فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

57 - فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین یکی از مواردی است که تریدر های مختلف به دنبال آن هستند. این روش فروش مزیت های خودش را دارد. در ادامه با رایااکسچنج همراه باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

بیت کوین معروف است!

بعضا افراد هستند که گمان می کنند، بیت کوین ناشناس است و کسی زیاد با آن آشنایی ندارد؛ در نتیجه برای پرداخت های مخفی از آن استفاده می کنند، در صورتی که کاملا برعکس است.

آدرس های عمومی برای همه در دسترس هستند و هر تراکنش و پرداختی که انجام دهید، همچنین موجودی کیف پول شما در وبسایت بلاک چین قابل مشاهده است. در صورتی که شخصی آدرس عمومی شما را داشته باشد، سابقه حساب و موجودی شما را می توانند ببیند؛ بنابراین افرادی که با گمان ناشناس بودن بیت کوین از کیف پولشان پرداخت های مخفی انجام می دهند، باید بدانند که از روی آدرس عمومی حساب، افراد می توانند با یک سرچ ساده در گوگل هویت آنها را پیدا کنند.

این شگردی است که فناوری بلاک چین در جهت شفاف سازی حساب های خود از تقلب جلوگیری می کند. برای ناشناس ماندن در خرید فروش ارز های دیجیتال شاید استفاده از سایر رمز ارزها انتخاب بهتری باشد.

فروش بیت کوین

 

مبادله مستقیم با اشخاص

بدین صورت که از طریق کانال ‌های تلگرامی، معرفی بین اشخاص صورت می گیرد و مبادله(خرید یا فروش) صورت می گیرد. کارشناسان و متخصصین خرید و فروش ارز های دیجیتال این روش را چندان توصیه نمی کنند؛ چون رسیک بسیار بالایی دارد و می تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. هرچند این مسئله به این معنا نیست که به صورت مستقیم با اشخاص مبادله نکنیم، بلکه به ما گوشزد  می کند که به دلیل خطر های احتمالی بسیاری که وجود دارد، تنها در صورتی طرف مقابل را به خوبی می شناسید و از او اطمینان کامل دارید اقدام به فروش کنید و همچنان نکات امنیتی را با دقت فراوان رعایت کنید.

فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

خرید و یا فروش بیت کوین در صرافی های آنلاین به دلیل سهولت و امنیت در همه جای دنیا پرطرفدار است. شما به راحتی می توانید از همان صرافی که از آن بیت کوین خریداری کرده اید، مقدار مازاد خود را به همان صرافی بفروشید.

می تونید بیشتر بخونید!  تفاوت ارز دیجیتال و پول دیجیتال

هر چند امکان ورود به بسیاری از صرافی ها برای ای پی های ایران وجود ندارد، اما با روش هایی به خصوص و ای پی های غیر ایرانی امکان مبادله وجود دارد. با این حال بسیاری از کاربران ایرانی ترجیحشان این است که از روش های راحت و سایت های داخلی برای فروش بیت کوین هایشان و یا تبدیل آنها به ریال استفاده کنند.

مبادله همتا به ‌همتا

در این نوع مبادله شخص فروشنده بیت کوین در ازای فروش بیت کوین چیز دیگری از خریدار دریافت می کند. استفاده از این روش به سادگی قابل انجام است و تنها شرط آن عضو بودن در یکی از سایت های معتبر و اعلام قصدتان برای فروش است. بیت کوینی که برای فروش می گذارید با قیمتی توافقی میان شما و خریدار، فروخته می شود. همچنین لازم به ذکر است که این روش نیز مانند سایر روش ها معایب و ویژگی های خاص خودش را دارد. تمام نکات امنیتی که در رایا اکسچنج ذکر شده باید رعایت شوند.

56 - فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

اهمیت احراز هویت در فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

هنگامی که مسقیما با خریدار ارتباط برقرار می کنید، در حالی که از هویت او اطمینان کامل ندارید، خطر اینکه سرمایه تان را از دست بدهید وجود دارد؛ به همین دلیل حداقل امکان امنیتی که یک صرافی آنلاین باید داشته باشد تا کاربرانش با اطمینان در آن ترید کنند، امکان تایید هویت است.

در ایران نیز مسئله تایید هویت از جانب سایت ها و صرافی های معتبر آنلاین، بسیار جدی گرفته می شود تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری شود و ریسک ها کاهش یابند.

علاوه بر این، صرافی های بین الملل و سایر سایت های پرداخت معتبر مثل پی پال نیز مرحله تایید هویت را به عنوان یک روند روتین در نظام های پرداخت شان دارند که این نشان دهنده اهمیت مرحله تایید هویت در پرداخت های جهانی است.

توصیه رایا اکسچنج

تمام تریدر های بازار ارز های دیجیتال، دیر یا زود اقدام به فروش بیت کوین های خود می کنند، از این رو همواره به دنبال پیدا کردن آسان ترین راه برای فروش بیت کوین هستند و به دنبال آن، هر خریداری نیز روزی فروشنده خواهد بود.

می تونید بیشتر بخونید!  بیت کوین و چگونگی خرید از صرافی

راهکار های متفاوتی برای فروش بیت کوین وجود دارد که در رایا اکسچنج قبلا از آنها برایتان گفته ایم، اما بنا به شرایط تحریمی که وجود دارد، در حال حاضر استفاده از پلتفرم های ایرانی بهترین روش برای فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین است.

فراموش نکنید، هنگام انتخاب صرافی به امنیت، سابقه و نحوه پاسخگویی آن سایت یا پلتفرم به مشتریانش دقت کنید.

مزایای صرافی های آنلاین

از مهم ترین ویژگی های صرافی های آنلاین رابط کاربری آسان و امنیت آنهاست؛ به طوری که هر کاربری به راحتی و با دانش پایه مرتبط می تواند در این صرافی ها ترید کند. این صرافی ها تنها چهار رمز ارائه می دهند و معاملات آنها بر مبنای ارز های فیات صورت می گیرد. روش های پرداخت متفاوت و زیادی دارند و شبکه آنها به تمام حساب های بانک های ایالات متحده متصل است.

تا چه اندازه میتوان بیت کوین فروخت؟

اگر ارز مورد نظر در قبال فروش بیت کوین برای دریافت ريال ایران باشد، باید در در نظر داشته باشید که نظام بانکی کشور تا حداکثر مبلغ 50 میلیون تومان سقف تعیین کرده و برای مبالغ بالاتر از این مقدار باید سفارش را تقسیم بندی کنید.

فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین به صورت ناشناس

در شبکه بیت کوین از روی آدرس ها نمی توان به هویت دارنده حساب ها پی برد، اما از روی آدرس عمومی کیف پول ها می توان سابقه و موجودی حساب را پیدا کرد؛ در نتیجه تنها راه فروش ناشناس بیت کوین، فروش مستقیم آن است. البته این کار باید با رعایت و حفظ موارد امنیتی به صورت صد در صدی صورت بگیرد.

کارمزد تراکنش های بیت کوین کم هست اما رایگان نه!

از ویژگی های مهمی که بیت کوین را همیشه نزد تریدر ها محبوب نگه می دارد، کارمزد پایین برای تراکنش های آن است که به وسیله آن دیگر به واسطه گری بانک ها نیازی نخواهید داشت. البته هرچه کارمزد بیشتری برای یک تراکنش پرداخت کنید، آن تراکنش سریع تر صورت می گیرد. در فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین، برداشت پرداختی و افزایش اعتبار نیز مشمول کارمزد است که نرخ آن فعلا حدود 1.67 دلار است.

برچسب ها :