیدند؛ همین موضوع باعث شد تا افراد زیادی با قصد رسیدن به درآمدهای کلان، پا به بازار ارزهای دیجیتال بگذارند.

تریدر

تریدر به افرادی اتلاق می شود که در بازارهای مالی به خرید و فروش انواع دارایی ها می پردازند و تنها هدف آن ها کسب سود از این خرید و فروش ها است. این خرید و فروش ها می تواند برای یک سازمان، خود شخص یا حتی فردی دیگر باشد. شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بین سرمایه گذار و تریدر چه فرقی وجود دارد؟ و اگر وجود دارد تفاوت های آن دو در چیست؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم: بله بین تریدر و سرمایه گذار فرق های زیادی وجود دارد و اصلی ترین تفاوت بین این دو، مدت زمان نگهداری دارایی است.

یک سرمایه گذار با چشم اندازی طولانی مدت اقدام به سرمایه گذاری می کند، هدف آن حفظ دارایی های خود بوده و ممکن است سال های سال، سرمایه خود را نگه دارد؛ اما تریدر تنها با هدف کسب سود، اقدام به خرید و فروش می کند، این فرایند در بازه های زمانی کوتاه شکل می گیرد و تماما به نوسانات بازار بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت در یک بازده زمانی یکسان، تریدر چندین برابر سرمایه گذار، فعالیت خرید و فروش انجام می دهد و سرمایه آن بیشتر در گردش است.

می تونید بیشتر بخونید!  دلایل محبوبیت تتر

معامله گران بازار دیجیتال

حال که با معنی تریدر (معامله گر شدن در بازار ارز دیجیتال) آشنایی پیدا کردید، به توضیح بیشتر در خصوص معامله گران ارزهای دیجیتالی می پردازیم. در بازار ارزهای دیجیتالی، تمرکز بر روی نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال معطوف است و چون این نوسانات به صورت لحظه ای اتفاق می افتد، با یک انتخاب نادرست در یک لحظه ممکن است دچار زیان ها و ضررهای شدید مالی شوید یا حتی به طور کامل سرمایه خود را از دست بدهید؛ از طرفی دیگر می توانید با یک انتخاب درست و به هنگام، سرمایه خود را چندین برابر کنید.

تمامی این انتخاب های درست یا غلط، با توجه به تحلیل نمودارهای قیمتی و قدرت ریسک اتفاق می افتد. ممکن است شما تحلیل‌گر بسیار خوبی در زمینه ارزهای دیجیتال باشید اما قدرت ریسک بسیار پایینی داشته باشید و به همین علت از انجام تصمیمات ریسکی سر باز بزنید. معامله گر شدن در بازار ارزهای دیجیتال، روش های مختلفی دارد که در ادامه توضیح مختصری در مورد هریک از آن ها می دهیم.

فوری

در خرید و فروش فوری، فرد تریدر با کوچک ترین نوسانی اقدام به خرید و فروش می کند. هدف از این معاملات، سودبری فوری است. ممکن است فرد معامله گر در عرض چند ساعت یا حتی چند دقیقه، چندین معامله انجام دهد که البته سود آن بسیار جزئی است؛ اما در بازه های کوتاه مدت با انتخاب های صحیح و درست در نحوه خرید و فروش می توان سود قابل ملاحظه ای کسب کرد.

روزانه

این روش کاملا مشابه روش فوق می باشد با این تفاوت که معاملات در بازه یک روزه صورت می پذیرد. تریدر ارز دیجیتالی، در طول روز تنها به انجام یک معامله اکتفا می کند و تمام سعی خود را بر این می گذارد تا با تمرکز بر نمودارهای قیمتی، بهترین زمان برای خرید یا فروش را انتخاب کند. از آن جایی که بازار ارزهای دیجیتالی محدود به ساعتی خاص نمی باشد، تریدر در هر لحظه از 24 ساعت می تواند به انجام معاملات بپردازد. سود حاصل از خرید و فروش روزانه به نسبت بیشتر از خرید و فروش فوری است.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید ارز دیجیتال چگونه است ؟

نوسانی

در این نوع خرید و فروش& مبنای فروش یا خرید، تنها و تنها نوسان بازار است. مدت زمان این معاملات از دو روش دیگر بیشتر بوده و بالطبع سودی که از آن حاصل می شود نیز بیشتر است. در این روش، تریدر دارایی یا ارز دیجیتالی را در کمترین حالت ممکن یا به اصطلاح کف قیمت خریداری می کند و پس از گذشت چند روز یا چند هفته و در زمانی که به بیشترین حالت قیمتی خود رسید (به اصطلاح سقف قیمت) به فروش می رساند. در این روش فرد تریدر باید تحلیل های بلند مدت و تاثیرات اخبار و رویدادهای پیش آمده را بر قیمت ارز دیجیتال پیش بینی کند و براساس آن، اقدامات لازم را انجام دهد.

این سه روش از پرکاربردترین روش های تریدر (معامله گر شدن در بازار ارز دیجیتال) هستند. پس از آن که روش مورد علاقه خود را برای معامله گری انتخاب نمودید، مهمترین کار، انتخاب آگاهانه‌ی یک صرافی معتبر است. انتخاب صرافی از پر اهمیت ترین موارد است؛ زیرا تمامی معاملات خود را با صرافی ها انجام می دهند و می توان گفت تمام فعالیت های آن ها معطوف به صرافی است؛ بنابراین صرافی باید محلی برای پاسخگویی به تمامی نیازهای یک تریدر باشد. صرافی آنلاین رایا اکسچنج با دارا بودن تمامی مجوزهای قانونی، محلی امن و ایمن برای انجام تمامی فعالیت های دیجیتالی در حوزه ارزهای دیجیتالی می باشد. وب سایت رایا اکسچنج با دارا بودن نمودارهایی دقیق برای تحلیل و نشان دادن قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال، یکی از بهترین انتخاب ها برای شما معامله‌گران عزیز جهت انجام فرایندهای معاملاتی می باشد.

برچسب ها :