فروش بیت کوین

35 - فروش بیت کوین

ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه ها کاربرد دارند و به طور کلی بر همین مبنا هم به وجود آمدند. اما بعضی از افراد برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت و یا بلند مدت و هم چنین کسب درآمد از آن استفاده می کنند. در بسیاری از فروشگاه های آنلاین امکان خرید به وسیله بیت کوین وجود دارد، اما از آن جایی که بیت کوین در بین مردم عادی رواج زیادی ندارد تا بتوانند از آن برای خرید و پرداخت های خود استفاده کنند، تنها به دو دلیل خرید و فروش آنلاین بیت کوین اتفاق می افتد. کسب سود و سرمایه گذاری؛ که هر دو دلیل برای کسب منافع و در نهایت کسب سود است. در ادامه خصوص فروش آنلاین بیت کوین بیشتر توضیح خواهیم داد.

فروش آنلاین بیت کوین

 به طور کلی افرادی که بیت کوین می خردند، راه فروش و کسب سود آن را نیز یاد دارند. برای فروش آنلاین بیت کوین چندین روش وجود دارد. این روش های اعم از: فروش آنلاین بیت کوین به اشخاص، فروش بیت کوین به صرافی های ارز دیجیتالی و فروش بیت کوین حضوری.

فروش آنلاین بیت کوین به اشخاص

بسیاری از افراد برای فروش بیت کوین های خود در فضای اینترنت به دو روش عمل می کنند. در روش اول شخص فروشنده در شبکه های مجازی مختلف، اقدام به تبلیغات زیادی می کند و بعضا کانال ها و پیج های به خصوصی را برای این منظور به وجود می آورد. سپس در آن ها علاوه بر قیمت گذاری های لحظه ای، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به فروش می رساند.

فرد خریدار با مراجعه به این کانال های تلگرامی و یا پیج های اینستاگرامی، می تواند پس از ارتباط با ادمین درخواست خرید خود را ثبت کند. سپس با واریز مبلغ پرداختی برای مقدار بیت کوین مشخص و ارسال آدرس کیف پول خود، بیت کوین های خود را دریافت نماید. اگر قبل از پرداخت مبلغ بیت کوین های خریداری شده، بیت کوین را به کیف پول خریدار انتقال دهید، و شخص خریدار دیگر به شما پولی پرداخت نکند، برگشت بیت کوین ها و یا مطالبه ی مبلغ پرداختی بسیار دشوار می شود. لازم است بدانید که حتی با شکایت و پیگیری های قضایی و قانونی احتمال این که به پول خود برسید بسیار ناچیز است. لذا ما این روش را بجز در مواردی که اعتماد شما به طرف دیگر معامله بسیار بالاست پیشنهاد نمی کنیم.

می تونید بیشتر بخونید!  بیت کوین چیست ؟ ( همه چیز درباره ارز دیجیتال بیت کوین )

در روش دوم فرد فروشنده بیت کوین با مراجعه به سایت های معاملات بیت کوین، می تواند با خریداران ارتباط برقرار کند و ارز دیجیتالی خود را به فروش برساند. سازوکار سایت های معاملاتی به این گونه است که فرد خریدار و فروشنده هر دو به این سایت مراجعه کرده و سایت در قبال دریافت کارمزدی مشخص، با ایجاد لینک بین آن دو باعث به سرانجام رسیدن معامله می شود. به دلیل واسطه گری سایت، احتمال کلاهبرداری در این روش بسیار پایین می باشد. البته باز هم معتمد بودن سایت معامله اهمیت بالایی دارد.

36 - فروش بیت کوین

فروش آنلاین بیت کوین به صرافی ها

در این روش برای فروش آنلاین بیت کوین های خود می توانید به صرافی های ارزهای دیجیتال که به طور مستقیم خرید و فروش می کنند مراجعه کنید. این صرافی ها خود بیت کوین های شما را خریداری می کنند؛ به این معنی که مانند سایت های ذکر شده در بالا واسطه ای بین خریدار و فروشنده نیست. برای فروش بیت کوین به این صرافی ها باید ابتدا یک صرافی معتبر و ایمن پیدا کنید و سپس در آن ثبت نام کنید. پس از انجام مراحل ثبت نام و احزار هویت، حال بیت کوین های خود را برای صرافی ارسال می کنید و صرافی هم در قبال آن به حساب بانک شما پول بیت کوین ها را واریز می کند و یا با تبدیل بیت کوین به ارز دیجیتال دیگر، ارز دیجیتال انتخاب شده را به کیف پول شما واریز می کند.

به دلیل آن که تمامی صرافی های فعال در حوزه خرید و فروش آنلاین بیت کوین، قیمت ها و کارمزد هایشان یکسان نیست، در انتخاب صرافی مورد نظر حتما دقت لازم را داشته باشید. وب سایت رایا اکسچنج که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد با نزدیک ترین قیمت های ارزهای دیجیتال به قیمت جهانی، می تواند گزینه خوبی برای شما عزیزانی باشد که قصد دارید بدون هیچ نگرانی، اقدام به فروش بیت کوین های خود کنید.

می تونید بیشتر بخونید!  دلایل محبوبیت تتر

فروش بیت کوین حضوری

در این روش شما به صورت حضوری اقدام به فروش بیت کوین های خود می کنید. در میان دوستان و یا آشنایان همیشه افرادی حضور دارند که علاقه به نگه داری و یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارند. این افراد بهترین گزینه برای فروش بیت کوین هستند. ساده ترین و راحت ترین راه برای فروش بیت کوین، روش حضوری است. در این روش در ازای دریافت مبلغی مشخص، بیت کوین های خریداری شده را به کیف پول خریدار انتقال می دهید. احتمال کلاهبرداری در این روش نزدیک به صفر می باشد. بهتر است در زمان فروش بیت کوین به افراد ناشناس، در مکان ها عمومی و شلوغ قرار ملاقات های خود را بگذارید.

از همان طریق که می توان بیت کوین خریداری کرد، از همان روش هم می توان بیت کوین های خود را به فروش برسانید. در خصوص فروش بیت کوین، این نکته حائز اهمیت است که بهترین گزینه برای فروش آنلاین بیت کوین مراجعه به صرافی های ارزهای دیجیتال است. شاید در نگاه اول این عمل بسیار سخت و دشوار قلمداد شود، اما با چند بار تراکنش و انجام معاملات در زمینه ی خرید و فروش ارز، در صرافی به آسانی و سهولت آن پی خواهید برد.

برای دریافت هر گونه مشاوره در زمینه سرمایه گذاری، تحلیل بازار، ارزهای دیجیتال، خرید و فروش ارز دیجیتال و غیره می توانید با وب سایت رایا اکسچنج همراه باشید. این وب سایت به صورت لحظه ای، قیمت ارزهای دیجیتال را به نمایش می گذارد و ویژگی های برتر آن نمایش قیمت هم به تومان و هم به دلار است. برای خرید و یا فروش آنلاین بیت کوین های خود، تنها اقدام به ثبت نام در این سایت کنید و پس از آن به راحتی از انجام معاملات خود لذت ببرید!

برچسب ها :