قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر و کاربران آن

66 - قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر و کاربران آن

ارز های دیجیتال امروزه سهم زیادی در انجام معاملات بین الملل دارند و این مقدار هر روزه در حال افزایش است. رشد قیمتی چشم گیر بعضی از این ارزها رویای یک شبه ثروتمند شدن را برای خیلی از افراد محقق کرد. به عنوان مثال بیت کوین، این ارز دیجیتال در سال 2009 وارد بازار معاملاتی شد و اولین تراکنش ها انجام شد. پراخت 20 هزار بیت کوین برای خرید تنها دو عدد پیتزا، این اولین تراکنش بیت کوین شناخته می شود. با احتساب ارزش بیت کوین در آن زمان و حال، به اوج قیمتی بیت کوین پی خواهید برد.

در سال های اولیه ظهور بیت کوین، با چند دلار می توانستید چند بیت کوین بخرید، اما در حال حاضر باید تنها برای خرید یک بیت کوین چند هزار دلار پرداخت کنید. برای پایان دادن به این نوسانات شدید، ارز های جدید به نام تتر ایجاد شدند. قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر، دقیقا معادل یک دلار است. این به این معناست که تتر در همه حال قیمت آن برابر یک دلار است.

ایجاد تتر

تتر را با اسامی خاص مانند: دلار دیجیتال، دلار رمزنگاری شده و غیره می شناسند و نماد آن USDT است و اساس آن ارز های فیات می باشد؛ به این معنی که هر یک تتر توسط یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود. تتر بر خلاف ارز نگار محبوب بیت کوین، متمرکز است و این یکی از مهم ترین دلایل اختلاف بین کاربران این دو رمز ارز می باشد.

همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، رمز ارز تتر برای ایجاد ثبات در بازار ارز های دیجیتال ایجاد شد. از آن جایی قیمت تتر دقیقا برابر یک دلار آمریکا است؛ می توان به این نتیجه کلی رسید که قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر و قیمت خرید آن، همواره ثابت می باشد و مانند دیگر ارز های دیجیتالی نوسان ندارد. این یکی از مهم ترین دلایل برای انتخاب تتر است.

فروش تتر یا خرید آن، مانند سایر ارز های دیجیتالی صورت می پذیرد، به این صورت که معاملات آن در صرافی های آنلاین ارزی انجام می پذیرد. در بعضی از موارد، تتر مانند ارز فیات بین افراد حقیقی خرید و فروش می شود که البته انجام این گونه معاملات بسیار محدود و حجم آن نزدیک به صفر است.

می تونید بیشتر بخونید!  بررسی بهترین بروکر های باینری آپشن - کسب درآمد میلیونی !

چرا استفاده از تتر برای هر شخصی الزامی است؟

با توجه به ثبات در قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر، بسیاری از افراد، از جمله معامله گران و سرمایه گذاران به این ارز محبوب روی آورده اند. تتر از نظر محبوبیت در لیست پنج ارز برتر دنیا قرار دارد. دلایل زیادی برای استفاده از این رمز ارز دیجیتال وجود دارد.

چرا استفاده از تتر برای هر شخصی الزامی است؟ این پرسشی ست که از خیلی از افراد سوال می شود. با توجه به به روز شدن معاملات و دیجیتالی شدن تراکنش ها، این مهم ایجاب می کند که هر شخصی با تتر و ارز های دیجیتالی آشنایی داشته باشد؛ چرا که در آینده ای نزدیک پول فیزیکی به طور کامل حذف می شود و ارز های دیجیتال و پول دییجیتال جایگزین آن می شود؛ بنابراین داشتن تتر و آشنایی با روش های خرید و فروش آن برای هر شخصی الزامی است.

کاربران تتر چه کسانی هستند؟

اگر بخواهیم کاربران تتر تقسیم بندی کنیم، می توان آن ها را به سه دسته تقسیم بندی کرد.

  1. سرمایه گذاران: اولین دسته از کسانی که به استفاده از تتر روی می آورند، سرمایه گذاران هستند. از آنجایی که قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر همواره ثابت است، سرمایه گذاران برای کاهش ریسک خرید و نگهداری دارایی نقد و حفظ ارزش دارایی خود، اقدام به خرید تتر می کنند. تتر را می توان بدون واسطه و نگرانی از کلاهبرداری های شرکتی و بانکی در کیف پول دیجیتال خود نگه داری کرد.
  2. تریدرها: حفظ سرمایه اصلی در گردش برای یک معامله گر، از اصلی ترین اهداف هستند و در قدم بعدی افزایش این سرمایه با انجام معاملات صحیح و به موقع است. در بعضی از موارد نیاز است که فرد معامله گر مقداری از سرمایه خود را به صورت آماده به کار در بیاورید. بهترین انتخاب، تبدیل سرمایه به تتر است؛ زیرا همان طور که پیش تر گفته شد، قیمت روز فروش ارز دیجیتال تتر و خرید آن همیشه ثابت است. همچنین در زمانی که بازار ارز های دیجیتال دچار نوسان های فراوان می شود، تریدر برای حفظ سرمایه و جلوگیری از آسیب و ضرر می تواند سرمایه خود به تتر تبدیل کند و بعد از نرمال شدن بازار، مجدد سرمایه خود با ارز مورد نظر باز گرداند.
  3. سایر: سومین دسته از کاربران تتر شامل تمامی کاربران دیگر تتر می شود که هر کدام هدف کاربردی دیگری _به جز سرمایه گذاری و معامله گر_ دارند؛ به عنوان مثال شخصی برای انتقال پولی برای فردی در کشور دیگر، می تواند با استفاده از تتر، این پول را به کیف پول دیجیتالی آن شخص انتقال دهد.
می تونید بیشتر بخونید!  فروش مستقیم بیت کوین به صرافی آنلاین

شبهات ایجاد شده در خصوص تتر

با توجه به محبوب شدن تتر در زمان بسیار کم، بسیاری از رقبای آن با ایجاد شبهاتی مختلف و درج شکایاتی مختلف _در پوشش افراد ضرر دیده از این ارز_ از این ارز دیجیتالی، سعی در خدشه دار کردن محبوبیت این ارز در بین کاربران آن دارند. این افراد مدعی هستند که مدیران شرکت تتر، با دستکاری بازار ارز های دیجیتال، باعث ضرر دیدن معامله گران این بازار شده اند؛ البته این اختلافات در کاهش محبوبیت این ارز تاثیری نداشته است.

چرا رایا اکسچنج

با گسترش ارز های دیجیتال، صرافی های آنلاین بسیاری فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده اند. بعضی از این صرافی ها با پشتیبانی از ارز های ناآشنا و کلاهبردار، باعث زیان رسیدن به کاربران و در بعضی از موارد باعث از دست دادن سرمایه کاربران می شوند. انتخاب صرافی در خصوص انجام تراکنش های مالی، امر مهم و ضروری است. رایا اکسچنج، صرافی آنلاین ارزی، با دارا بودن کادری حرفه ای در زمینه ارز های دیجیتال، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. رایا اکسنچ انتخاب حرفه ای هاست.

برچسب ها :