شرایط و قیمت فروش بیت کوین

40 - شرایط و قیمت فروش بیت کوین

با توجه به افزایش طرفداران ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین در سال های اخیر، سرمایه گذاران بسیاری وارد معاملات ارزهای مجازی شده اند و روز به روز به تعداد این طرفداران افزوده می شود. به طور کلی بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که به صورت الکترونیکی استفاده می شود. این رمز ارز، توسط یک فرد ناشناس در سال 2009 تولید شده است و تحت نظارت هیچ شخص و یا دولتی نیست. میزان نوسان و ناپایداری بیت کوین سبب شده است که عده ی زیادی با هدف کسب سود از این ارز دیجیتال، اقدام به خرید آن کنند. ارز بیت کوین با حفظ ارزش خود توانسته است از جایگاه ویژه ای در میان ارزهای دیجیتال برخوردار باشد و محبوبیت خود را حفظ کند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت فروش بیت کوین و شرایط و چگونگی معاملات مربوط به آن با تیم رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال غیر متمرکز است که در بستر اینترنت تولید می شود و متکی به هیچ سازمان و نهادی نیست. از طریق ارز بیت کوین می توان به راحتی،به صورت آنلاین خرید کرد و یا آن را به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفت. از آن جا که این ارز رمزنگاری شده توسط هیچ فرد یا گروهی کنترل نمی شود، استخراج کنندگان و توسعه دهندگان نرم افزار بیت کوین، تنها گروه هایی هستند که در شبکه ی بیت کوین حضور دارند. مهم ترین هدف از ایجاد بیت کوین، ذخیره و انتقال امن پول می باشد. به همین دلیل از آن به عنوان یک سیستم پرداخت و بانکداری امن یاد می شود. در واقع بیت کوین با ایجاد بستری امن، کنترل پول را در اختیار افراد قرار می دهد به طوری که تنها مالکان، حق برداشت و انتقال بیت کوین را دارند.

تعیین ارزش بیت کوین

بیت کوین هیچ پشتوانه ای ندارد و ارزش آن براساس اعتماد مردم تأمین می شود. بیشتر افراد با هدف سرمایه گذاری به دنبال خرید بیت کوین می باشند. بنابراین می توان بیت کوین را نوعی دارایی نیز در نظر گرفت، نوعی دارایی مانند طلا که می تواند در هر بازه ای از زمان ارزشمند باشد. ارزش و قیمت فروش بیت کوین یا خرید آن را هیچ شخصی تعیین نمی کند، آن چه در ارزش بیت کوین تأثیرگذار است، میزان عرضه و تقاضا می باشد. به طوری که اگر در بازار، عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت فروش بیت کوین و خرید آن، کاهش می یابد.

می تونید بیشتر بخونید!  معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

غیر متمرکز بودن بیت کوین

اصلی ترین تفاوت ارزهای دیجیتال با ارزهای فیزیکی، موضوع غیر متمرکز بودن آن ها است. مسئله ی غیر متمرکز بودن بیت کوین به این معناست که هیچ دولتی امکان نظارت بر این ارزها را ندارد و قدرت در شبکه ی بیت کوین، بین همه ی افراد شبکه توزیع شده است. قوانین سیستم های غیر متمرکز به صورت کاملا شفاف در کدهای برنامه نویسی درج می شود و شما این امکان را دارید که به سهولت از آن استفاده کنید. در واقع این ویژگی مثبت، باعث گرایش افراد بسیاری به خرید و فروش بیت کوین شده است.

51 - شرایط و قیمت فروش بیت کوین

محدودیت تعداد بیت کوین ها

تولید بیت کوین برخلاف تولید اسکناس های کاغذی با محدودیت هایی رو به رو است به طوری که تعداد کل سکه های تولیدی بیت کوین به 21 میلیون واحد محدود می شود. در واقع طبق یکی از قوانین شبکه ی بیت کوین، استخراج بیت کوین ها در بازه های زمانی معینی کاهش می یابد و استخراج واحدهای جدید سخت تر می شود. آن چه که موجب ارزشمند شدن بیت کوین در طول زمان و بالا رفتن قیمت آن شده است، محدودیت تولید این ارز رمزنگاری شده می باشد. بیت کوین، با توجه به این ویژگی نشان داده است که قابلیت حفظ ارزش در طول زمان را دارد و این ارزشمندی سبب علاقه ی سرمایه گذاران به خرید و فروش بیت کوین شده است.

 

امنیت شبکه بیت کوین

مسئله ی امنیت بیت کوین، یکی از اصلی ترین دغدغه های علاقه مندان و خریداران این ارز دیجیتال می باشد. باید دانست که امکان نفوذ به هر شبکه ای وجود دارد، اما گسترش شبکه ی بیت کوین و منفعت استخراج کنندگان این ارز تاکنون مانع هک شدن این شبکه ی جهانی شده است.  نفوذ به شبکه ی بیت کوین و عدم امنیت در آن می تواند بیشترین آسیب را به اعتبار این ارز رمزنگاری شده بزند. البته باید توجه داشت که تاکنون کیف پول ها و صرافی های زیادی هک شده اند، اما خود شبکه ی بیت کوین از لحاظ امنیتی مشکلی نداشته است.

می تونید بیشتر بخونید!  هالوینگ بیت کوین چیست؟ ( BITCOIN HALVING)

کاهش یا افزایش قیمت فروش بیت کوین

همان طور که گفته شد اصلی ترین عامل تأثیرگذار در قیمت فروش بیت کوین و قیمت خرید آن، میزان عرضه و تقاضا است. اما گاهی مسائلی در امر کاهش یا افزایش عرضه و تقاضا دخالت دارند. در واقع مسائلی مانند قانون گذاری های جدید اقتصادی، بی ثباتی های مالی، تورم های غیر قابل پیش بینی، جنگ های داخلی و … می توانند در کاهش یا افزایش قیمت فروش بیت کوین تأثیرگذار باشند.

روش های بسیاری مانند استفاده از کارت های بانکی و حساب های اینترنتی برای خرید بیت کوین وجود دارد. در واقع بیت کوین را می توان به صورت مستقیم از افراد و یا سایت های فروشنده خریداری کرد. اگر قصد خرید بیت کوین را دارید، اولین مرحله اطلاع از قیمت این رمز ارز می باشد. با توجه به نوسانی بودن ارز بیت کوین، اطلاع از قیمت فروش بیت کوین امر بسیار مهمی در معاملات ارزی محسوب می شود.

اگر قصد خرید بیت کوین را دارید، پس از اطلاع از قیمت آن اقدام به خرید یک کیف پول مطمئن کنید. پس از نصب کیف پول، شما این امکان را دارید که از یک سایت یا فرد حقیقی بیت کوین بخرید و پس از آن، آدرس کیف پول خود را برای انتقال بیت کوین به او بدهید. رایا اکسچنج با در نظر گرفتن محیطی امن و دارا بودن انواع کیف پول، عملیات خرید و فروش بیت کوین را برای شما عزیزان آسان تر کرده است.

برچسب ها :