قیمت روز فروش ارز تتر

67 - قیمت روز فروش ارز تتر

می دانیم که تتر یا (Tether) یک ارز دیجیتال پایدار است. در برابر نواسانات شدید بازار رمز ارزها سرمایه تریدر ها را حفظ می کنند. پشتوانه دلاری دارد و بهترین استیبل کوین بازار است. وقتی بیت کوین نوسان قیمت دارد، خرید تتر برای پایین آوردن ریسک کاملا منطقی است.

قیمت روز فروش ارز تتر یا ثبات آن

توکن ها به دلیل اینکه به پشتوانه دلار آمریکا ایجاد شده اند و ارزش گذاری آنها نسبت به دلار انجام می شود، قیمت آنها اکثرا ثابت است و نوسات قیمتشان بر مبنای دلار است؛ به همین دلیل در مبادلات تریدر ها نیز از تتر برای حفظ سرمایه استفاده می کنند.

کریپتوکارنسی ها به نوسانی بودن و عدم ثبات معروف هستند؛ بنابراین در این بین وجود یک رمز ارز که نسبت به سایرین از ثبات بیشتری برخوردار است، فایده بیشتری خواهد داشت، علی الخصوص برای تریدر های رمز ارز های پایین تر که هیچ نقدینگی در دسترسی ندارند.

فرایند  تبدیل ارز خود نیز رسیک در پی دارد و می تواند عامل بی ثباتی باشد. برای درک علت جمله، مثال زیر که در قالب یک سناریو بیان شده است را به دقت بخوانید.

  • شخصی با بیت کوین هایش اتریوم می خرد. پس از خرید، قیمت اتریوم 10 درصد بالا می رود.
  • این شخص در نظر دارد که با مبادله سود کند؛ بنابراین اتریوم هایی که خریده بود را با بیت کوین معامله می کند.
  • بعد از انجام این معامله، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی 15 درصد افت می کند.

کار تبدیل به اتریومی که تریدر انجام داده کار درستی بوده، اما بخاطر افت بیت کوین، سود که هیچ، ضررهم کرده است. در اینجا اگر این شخص تتر داشته باشد، فقط باید نگران قیمت اتریوم باشد.

گرچه دلار ارزی نسبتا پایدار است اما آلت کوین ها فقط در صرافی های مخصوص کریپیتوکارنسی ها در دسترس می باشند. این صرافی ها تتر را می پذیرند اما از پذیرش هرگونه ارز فیات خودداری می کنند. ویژگی دیگر توکن ها زمان تراکنش پایین و کارمزد تقریبا صفر آنهاست که باعث می شود صرافی ها تمایل بیشتری برای پذیرش آنها داشته باشند.

لازم به ذکر است که این ثبات قیمت در حالت عادی و در دنیای ارز های دیجیتال امکان پذیر است. در صورتی که کاربران بخواهند به بانک بروند و به صورت فیزیکی تتر های خود را به دلار تبدیل کنند و یا دلارهایشان را به تتر، در این نقل و انتقال به حساب های واقعی، کارمزد هایی وجود خواهد داشت؛ میزان کارمزد ممکن است به دلیل ازدحام کاربران در بانک بیشتر شود و از 1 دلار بالا بزند.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید بیت کوین و ارز دیجیتال

تتر با ارزش 4.65 میلیارد دلار، 1.77 درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارد. ارزش لحظه ای تتر 1.00 دلار است و با احتساب دلار 15 هزار تومان، حجم مبادلات روزانه آن به 43.58 میلیارد دلار می سد. در حال حاضر قیمت روز فروش ارز تتر 1 دلار آمریکا است.

ارجعیت USDT نسبت به دلار

توکن ها بخاطر ثبات قیمتی که دارند و همچنین به این دلیل که تغییراتشان نسبت به دلار است، ریسک نگهداری پول را کم می‌کنند. آنها به خاطر داشتن کیف پول امکان خرید یا تجارت مستقیم و بدون واسطه را به اشخاص می دهند. با این توکن‌ها می‌توانید بدون ترس از ریسک نوسان قیمت که در اکثر ارز های دیجیتال دیده می‌شود، به راحتی ترید کنید. همچنین میتوانید با نگهداری توکن دیگر از حساب های متعدد بانکی رها شوید. خرید و فروش و هرگونه استفاده از توکن ها شبیه به عملیات های بیت کوین است و شما را از استفاده از کارت های بانکی بی نیاز می کند.

68 - قیمت روز فروش ارز تتر

برخی از کیف پول یا والت های تتر به توصیه رایا اکسچنج

Tether

کیف پول اصلی توکن، سایت Tether است. با یک ثبت نام ساده در این آدرس می توانید کیف پول خود را دریافت کنید و از هرصرافی معتبری که بخواهید به هر اندازه توکن خریداری کنید. به دلیل تحریم ها و شرایط دیپلماتیک کشور، با نام ایران نمی شود در این سامانه ثبت نام کرد؛ لذا هوطنان عزیز ساکن ایران بایستی از سایت www.tether.to استفاده نمایند.

Tether Free Wallet

کیف پول Tether Free Wallet نسخه موبایلی تترو والت است و در حال حاضر فقط روی اندروید قابل اجراست. با مراجعه با این سایت می توانید این کیف پول را دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

می تونید بیشتر بخونید!  خرید و فروش بیت کوین با کارت شتاب

گردش حساب تتر

گردش حساب این کریپتوکارنسی بالغ بر یک میلیارد توکن می باشد و هر روز با ورود سرمایه جدید و ورود کاربران تازه، سرمایه حساب های پشتیبان آن افزون می شود و دارایی اش بیشتر.

با این افزایش حساب، گردش حساب این رمز ارز بالا رفته و احتمال جایگزین دلار و سایر ارز های فیات شدن برای حفظ سرمایه، افزایش می یابد.

رویداد هایی که بر قیمت روز فروش ارز تتر موثر بودند

 اولین بار در جولای 2014 توسط پیرس، کالینز و سلارز تتر تحت عنوان رئال کوین به دنیا معرفی شد. در اکتبر همان سال توکن ها در بلاک چین بیت کوین منتشر شدند. در بیستم نوامبر، عنوان رئال کوین به تتر تغییر پیدا کرد.

در اوائل ژانویه 2015 امکان مبادله تتر در بیت فینیکس و سایر صرافی ها به وجود آمد و در ژانویه 2018 ،اتریوم اعلام به پشتیبانی از توکن ها کرد.

در سال 2018، امکان خرید تتر بدون نیاز به صرافی و واسطه و به طور مستقیم فراهم شد و در 2019 سایر ارز های دیجیتال، یکی یکی اعلام به پشتیباتی از توکن های تتر کردند.

چه نگرانی‌هایی در رابطه با قیمت روز فروش ارز تتر (USDT) وجود دارد؟

ارز های دیجیتال به عنوان جایگزین هایی برای ارز های سنتی فیات در صرافی ها در حال گسترش هستند. قیمت روز تتر، بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی ها با این ارز ها برابری می کند و این یعنی میزان عرضه و تقاضای ارز های فیات، تاثیر بسزایی در قیمت پول واقعی دارد. این روال حداقل تا زمانی که تتر بتواند به مثابه یک ارز فیات واقعی باشد ادامه دارد و مشکلی نخواهد داشت.

به تازگی نگرانی ‌هایی در رابطه با پشتوانه دلاری تتر و حساب‌ های پشتیبان آن پیش آمده؛ اینکه بنیاد تتر در عمل به وعده‌هایش راجع به بازرسی‌ها عمل خواهد کرد، از جمله این نگرانی هاست. همچنین شایعاتی در مورد رابطۀ بین بیت­ فینکس (بزرگ­ترین صرافی ارز دیجیتال از نظر ابعاد معاملات) و تتر وجود دارد که اتهاماتی مثل پول­شویی، تبانی و عرضۀ تتر جعلی را به آن‌ دو نسبت می ­دهد.

برچسب ها :