شرایط خرید و فروش سریع بیت کوین

107 - شرایط خرید و فروش سریع بیت کوین

تجربه نشان داده است که انسان ها در طول تاریخ از تغییر و تکامل می ترسیدند و در برابر علوم و فناوری های جدید، واکنش نشان می دادند.  این موضوع پیرامون ارز های دیجیتال هم صدق می کنند؛ یعنی هنوز عده بسیاری، نسبت به این رمز ارزها بدبین هستند و فعالیت آن ها را کلاهبرداری می دانند؛ بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، پس از سال ها فعالیت و کسب جایگاه مناسب در اقتصاد دیجیتال، هنوز نتوانسته اند مخالفان خود را متقاعد کنند.

البته این مخالفت ها ریشه در مسائل مختلفی دارد که نیاز به بحثی طولانی است؛ اما آن چه که مسلم است، استواری این ارزها از گذشته تا به امروز می باشد باید ببینیم آیا این ارزها می توانند در آینده به عنوان پول تکامل یافته، جایگاه ارز های فیات را متزلزل کنند یا خیر؟ با ما همراه باشید تا در مورد ارز های دیجیتال و نحوه خرید و فروش سریع بیت کوین بیشتر بدانید.

قیمت بیت کوین

ارز های رمزنگاری شده به دو نوع پایدار و نوسانی تقسیم بندی می شوند. ارز های پایداری مانند تتر، هیچ گونه نوسانی ندارند و از یک روند ثابت قیمتی برخوردار هستند؛ در حالی که ارز های نوسانی مانند بیت کوین بسیار بی ثبات هستند و گاهی به صورت لحظه ای تغییر قیمت می دهند.

روند صعودی و یا نزولی بودن بیت کوین مشخص نیست و هرکسی قادر به پیش بینی قیمت این رمز ارز نمی باشد؛ البته هستند کسانی که مدعی اند می توانند قیمت بیت کوین را پیش بینی کنند اما توجه داشته باشید که این پیش بینی ها همیشه درست از آب در نمی آید.

اکثر تریدرها با هدف کسب سود از نوسانات بیت کوین، اقدام به خرید این رمز ارز می کنند؛ اما این نوسانات همیشه در جهت مثبت نیست. گاهی با کاهش قیمت های عجیب بیت کوین، ضرر های زیادی به خریداران این ارز دیجیتال وارد می شود. در نهایت باید گفت قبل از اقدام به خرید و فروش سریع بیت کوین، از قیمت آن و روند صعودی و نزولی بودن این ارز، اطلاع کسب نمایید.

وابستگی ارز های دیجیتال به بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده، نقش موثری در میان ارز های دیجیتال دارد؛ به طوری که کاهش یا افزایش قیمت این ارز بر روی دیگر رمز ارزها تاثیر می گذارد. جالب است بدانید حتی میزان نوسانات ارز بیت کوین بر روی سایر ارز های دیجیتال تاثیرگذار است. بیت کوین از قدرت بالایی در میان ارز های رمزنگاری شده برخوردار است و از گذشته تاکنون به عنوان بهترین و مهم ترین رمز ارز در میان کاربران معرفی شده است. حجم معاملات بالای این ارز و امکان خرید و فروش سریع بیت کوین به دلیل تقاضای زیاد، یکی از دلایل اهمیت بیت کوین در میان کاربران ارز های دیجیتالی می باشد. نکته نگران کننده این تاثیرگذاری است که اگر روزی بیت کوین سقوط کند، سبب سقوط ارزش ارز های دیجیتالی زیادی می شود.

می تونید بیشتر بخونید!  اشنایی با بیت کوین

کیف پول های بیت کوین

دو مسئله در نگهداری بیت کوین مطرح می‌ شود؛ مسئله اول، استفاده از کیف پول های نرم افزاری است. این کیف پول ها اگرچه قابلیت های زیادی دارند اما ممکن است با کوچکترین اشتباه، مانند فراموش کردن رمز عبور، دارایی شما را از بین ببرند.

مسئله دوم، کیف پول های سخت افزاری است. این نوع کیف پول، اگرچه هزینه های مربوط به خرید و نگهداری دارد اما از کیف پول نرم افزاری امن تر است. البته شما با گرفتن پشتیبان از کیف پول نرم افزاری خود می توانید امنیت آن را افزایش دهید. با توجه به توضیحات ارائه شده، بهتر است برای حفظ دارایی خود از یک صرافی و کیف پول ایمن استفاده نمایید. رایا اکسچنج، با ایجاد بستری امن در حوزه خرید و فروش سریع بیت کوین این فرصت را برای کاربران ارز های دیجیتال به وجود آورده است تا با کمترین دغدغه، اقدام به معاملات ارزی نمایند.

108 - شرایط خرید و فروش سریع بیت کوین

 

موافقت و مخالفت مراجع دولتی

افزایش طرفداران بیت کوین و گرایش مردم به این رمز ارزها، باعث نگرانی عده ای از کشورها شده است. در برخی از کشورها، مراجع دولتی با ایجاد قوانین جدید به مخالفت با بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال پرداخته‌اند. مثلا تبادل ارز های دیجیتال در کشور هند ممنوع و جرم محسوب می شود؛ در حالی که کشورهایی نظیر چین، با روی باز از ارز های دیجیتال استقبال کرده و بسیار از آن استفاده می کنند. البته میزان مخالفت و موافقت دولت ها از گذشته تاکنون، تاثیر زیادی در میزان موفقیت ارز های دیجیتال نداشته است. استقلال بیت کوین به عنوان پر طرفدارترین رمز ارز، دخالت دولت ها در این شبکه را محدود کرده است. بنابراین خرید و فروش سریع بیت کوین، ربطی به دخالت دولت ها ندارد مگر اینکه معاملات این ارزها در کشوری ممنوع شود.

می تونید بیشتر بخونید!  شرایط خرید و فروش بیت کوین

امنیت ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین اگرچه یک ارز غیر متمرکز است، اما به دلیل شفافیت تراکنش ها و معاملات از امنیت بالایی برخوردار است. در واقع شبکه بیت کوین این فرصت را به کاربران خود داده است تا خودشان از دارایی هایشان محافظت کنند. همین امر سبب کوتاه شدن دست کلاهبرداران از این شبکه شده است.

یکی از دغدغه های کاربران، جعل بیت کوین است. توجه داشته باشید که شبکه  بیت کوین به دلیل محدودیت استخراج، از هر سرقت و تخلفی ایمن است. همچنین شفافیت تراکنش ها، امکان جعل را در این شبکه به صفر رسانده است. به دلیل رمزگذاری این ارز، سوء استفاده و جعل در آن ممکن نیست؛ بنابراین با خیالی آسوده اقدام به خرید و فروش سریع بیت کوین نمایید و از امنیت این شبکه مطمئن باشید.

پیش بینی آینده بیت کوین

بیت کوین با تمامی مزایا و معایبی که تاکنون داشته است، همچنان به عنوان بهترین ارز رمزنگاری شده در بازار ارز شناخته می شود و بیشترین میزان معادلات را نسبت به دیگر ارز های دیجیتالی دارد. همان طور که می دانید، بیت کوین تنها قادر به تولید ۲۱ میلیون سکه می باشد که تاکنون ۱۸ میلیون آن استخراج شده است؛ به همین دلیل عده ای از تریدرها و سرمایه‌گذاران بر این باورند که با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از بیت کوین استخراج شده است، دیگر نباید به آن دلخوش بود. هر چند هیچ کس نمی داند برنامه آینده بیت کوین چه خواهد بود؟ شاید این ارز جایگزینی داشته باشد، شاید پس از اتمام سکه های آن، دوباره بتوان براساس معادلات به سکه های آن افزود. باید توجه داشت که آینده بیت کوین و همه ی ارز های دیجیتال نامعلوم است.

برچسب ها :