معامله گری ارز مجازی

73 - معامله گری ارز مجازی

دنیای ارز های دیجیتال به شدت در حال گسترش است و میزان علاقه مندی بسیاری از کشورها برای ورود به معامله گری ارز مجازی روز به روز بیشتر می شود و هیچ محدودیتی برای خرید و فروش ارز های رمزنگاری شده وجود ندارد؛ به طوری که تنها با استفاده از اینترنت و از طریق دستگاه هوشمند و رایانه ها می توان به بازار ارز ورود پیدا کرد. شاید ورود به دنیای معامله گری ارز مجازی امری ساده و آسان باشد، اما برای موفقیت در آن باید قوانین و شرایط مشخصی را در نظر گرفت که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

آشنایی با اصطلاحات ترید کردن و تریدر

با توجه به گسترش معاملات ارزی و میزان استقبال افراد از آن، آشنایی با چند اصطلاح در مبحث معامله گری ارز مجازی الزامی است.

ترید کردن یکی از این واژه ها می باشد. در واقع ترید کردن به معنای خرید و فروش ارز های دیجیتال با هدف کسب سود است، به عبارتی به معاملاتی که در حوزه ارز های دیجیتال انجام می گیرد، ترید کردن می گویند. ترید کردن نیاز به تمرین و تکرار دارد و نمی توان یک شبه به مزیت های آن دست یافت.

پس از درک ترید کردن، واژه تریدر مورد بحث است. تریدر به کسی گفته می شود که در پی خرید و فروش هر نوع دارایی مالی در بازار های مالی است و با هدف کسب بیشترین سود اقدام به معامله می کند.

تفاوت تریدر با سرمایه گذار

همان طور که گفته شد، تریدر یا معامله گر با هدف دستیابی به سود فراوان وارد معاملات ارزی می شود. مهم ترین ویژگی یک تریدر، آنالیز و تحلیل بازار مالی است، اما سرمایه گذار شخصی است که با هدف بازگشت اقتصادی دارایی خود را به صورت بلند مدت سرمایه گذاری می کند.

اصلی ترین تفاوت یک تریدر با یک سرمایه گذار در زمان نگهداری دارایی ها می باشد. به این معنا که تریدرها در بازه های زمانی کوتاه مدت معامله انجام می دهند و مدام در پی خرید و فروش ارز و کسب سود هستند؛ در حالی که سرمایه گذاران دارایی های خود را در طولانی مدت در یک مکان سرمایه گذاری می کنند. بازه زمانی نگهداری ارز توسط معامله گران از یک روز تا چند ماه است، اما سرمایه گذاران به دنبال نگهداری چند ساله ارز های مجازی در کیف پول هایشان هستند.

می تونید بیشتر بخونید!  کریپتوکارنسی چیست؟

انتخاب صرافی برای ترید کردن

معمولا معامله گری ارز مجازی در اکسچنج ها یا صرافی های آنلاین انجام می پذیرد. جهت انتخاب یک صرافی مناسب باید به مواردی مثل حجم معاملات، نقدینگی و… توجه داشت. شما می توانید با توجه به نوع خرید و فروش خود از کیف پول های مختلف استفاده کنید. تاکنون بیشتر معاملات ارزی در صرافی های متمرکز مانند کراکن و کوین بیس انجام شده است، اما فرصت رشد در صرافی های غیر متمرکز بسیار بیشتر است؛ بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که نوع صرافی منتخب شما می تواند در روند موفقیتتان در ترید کردن بسیار تاثیرگذار باشد.

روش های تحلیل بازار ارز دیجیتال

به دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می توان به تحلیل بازار ارز دیجیتال پرداخت. طبق تحلیل تکنیکال، قیمت براساس آنالیز آمار بازار و حجم معاملات پیش بینی می شود. در این روش معامله گر از طریق الگو های قبل و روند صعودی یا نزولی بودن قیمت گذشته، وضعیت معامله گری ارز مجازی در آینده را پیش بینی می کند، اما روش تحلیل فاندامنتال کلی تر است؛ یعنی قیمت یک دارایی از دیدگاه تکنولوژی تخمین زده می شود، به عبارتی تحلیل فاندامنتال طبق عواملی مثل قانون گذاری های جهانی قیمت یک ارز در آینده را پیش بینی می کند؛ به طور مثال براساس این روش اگر آمریکا تصمیم به ممنوعیت اتریوم بگیرد، قیمت اتریوم در بازار ارز کاهش خواهد یافت.

نکات مهم در معامله گری ارز مجازی

ثبت جزئیات معاملات

معامله گران موفق علاوه بر برنامه ریزی، مدام در حال ثبت جزئیات معاملات خود هستند. این کار بهترین راه برای یادگیری و جلوگیری از اشتباهات گذشته است. ثبت دیدگاه ها و پیش بینی های گذشته و نتایج مربوط به این مبادلات، می تواند گامی مؤثر برای موفقیت در معامله گری ارز مجازی باشد. همچنین با مرور اشتباهات گذشته می توان از اشتباهات احتمالی آینده جلوگیری کرد.

می تونید بیشتر بخونید!  روش‌های پرسود کسب درآمد از تتر (قسمت اول)

داشتن سرمایه کافی

داشتن سرمایه یکی از مهم ترین عوامل ورود به معامله گری ارز مجازی می باشد. دل خوش کردن به ارز های دیجیتال رایگان و یا وعده های پوچ و دروغین برخی از سایت ها، هیچ کس را تا به حال پولدار نکرده است؛ بنابراین شروع مبادلات ارزی نیازمند سرمایه کافی است.

استفاده صحیح از الگوهای معاملات

متاسفانه معامله گران تازه کار در تحلیل الگو های معاملات بسیار ضعیف عمل می کنند. عدم تحلیل صحیح الگوها، بزرگترین علت شکست در معاملات ارزی محسوب می شود؛ بنابراین اگر جزء معامله گران تازه کار هستید، از الگوها و سیستم های ساده برای مبادلات ارزی خود استفاده کنید.

استفاده از تجربیات دیگران

مشورت و استفاده از تجربیات افراد متخصص در معامله گری ارز مجازی می تواند تاثیر مثبتی در روند بهبود معاملات داشته باشد؛ بنابراین استفاده از تجربیات تریدرهایی که در امر معاملات ارز های دیحیتال مسلط هستند، بسیار توصیه می گردد. همچنین اگر امکان ارتباط با تریدر های خارجی را دارید، حتما مشکلات و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.

انجام معاملات منطقی

انجام معاملات منطقی به معنی عدم ریسک نیست، بلکه به چارچوب ها و مدیریت ریسک اشاره دارد. انجام معاملاتی که ریسک آن بیش از حد توان باشد و به صورت احساسی تصمیم گیری شود بسیار خطرناک است؛ بنابراین سعی کنید که در معاملات خود، حد مشخصی برای ریسک در نظر بگیرید و از تصمیمات احساسی به شدت خودداری نمایید.

از آن جا که سرمایه گذاری در بازار های ارز دیجیتال نیازمند آگاهی و شناخت لازم است، نمی توان بدون تجربه و کمک افراد متخصص وارد بازار ارز شد؛ بنابراین مهم ترین نکته برای شروع، استفاده از تجربیات دیگران می باشد. تیم رایا اکسچنج با تجربه کافی و آگاهی لازم نسبت به شرایط معامله گری ارز مجازی، بهترین گزینه برای افراد مبتدی محسوب می شود.

 

برچسب ها :