معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال

235 - معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال

نگهداری و ذخیره سازی ارزهای دیجیتال نیازمند انتخاب یک کیف پول مناسب است. با توجه به اهمیت این انتخاب، بهتر است پیش از هر اقدامی، شناخت دقیق و کاملی از انواع کیف پول ارز دیجیتال کسب نمود. به صورت کلی کیف پول‌های ارز دیجیتال به دو دسته کیف پول سرد و کیف پول گرم تقسیم می‌شوند که بسته به نوع کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که اولین گام برای ورود به بازار ارز دیجیتال، انتخاب یک کیف پول امن و معتبر است؛ بنابراین شناخت انواع کیف پول ارز دیجیتال می‌تواند به انتخاب صحیح یک کیف پول کمک نماید. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت رایا اکسچنج، با ما در تماس باشید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول موبایلی

امروزه موبایل‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای کامپیوترها هستند و قادر به انجام اکثر کارهای کامپیوتری می‌باشند و از همین رو کیف پول‌هایی طراحی شده است که قابلیت نصب بر روی موبایل‌ها را دارند. این کیف پول‌ها به دلیل سهولت در استفاده و همراهی مداوم بسیار کاربر پسند و پر طرفدار است. دسترسی آسان، راحتی در ارسال و دریافت رمز ارزها و مدیریت ارزهای دیجیتال را می‌توان از اصلی‌ترین مزایای کیف پول‌های موبایلی دانست. البته باید توجه داشت که این کیف پول‌ها دارای معایبی نظیر سرقت و خرابی موبایل نیز می‌باشند. نکته مهم دیگری که در استفاده از کیف پول‌های موبایلی باید به آن پرداخته شود، امنیت پایین این کیف پول‌ها است. جالب است بدانید که بعضی از سایت‌های ارائه دهنده کیف پول‌های تحت وب، برای گوشی‌های هوشمند، اپ هایی را طراحی نموده‌اند که از طریق آن می‌توان به کیف پول تحت وب خود دسترسی پیدا کرد. توجه کنید که این اپلیکیشن ها را نمی‌توان به عنوان کیف پول موبایلی دانست؛ زیرا در این اپلیکیشن ها کلیدهای خصوصی به جای ذخیره بر روی گوشی، در وب ذخیره می‌شوند. کیف پول‌های موبایلی نوعی کیف پول‌های گرم به حساب می‌آیند و از طریق موبایل‌های هوشمند قابل استفاده می‌باشند.

می تونید بیشتر بخونید!  معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

کیف پول تحت وب

کیف پول‌های تحت وب، نوعی کیف پول گرم محسوب می‌شوند و امنیت بسیار پایینی دارند؛ به همین دلیل نباید از آن‌ها در سرمایه گذاری‌های بالا استفاده کرد. برای تهیه کیف پول‌های تحت وب باید در وب سایت مورد نظر ثبت نام و سپس کیف پول خود را دریافت نمود. سایت‌های خارجی بسیاری وجود دارند که جهت نگهداری ارزهای دیجیتال شما، خدمات آنلاین ارائه می‌دهند اما متأسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، کاربران ایرانی امکان استفاده از این وب سایت‌ها را ندارند. از معروف‌ترین کیف پول‌های تحت وب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول بلاکچین: کیف پول بلاکچین یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین کیف پول‌های تحت وب در دنیا محسوب می‌شود و رمز ارزهای بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش را پشتیبانی می‌کند. متأسفانه کاربران ایرانی، از سال ۲۰۱۸ امکان استفاده از این کیف پول را ندارند.

کیف پول مای اتر والت: مای اتر والت یکی از معتبرترین کیف پول‌های تحت وب است که بر اساس آن می‌توان یک پول را روی شبکه بلاکچین اتریوم به وجود آورد.

کیف پول کوین پیمنت: کوین پیمنت یکی از محبوب‌ترین انواع کیف پول ارز دیجیتال است که از اکثر رمز ارزهای معروف پشتیبانی می‌کند، البته کاربران ایرانی امکان استفاده از این کیف پول را ندارند.

کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ یا کیف پول نرم افزاری، نوعی کیف پول گرم است که بر روی لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی قابل نصب می‌باشد. این نوع کیف پول برای افرادی که به صورت مدام با سیستم شخصی خود در ارتباط‌اند بسیار مناسب است. امنیت کیف پول دسکتاپ بسیار بیشتر از کیف پول‌های موبایلی و کیف پول‌های تحت وب است؛ زیرا کلید خصوصی بر روی هارد کامپیوتر شخصی شما ذخیره می‌شود و امکان دسترسی به آن برای سایر افراد مقدور نیست. کیف پول‌های تحت وب، نرم افزارهای مناسبی برای ذخیره رمز ارزها محسوب می‌شوند. البته توجه داشته باشید که در صورت هک و یا ویروسی شدن سیستم، امکان تهدید این کیف پول‌ها زیاد است. این دسته از کیف پول‌ها می‌توانند بر روی مواردی نظیر، ناشناس بودن، امنیت و … متمرکز باشند. کیف پول‌های جکس و گاردا از معروف‌ترین انواع کیف پول‌های دسکتاپ معرفی می‌شوند.

می تونید بیشتر بخونید!  معایب و مزیت های اکسچنج های p2p

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی، برگه‌ای است که کلید خصوصی و کلید عمومی بر روی آن درج شده است. کیف پول‌های کاغذی نوعی کیف پول سرد هستند و تا زمانی که آسیب ندیده‌اند، امن محسوب می‌شوند. کلیدهای خصوصی و عمومی در این نوع کیف پول، به صورت یک کد در این کاغذ ترسیم شده‌اند تا در هنگام انتقال نرم افزاری آن بتوان از طریق اسکن آن‌ها، تراکنش انجام داد. یکی از اصلی‌ترین مزایای کیف پول‌های کاغذی، عدم ثبت کلید خصوصی در فضای آنلاین و دیجیتال است. همین مزیت سبب شده تا کیف پول‌های کاغذی از انواع سرقت و هک در امان باشند. حفظ و نگهداری این کیف پول‌ها بسیار حائز اهمیت است. در صورت گم و یا مخدوش شدن این کاغذ باید با سرمایه خود خداحافظی کنید.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری، نمونه‌ای از کیف پول‌های سرد محسوب می‌شود و بیشترین امنیت را در میان انواع کیف پول ارز دیجیتال دارد. بر اساس کار این کیف پول، کلید خصوصی کاربر در یک دستگاه سخت افزاری مثل فلش، نگهداری می‌شود. جالب است بدانید که تاکنون هیچ گزارشی از سرقت کیف پول‌های سخت افزاری به ثبت نرسیده است به همین دلیل اکثر صاحبان سرمایه‌های کلان، از این کیف پول برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال خود بهره می‌گیرند. کیف پول‌های سخت افزاری در برابر ویروس‌های کامپیوتری بسیار مقاوم عمل می‌کنند از همین رو امکان سرقت کلید خصوصی در این کیف پول‌ها تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد. یکی از مشکلات کیف پول‌های سخت افزاری، محدودیت دسترسی به آن است؛ به این صورت که برای ارسال رمز ارزها باید این کیف پول را به همراه داشت. کیف پول‌های سخت افزاری، رایگان نیستند و تهیه  آن‌ها نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد.

برچسب ها :