نحوه خرید بیت کوین آنلاین

34.0 - نحوه خرید بیت کوین آنلاین

ارزهای دیجیتال امروزه در زندگی بسیاری از افراد وجود دارد. بعضی از آن ها ارز دیجیتال را برای انواع پرداخت و هزینه ها خریداری می کنند و عده ای دیگر برای سرمایه گذاری و افزایش دارایی خود برای خرید انواع ارزهای دیجیتال اقدام به خرید آن می کنند. محبوب ترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال بیت کوین است؛ زیرا اولین ارز دیجیتالی است که در سال 2009 متولد شد. برای خرید بیت کوین دو روش وجود دارد. روش اول می توانید آن را از شخص حقیقی و در ازای مبلغی مشخص خریداری کرد و هم چنین می توان در صرافی های آنلاین اقدام به خرید بیت کوین آنلاین کنید. در ادامه با نحوه ی کار این صرافی های آشنا خواهیم شد.

اولین قدم برای خرید ایجاد کیف پول بیت کوین

اولین قدم برای خرید بیت کوین آنلاین، ایجاد کیف پول بیت کوین است تا به کمک بتوانید اقدام به نگهداری بیت کوین های خود کنید. این کیف پول هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری موجود است. نسخه  نرم افزاری آن قابل نصب بر روی تمامی گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ ها و سیستم های خانگی می باشد. نسخه ی سخت افزاری امنیت بیشتری نسبت به نسخه ی نرم افزاری آن دارد و به صورت فیزیکی قابل حمل می باشد و باید آن را خریداری کرد.

این کیف پول به منزله ی حساب بانکی تلقی می شود. با این تفاوت که در بانک ها، با دزدی و یا اتفاق های دیگر، بانک موظف است پول شما را به شما برگرداند ولی در خصوص کیف پول بیت کوین، این خود شما هستید که باید از آن در مقابل خطرات احتمالی مانند مفقودی و یا هک شدن محافظت کنید؛ بنابراین از الزامات است که از کیف پول حتما نسخه پشتیبان تهیه فرمایید؛ تا در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از مفقودی رمز و یا خرابی دستگاه، بتوان بیت کوین آن را بازیابی کرد.

گام دوم انتخاب صرافی آنلاین

 قدم دوم برای خرید بیت کوین آنلاین، پیدا کردن صرافی معتبر و نام آشنایی است برای انجام این فرآیند. در حال هزاران سایت و صرافی آنلاین در حال فعالیت در حوزه خرید و فروش بیت کوین هستند. این صرافی ها هم خود مستقیم اقدام به فروش بیت کوین یا ارز دیجیتال می کنند و هم به صورت واسطه بین خریدار و فروشنده، با ایجاد شرایط مساعدی این دو شخص را به یکدیگر معرفی و پس از انجام فرآیند، کارمزد مشخص شده خود را دریافت می کنند.

می تونید بیشتر بخونید!  همه چی درباره ارز دیجیتال زی کش و دش ! ( dash , zcash )

 بسیاری از این صرافی های آنلاین برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، مانند عدم استفاده از خرید و فروش ارز دیجیتال برای پول شویی و یا ارتکاب جرم های مختلف مانند کمک مالی به داعش، مدارک هویتی و کارت شناسایی افراد را دریافت می کنند تا اگر بعد از خرید مشکلی به وجود بیاید، مدارک شناسایی شخص خریدار موجود باشد.

گام بعدی ثبت نام

بعد از انتخاب سایت و صرافی آنلاین مورد نظر، قدم بعدی ثبت نام در سایت است. برای خرید بیت کوین آنلاین وارد سایت انتخاب شده می شوید و پس از انتخاب ارز بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال برای خرید، وارد مرحله ی احراز هویت و ارسال مدارک شناسایی می شوید. همچنین خوب است بدانید که بعضی از صرافی های آنلاین برای امینت بیشتر تراکنش، درخواست سلفی از شخص خریدار می کنند.

33 - نحوه خرید بیت کوین آنلاین

آخرین قدم انتقال وجه و خریداری بیت کوین

با انجام مراحل فوق (نصب کیف پول بیت کوین، انتخاب سایت و یا صرافی آنلاین و انجام عملیات احراز هویت) حال باید اقدام به سفارش بیت کوین کنید. همان طور که پیشتر توضیح دادیم صرافی های آنلاین ارز دیجیتال به دو روش مستقیم و واسطه گری اقدام به فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می کنند.

در روش اول، یعنی فروش مستقیم، به طور مستقیم با صرافی وارد معامله می شوید؛ پس از انتخاب بیت کوین و مشخص شدن مبلغ پرداختی باید از طریق درگاه های اینترنتی، هزینه مورد نظر را به صورت آنلاین به صرافی پرداخت کنید و سپس با ارسال آدرس کیف پول بیت کوین خود، صرافی به حساب کیف پول شما بیت کوین واریز کند.

می تونید بیشتر بخونید!  آموزش باینری آپشن ( همه چیز در مورد باینری آپشن ) !

در خصوص روش دوم یعنی همان واسطه گری، صرافی با واسطه گری بین فروشنده و خریدار و ایجاد پلی برای انجام معامله، فقط کارمزد خود را دریافت می کند. در این روش شما با شارژ حساب خود از طریق کارت بانکی، اقدام به خرید بیت کوین از فروشندگان موجود در صرافی کنید. شاید برای بسیاری از افراد این عمل بسیار پر مشقت و سخت باشد، اما با چند بار خرید بیت کوین آنلاین متوجه خواهید شد که این عمل بسیار ساده بوده و تنها چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد.

خرید بیت کوین آنلاین قانونی است؟

برای خیلی از افراد قبل از ورود به حوزه مورد بحث ما این سوال پیش می آید که آیا خرید و فروش و یا به طور کلی نگه داری بیت کوین قانونی است یا جرم تلقی می شود؟ در کشور جمهوری اسلامی ایران، تا حال حاضر هیچ گونه قانون مشخصی در خصوص بیت کوین و یا نگه داری و استفاده از آن وضع نشده است. تنها در سال 1396 طبق اعلامیه ای که بانک مرکزی منتشر کرد، استفاده از بیت کوین را برای تمامی مراکز پولی و مالی و موسسه ها و بانک ها ممنوع کرد و آن را غیر قانونی دانست و هم چنین خرید و فروش آن برای تمام بانک ها و صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی، ممنوع شد؛ که البته با توجه به مخاطب قرار دادن بانک ها و مراکز پولی و مالی، می توان این تفسیر را داشت که این ممنوعیت برای مردم صادق نیست.

در پایان خوب است بدانید که ایجاد صرافی های آنلاین بسیار زیاد و هم چنین سایت های مختلف برای خرید بیت کوین آنلاین، باعث به وجود آمدن فضایی برای هکر و کلاهبرداران اینترنتی شده است. بنابراین در انتخاب صرافی و سایت مورد نظر برای خرید بیت کوین آنلاین، بایستی دقت بیشتری داشت. رایا اکسچنج، سایت معتبر در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و قیمت گذاری آن، می تواند فضایی امن برای کاربران برای انجام تراکنش های خرید و فروش ایجاد کند.

برچسب ها :