شرایط خرید و فروش مستقیم ارز به صرافی آنلاین

47 - شرایط خرید و فروش مستقیم ارز به صرافی آنلاین

ارز های دیجیتال با ایجاد بازاری نوظهور، به یک جریان مهم مالی در جهان تبدیل شده اند. این رمز ارزها توسط هیچ نهاد و بانکی پشتیبانی نمی شوند و از زمان تولید تاکنون به صورت غیر متمرکز به رشد خود ادامه داده اند. در حال حاضر بیت کوین و اتریوم جزء پر طرفدارترین ارز های دیجیتال محسوب می شوند و در معاملات ارزی بسیار پر استفاده می باشند. اگرچه کشورهایی با انتشار و گسترش فعالیت این ارزها مخالفند، اما ارز های رمزنگاری شده با سرعت بسیار زیادی در حال فراگیری هستند و تاکنون توانسته اند جایگاه مناسبی در میان مردم کسب نمایند. اگر قصد خرید و فروش مستقیم به صرافی آنلاین را دارید، رایا اکسچنج با رعایت اصول امنیتی، این امکان را برای شما فراهم آورده است.

کاربرد صرافی های آنلاین

با گسترش ارز های دیجیتال، صرافی های آنلاین نیز افزایش یافته‌اند. این صرافی ها با ایجاد بستری مناسب، امکان معاملات ارز دیجیتال را برای کاربران به وجود آورده اند؛ همچنین می توان خرید و فروش مستقیم به صرافی آنلاین را انجام داد؛ در این صورت، یکی از  طرفین معامله صرافی های ارز دیجیتال هستند. صرافی های آنلاین یک مکان قابل اطمینان برای انجام مبادلات ارز محسوب می شوند و با توجه به خدماتی که به مشتریان ارائه می کنند حافظ دارایی آن ها هستند؛ در واقع این صرافی ها بخش جدا ناپذیری از دنیای ارز های دیجیتال می باشند. افزایش تحریم ها علیه ایران، سبب روی آوری اکثر کاربران ایرانی به صرافی های داخلی شده است و در حال حاضر میزان تراکنش ها و معاملات این صرافی ها بسیار پر رونق تر از گذشته است.

ویژگی های یک صرافی ایده آل

میزان اعتبار

پیش از انتخاب یک صرافی، میزان اعتبار آن صرافی را بسنجید. سعی کنید برای اطمینان بیشتر، از کاربران آن صرافی اطلاعاتی نظیر عملکرد، قیمت و سایر شرایط و قوانین صرافی را به دست آورید.

تجربه و سابقه فعالیت

توجه به سابقه فعالیت هر صرافی، امری الزامی محسوب می شود. رضایت کاربران، هک شدن صرافی، ارزیابی امنیت و شکایات کاربران، می تواند نشان دهنده وضعیت و شهرت یک صرافی باشد.‌

می تونید بیشتر بخونید!  معرفی انواع اکسچنج های p2p

توجه به قیمت ها

نرخ مبادلات ارزی در صرافی های مختلف، متفاوت است؛ بنابراین توجه به قیمت ارز های دیجیتال در هر صرافی می تواند به عنوان ویژگی مهمی در انتخاب صرافی ها شناخته شود.

امنیت

صرافی ها به دو صورت متمرکز و غیر متمرکز مشغول به فعالیت هستند. صرافی های متمرکز با احراز هویت کاربران از امنیت بالایی برخوردار هستند و اعتماد به این نوع از صرافی ها منطقی تر است.

48 - شرایط خرید و فروش مستقیم ارز به صرافی آنلاین

ترید کردن چیست؟

 ترید، یک کلمه انگلیسی به معنی تجارت است و ترید کردن به معنی تجارت کردن می باشد. با توجه به خرید و فروش ارز های دیجیتال و تبدیل این ارزها به یکدیگر، افرادی با هدف کسب سود، شروع به این مبادلات ارزی می کنند و براساس استراتژی های مربوط به ترید ارز دیجیتال، از روش های سرمایه گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت استفاده می نمایند.

صرافی ها نقش مهمی در ترید ارز های دیجیتال دارند؛ در واقع صرافی ها به عنوان پلی میان دنیای واقعی و دنیای ارز های دیجیتال محسوب می شوند و گاهی به عنوان یکی از طرفین معاملات ارزی شناخته می شوند. خرید و فروش مستقیم به صرافی آنلاین هم بیشتر اوقات سر لوحه کار تریدرها قرار می گیرد.

 

روش های ترید ارز دیجیتال

خرید و فروش روزانه

طبق این روش، تریدرها معاملات خود را در یک بازه زمانی چند ساعته و یا یک روزه انجام می دهند. این روش نسبت به روش اسکالپینگ، از سود بیشتری برخوردار است. البته به دلیل زمان کم این معاملات و نوسانات کم ارز های دیجیتال در طول یک روز، نباید انتظار سود بسیار زیادی در این روش داشت؛ به همین دلیل تریدرها در خرید و فروش های روزانه بر روی سود های کوچک متمرکز می شوند.

معاملات سوینگ

زمان انجام این معاملات طولانی تر است و معمولا برای افرادی که دارای مشغله های زیادی هستند، مناسب تر می باشد. در این روش، معاملات ارزی در بازه های زمانی دو هفته تا دو ماه انجام می پذیرد و نمودار تحلیل تکنیکال در این روش بسیار مؤثر عمل می کند. طبق این روش، تریدرها با در نظر گرفتن میزان دارایی خود و استفاده از تحلیل تکنیکال برای سود هدف، میزانی را تعیین می کنند و سپس براساس آن اقدام به رفتن و یا ماندن در بازار می نمایند.

می تونید بیشتر بخونید!  آموزش جامع معامله گری (تریدر) ارزهای دیجیتال

معاملات اسکالپینگ

اسکالپینگ، یکی دیگر از روش های معاملات ارزی کوتاه مدت است که بر روی کسب کوچک ترین سودها تمرکز دارد‌. این روش با هدف کاهش ریسک های مربوط به معاملات، سبب به وجود آمدن سود های بسیاری شده است. اسکالپرها امکان انجام هر تعداد معاملات ارزی در روز را دارند، به طوری که گاهی تعداد این معامله ها به بیش از صد معامله در روز می رسد.

بهترین روش ترید چیست؟

اگر قصد ورود به دنیای معاملات ارز و یا خرید و فروش مستقیم به صرافی آنلاین را دارید باید بدانید اولین گام در جهت ترید کردن، انتخاب یکی از روش های ترید براساس نیاز و هدف شما می باشد. برای شناخت بهتر هدف خود می توانید مسائلی مانند میزان سرمایه، تجربه، زمان قابل اختصاص، میزان ریسک پذیری و شناخت بازار را در نظر بگیرید و براساس شرایطی که دارید یکی از روش های ترید را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که با افزایش بازه های زمانی معاملات، زمان مصرفی توسط شما کاهش می یابد؛ یعنی لازم نیست که زمان زیادی را برای صرف ترید کردن کنید. هرچه میزان تجربه و سابقه فعالیت شما در معاملات بیشتر شود، انتخاب یک روش مناسب برای ترید آسان تر خواهد شد. نمی توان انتخاب کرد که کدام یک از روش های نام برده شده بهتر است؛ زیرا برتری یک روش برای هر فرد، به عوامل بسیاری وابسته است.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر نسبت به شرایط معاملات ارز، روش های تحلیل بازار ارز دیجیتال و شرایط خرید و فروش مستقیم به صرافی آنلاین، به رایا اکسچنج مراجعه نمایید. تیم حرفه ای رایا اکسچنج با هدف موفقیت و پیشرفت شما، آماده خدمت رسانی به یکایک شما عزیزان می باشد.

برچسب ها :