فروش به صرافی آنلاین

109 - فروش به صرافی آنلاین

محبوبیت ارز های دیجیتال باعث به وجود آمدن صرافی های آنلاین شده است. در واقع این ارزها، نیازمند مکانی مشخص برای انجام معاملات و تبادلات ارزی می باشند و صرافی ها بهترین مکان برای این امر مهم محسوب می شوند. تعداد صرافی های ارز دیجیتال روز به روز در حال افزایش است و با توجه به تحریم های اعمال شده علیه ایران، صرافی های داخلی از اهمیت بالایی نسبت به گذشته برخوردار شده اند و خرید و فروش به صرافی آنلاین، بسیار رونق پیدا کرده است.

صرافی های ارز دیجیتال

هر صرافی آنلاین مکانی برای انجام معاملات ارزی است و بستری را برای کاربران به وجود می آورد تا با خیالی آسوده به معاملات بپردازند. در صرافی ها، گاهی خود صرافی به عنوان یکی از طرفین معامله قرار می گیرد. صرافی های آنلاین از شرایط و قوانین مشخصی پیروی می کنند و این شرایط براساس قوانین کشورشان ایجاد می شود. هرچه حجم معاملات یک صرافی ارز دیجیتال بیشتر باشد، آن صرافی از اعتبار بالا تری نزد مخاطبان برخوردار است. برای انتخاب یک صرافی معتبر، باید به ویژگی های آن صرافی توجه داشت. در ادامه به اصلی ترین ویژگی های یک صرافی می پردازیم.

ویژگی های یک صرافی معتبر

  • احراز هویت سریع: به دلیل جلوگیری از عدم فساد مالی و کلاهبرداری های ارزی، احراز هویت امری بسیار مهم در هر صرافی محسوب می شود، اما کمی زمان بر است. یکی از مهم ترین ویژگی های هر صرافی، احراز هویت سریع و بدون معطلی برای کاربران است.
  • امنیت بالا: یکی از اصلی ترین انگیزه های کاربران ارز دیجیتال برای عضویت در صرافی ها، امنیت صرافی ها است، بنابراین این امر، باید به درستی و بدون کم ترین بی توجهی در هر صرافی ارز دیجیتال انجام پذیرد.
  • تنوع ارزی: بازار ارز های دیجیتال به دلیل تنوع بسیاری که دارند نزد کاربران جذاب هستند و از آن جا که کاربران قصد تبادلات ارزی را دارند، هر چه تنوع ارز در یک صرافی بیشتر باشد، میزان مخاطبان آن بیشتر خواهد بود.
  • پشتیبانی: پشتیبانی یکی از اصلی ترین دلایل خرید و فروش با صرافی آنلاین است. در واقع کاربران با هدف حمایت و پشتیبانی از سوی صرافی ها و راهنمایی گرفتن از آن ها، اقدام به عضویت در صرافی ها می نمایند. این عمل در چند سال گذشته خیلی مرسوم نبود، اما در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های یک صرافی آنلاین محسوب می شود و باعث افزایش متقاضیان خرید و فروش به صرافی آنلاین می باشد.
  • عدم محدودیت خرید و فروش: هر صرافی باید امکان تبادلات مالی در حجم بالا را برای کاربران خود فراهم آورد؛ بنابراین در هنگام عضویت در یک صرافی به محدودیت های خرید و فروش آن دقت فرمایید.
  • ثبات قیمت: با توجه به میزان عرضه و تقاضا از سوی کاربران، قیمت ارز های دیجیتال در صرافی های متفاوت، متغیر است. اما اگر حجم معاملات ارزی در صرافی ها زیاد باشد، شدت این اختلاف قیمت ها کاهش می یابد.
  • اعتبار بالا: اعتبار یک صرافی نشانگر عملکرد آن صرافی است؛ بنابراین هر چه یک صرافی دارای عملکرد بهتری باشد، از اعتبار بالاتری برخوردار خواهد بود. اعتبار سبب امنیت خاطر در خرید و فروش به صرافی آنلاین می گردد.
  • اپلیکیشن اختصاصی: استفاده از اپلیکیشن های موبایلی برای کاربران بسیار ساده تر از استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر است. ارائه یک اپلیکیشن برای هر صرافی امری ضروری است تا از طریق آن خدمات خود را به کاربران ارائه دهند.
می تونید بیشتر بخونید!  شرایط قیمت خرید روز بیت کوین چیست ؟

امنیت ارز های دیجیتال

تصور نگهداری ارز های دیجیتال برای بسیاری از کاربران این فضا، کمی ترسناک است و ترجیح می دهند که اختیار ارز های خود را به صرافی ها بسپارند؛ در حالی که این تصمیم همیشه درست نیست و صرافی ها همیشه جای امنی برای نگهداری ارز های دیجیتال نیستند. معمولا افراد تازه کار به دلیل ترس هایی که دارند از برداشت و نگهداری ارز خود نگران هستند و ترجیح می دهند آن ها را در صرافی ها ذخیره کنند؛ زیرا می ترسند با یک اشتباه، دارایی خود را از دست بدهند. استفاده از کیف پول های سخت افزاری بهترین راه حل برای این مشکل است. کیف پول های سخت افزاری با امنیت بسیار بالایی که دارند، می توانند در برابر خطرها و آسیب های احتمالی مقاوم عمل کنند.

200 - فروش به صرافی آنلاین

کیف پول سخت افزاری چیست؟

این کیف پول به صورت دستگاهی امن از کلید های خصوصی نگهداری می کند. کیف پول های سخت افزاری بسیار امن تر از کیف پول های نرم افزاری هستند و تنها دلیل امنیت بالا این کیف پول ها، عدم اتصال آن ها به اینترنت می باشد. کیف پول سخت افزاری با رعایت اصول نگهداری و امنیت بالا، پاک شدن و خارج شدن کلید خصوصی از دستگاه را غیر ممکن می سازد. با توجه به آفلاین بودن این دستگاه، باید از آن در کنار یک موبایل و یا کامپیوتر استفاده کرد، اما حتی اگر نرم افزار هوشمندی که از آن استفاده می کنید آلوده باشد، به دلیل امنیت بسیار بالای کیف پول های سخت افزاری، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. این کیف پول از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است و شاید بتوان گفت که تنها عیب کیف پول سخت افزاری، هزینه های مربوط به خرید و نگهداری آن است.

می تونید بیشتر بخونید!  آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

شما می توانید در رایا اکسچنج، در بهترین شرایط و با امنیت بالا اقدام به انجام مبادلات ارزی و خرید و فروش به صرافی آنلاین نمایید. هدف ما آسایش و راحتی شما عزیزان است.

انتخاب صرافی ها

قبل از انتخاب یک صرافی و توجه به ویژگی های آن، باید هدف خود را از عضویت در آن صرافی مشخص کرد. اینکه می خواهید اقدام به خرید و فروش چه ارزی کنید و یا اینکه قصد مبادلات کدام ارزها را دارید.

گرایش کاربران ایرانی نسبت به صرافی های خارجی بسیار بیشتر است اما اکثر این صرافی ها کاربران ایرانی را تحریم کرده اند و در صورت شناخت هویت ایرانی ها، ارز دیجیتال آن ها را بلوکه می کنند؛ بنابراین از ریسک عضویت در صرافی های خارجی صرف نظر کنید. در حال حاضر صرافی های داخلی، با تلاش در جهت افزایش امکانات خدماتی، توانسته اند سهم ویژه ای از بازار های ارز دیجیتال را به خود اختصاص دهند و با توجه به مشکلات پیش آمده، بهترین گزینه برای انتخاب محسوب می شوند. البته هنوز هم می توان به صورت ناشناس در صرافی های خارجی عضو شد اما ریسک آن کمی بالاست.

برچسب ها :