مزرعه بیت کوین چیست ؟

mazraevesthkraj2 - مزرعه بیت کوین چیست ؟

مزرعه بیت کوین ( فارم ) چیست ؟

ارزهای رمزنگاری شده یا ارزرمزها اخیرا در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده اند . اگر در گذشته کسی درباره بیت کوین چیزی نمی دانست ، امروزه نمی توانید سرمایه گذاری را پیدا کنید که نام بیت کوین را نداند . افراد زیادی بیت کوین را با طلا مقایسه می کنند . در این مقاله درباره استخراج بیت کوین و مزرعه بیت کوین ( فارم ) بحث خواهیم کرد .

ماینینگ یا استخراج بیت کوین چیست ؟

استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین به فرایندی می گویند که طی آن افراد استخراج کننده به کمک قدرت پردازشی دستگاه هایشان ، تراکنش های بیت کوین را تایید می کنند و در مقابل این عمل مقداری بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کنند .

البته در فرایند استخراج ماینینگ کارهای دیگری توسط دستگاه های ماینر صورت میگیرد :

  • تایید تراکنش های بیت کوین
  • حفظ امنیت شبکه ی بیت کوین
  • تولید واحدهای جدید بیت کوین

تصویر فرایند تایید تراکنش

فرستنده بیت کوین     >     ماینر ( تراکنش را تایید می کند و امنیت شبکه را حفظ می کند )     >     گیرنده بیت کوین

 

مزرعه ماینینگ چیست ؟

زمانی که تعداد زیادی از دستگاه های ماینینگ در یک مکان عملیات استخراج بیت کوین را انجام می دهند ، به آن فارم یا مزرعه بیت کوین می گویند . فرض کنید یک دستگاه ماینر 10 تراهش به صورت ماهانه 0.0048 بیت کوین برای شما استخراج کند . حال اگر 100 دستگاه ماینر با قدرت 10 تراهش داشته باشید درآمد شما 0.48 بیت کوین در ماه خواهد شد . حال همین ضرب و تقسیم را برای یک دستگاه قویتر مانند واتسماینر ام20اس در نظر بگیرید . قدرت پردازش این دستگاه 68 تراهش است . پس درآمد هر دستگاه به صورت ماهانه 0.03 بیت کوین خواهد بود . حال همین عدد را در 100 عدد ماینر ضرب کنید . درآمد شما 3 بیت کوین در ماه می شود .

می تونید بیشتر بخونید!  خرید و فروش ارزهای دیجیتال

درحال حاظر قیمت بیت کوین در وبسایت ما 158,959,000 تومان است و درآمد شما ماهانه 476,877,000 تومان می شود .

3 * 158,959,000 = 476,877,000 Toman

 استخر استخراج

استخر استخراج ( Mining Pool ) محلی است که استخراج کنندگان با یک هدف واحد ( استخراج ارز دیجیتال ) تلاش می کنند و هر دستگاه ماینر بر اساس توان پردازشی خود سود دریافت می کند . همچنین استخر استخراج به استخراج کنندگان این امکان را میدهد که قدرت پردازشی و منابع محاسباتی خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال ، با دیگر ماینرها به اشتراک بگذارند و شانسشان را برای دریافت پاداش بالا ببرند .

در اوایل شروع کار بیت کوین ، امکان استخراج انفرادی برای ماینرها وجود داشت و هر کسی بدون نیاز به استخر استخراج می توانست عمل استخراج ارز دیجیتال را انجام دهد . اما در حال حاظر با گسترش شبکه بیت کوین ، شانس استخراج ارز دیجیتال به صورت مستقیم تقریبا 0 است .

هرچه قدرت پردازش سخت افزارها و تعداد ماینرها افزایش یابد ، حل معادلات برای ایجاد یک بلاک دشوارتر می شود . افزایش محبوبیت بیت کوین سبب شده تا افراد زیادی به سمت بیت کوین روی آورند . درصد زیادی از این افراد به سمت استخراج بیت کوین روی آورده اند و این عمل باعث شده سختی شبکه بسیار افزایش یابد .

خب تا اینجا با استخر استخراج آشنا شدین . در مقالات بعد درباره ویژگی های استخرهای استخراج بیشتر بحث خواهیم کرد .