شرایط قیمت خرید روز بیت کوین چیست ؟

54 - شرایط قیمت خرید روز بیت کوین چیست ؟

گسترش ارز های غیر متمرکز و استقبال از آن ها سبب نگرانی برخی از دولت ها شده است. عده ای از دولت ها با حمایت از ارز های دیجیتالی، سعی در وضع قوانین جدیدی برای استفاده از این ارزها هستند و عده ای دیگر به شدت مخالف ارز های رمزنگاری شده اند و از آن ها به عنوان یک حباب یاد می کنند. آن چه در میان این سیاست ها همچنان راه خویش را در پیش گرفته است، ارز های دیجیتال به ویژه بیت کوین می باشد. بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده وارد بازار شد و شروع به فعالیت کرد و از گذشته تاکنون توانسته است از شرایط ویژه ای نزد کاربران برخوردار باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز بیت کوین و یا شرایط خرید و فروش این ارز دیجیتال، با رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

چرخه تکامل پول

مبادله کالا به کالا، اولین گام در پیدایش پول بود که در میان انسان ها رواج پیدا کرد. اگرچه این امر تا حدود زیادی در رفع نیاز انسان ها تاثیر گذار بود، اما موانع و مشکلات بسیاری نیز داشت. یکی از اصلی ترین مشکلات مبادله کالا به کالا، عدم برابری ارزش کالاها بود. همین مشکلات سبب شکل گیری پول شد. همین پول در هر نقطه از دنیا، ظاهری مخصوص به خودش را داشت؛ مثلا در برخی نواحی از نمک به عنوان واسطه ای برای تعیین ارزش کالاها استفاده می شد. این کالاها که از آن در قالب ‌پول استفاده می کردند، پس از گذشت زمان بی ارزش و کنار گذاشته می شدند.

با روی کار آمدن سکه های فلزی طلا، این چالش ها ازبین رفت. این سکه ها به دلیل دوام و ارزشی که داشتند حدود ۱۰۰۰ سال مورد استفاده قرار گرفتند. هر چند که استفاده از سکه های طلا با مشکلاتی نظیر حمل و نقل و سرقت رو به رو بود، اما مزایای این سکه ها بسیار بیشتر از معایب آن ها بود و همین دلیل سبب ماندگاری آن ها به عنوان پول رایج کشورها شده بود.

می تونید بیشتر بخونید!  بیت کوین و ویژگی های آن

پس از سکه های فلزی، اسکناس های کاغذی وارد بازارها شدند که اکنون شاهد آن هستیم. با توجه به پول های دیجیتالی که در دهه های اخیر به وجود آمده است، عده ای ارز های دیجیتال را آخرین شکل تکامل یافته پول می دانند و معتقدند که این ارزها در آینده جایگزین ارزهای فیات خواهند شد. اگرچه ارز های دیجیتال به ویژه بیت کوین بسیار بی ثبات هستند؛ به طوری که هیچ گاه نمی توان قیمت روز بیت کوین را پیش بینی کرد، اما اگر برخی از معایب آن ها کاهش بیابد، می توانند بهترین جایگزین برای پول های فیزیکی باشند.

بیت کوین، اولین ارز دیجیتال

بیت کوین که به عنوان اولین ارز دیجیتال از آن یاد می شود، در آغاز فعالیت از ارزش کمی برخوردار بود و مخالفان بسیاری داشت؛ اما امروزه توانسته است طرفداران فراوانی کسب کند و اکنون از ارزش بالایی میان طرفداران خود برخوردار است. به دلیل محدودیت استخراج، این ارز دیجیتال پس از گذشت سال ها هنوز هم بیشترین میزان فروش را دارد؛ البته با توجه به میزان نوسانات ارز های دیجیتال، قیمت روز بیت کوین در بازار مشخص نیست. حتی به دلیل عدم پایداری بعضی از معامله گران به قیمت های لحظه ای بیت کوین نیز توجه دارند. تجربه نشان داده است که گاهی تعلل در یک لحظه باعث به وجود آمدن سود و زیان بسیاری برای معامله گران می شود.

55 - شرایط قیمت خرید روز بیت کوین چیست ؟

پشتوانه بیت کوین

بیت کوین هیچ پشتوانه‌ای ندارد و هیچ دولتی از آن حمایت نمی کند؛ البته توجه داشته باشید که هیچ یک از ارز های فیات دارای پشتوانه نیستند. ارزش بیت کوین یا هر ارز دیگری براساس باور مردم تعیین می شود. آنچه که در خرید بیت کوین مورد اهمیت واقع می شود، مسئله سرمایه گذاری است؛ یعنی اکثر خریداران ارز بیت کوین با هدف سرمایه گذاری وارد معاملات ارز دیجیتال می شوند، نه پرداخت هایشان. همین مسئله باعث می شود تا از بیت کوین به عنوان یک دارایی یاد می شود. دارایی ای که به هیچ نهادی وابسته نیست و هیچ سازمانی نمی تواند برای آن قوانینی تعیین کند؛ قوانینی مانند تعیین قیمت روز بیت کوین، شرایط خرید و فروش این ارز و… برای بیت کوین امکان پذیر نیست.

می تونید بیشتر بخونید!  قیمت روز خرید ارز دیجیتال تتر

جعل بیت کوین

می توان به طور قطع گفت که جعل بیت کوین ممکن نیست. از آن جا که استخراج بیت کوین با محدودیت رو به روست، هیچ شخصی توانایی سرقت و یا تخلف در این شبکه را ندارد؛ همچنین به دلیل شفافیت تراکنش ها، امکان ساخت تراکنش جعلی در این شبکه وجود ندارد.

بیت کوین با استفاده از کد های رمزنگاری شده ای که دارد، اجازه جعل و سوء استفاده را به هیچ فرد متخلفی نمی دهد. همچنین به دلیل وجود کلید خصوصی و کلید عمومی در این شبکه، بیت کوین از امنیت بسیار بالایی برخوردار است؛ بنابراین نگران مسئله جعل بیت کوین نباشید.

حفظ هویت افراد در پرداخت های بیت کوین

برخلاف سیستم های بانکی که شما برای افتتاح حساب، موظف به ارائه کارت شناسی خود به آن ها هستید، در شبکه بیت کوین از شما اطلاعاتی مربوط به هویتتان درخواست نمی شود. البته توجه داشته باشید این موضوع به این معنا نیست که تراکنش ‌های بیت کوین به صورت کاملا ناشناس انجام می پذیرد، این تراکنش ها به صورت نیمه ناشناس است؛ یعنی تراکنش‌های بیت کوین قابل پیگیری است و هر تراکنشی که انجام می شود قابل رویت توسط سایر افراد است، اما هویت افرادی که تراکنش انجام می دهند پنهان باقی می ماند و برای سایرین فاش نمی شود؛ به همین دلیل به تراکنش‌های بیت کوین، تراکنش های نیمه ناشناس می گویند.

برخی از صرافی ها که خرید و فروش بیت کوین انجام می دهند، برای جلوگیری از پولشویی و سایر فعالیت های مجرمانه اقدام به احراز هویت کاربران خود می کنند. به همین دلیل میزان تخلفات و جرائم در شبکه بیت کوین بسیار پایین است. اگر قصد خرید ارز دیجیتال را دارید، می توانید برای اطلاع از قیمت روز بیت کوین با رایا اکسچنج در تماس باشید.

برچسب ها :