همه چیز درباره قیمت روز فروش ارز بیت کوین

62 - همه چیز درباره قیمت روز فروش ارز بیت کوین

ارز های دیجیتال امروزه باعث رونق بخشیدن به بازار های بین المللی شده اند. به این صورت که افراد به راحتی هرچه تمام تر می توانند معاملات خود را انجام دهند. در گذشته فرد برای انجام معاملات بین المللی خود با مشکل نقدینگی ارز و حمل آن روبه رو بود. اما با روی کار آمدن ارز های دیجیتال دیگر این مشکلات بر طرف شده اند.

بیت کوین سرآمد ارز های دیجیتال و برترین ارز دیجیتال در سراسر دنیا می باشد. کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نام آن را نشنیده باشد. بیت کوین با دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد خود، طرفداران زیادی دارد . از محبوبیت خاصی بین کاربران ارز های دیجیتال برخوردار است؛ به همین دلیل تمامی صرافی های فعال در حوزه ارز های دیجیتال از بیت کوین پشتیبانی می کنند. قیمت روز فروش ارز بیت کوین در بیشتر صرافی ها با هم متفاوت است و دلیل آن نوسانات لحظه ای ارز است، البته این اختلاف در حد 1% الی 2% می باشد.

خرید بیت کوین

پیش تر ایرانی ها به صورت گسترده اقدام به خرید ارز از صرافی های خارجی می کردند، اما شدت تحریم های علیه ایران سبب گرایش کاربران بسیاری به اکسچنج های داخلی شده است. در حال حاضر خرید مستقیم ارزهایی نظیر بیت کوین، اتریوم و لایت کوین در صرافی های داخلی بهترین راه برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در دنیای ارز های دیجیتال را دارند.

شما می توانید با یک سرچ ساده، تعداد زیادی صرافی داخلی را پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که برخی از این صرافی ها، ممکن است از امنیت کافی برخوردار نباشند؛ بنابراین بهترین کار، شناخت بیشتر اکسچنج ها و سپس اعتماد به آن ها می باشد. رایا اکسچنج، با هدف خدمت رسانی به کاربران حوزه ارز های دیجیتال و ایجاد مکانی امن و مطمئن، یکی از بهترین صرافی های داخلی محسوب می شود.

خطرات بیت کوین

اصلی ترین خطری که یک کاربر شبکه بیت کوین را تهدید می کند، گم شدن رمز کیف پول الکترونیکی است. اگر بنا به هر دلیلی رمز کیف پول خود را گم کردید باید بی خیال ارز های داخل آن شوید؛ زیرا هیچ کس قادر به باز کردن قفل های کیف پول های مجازی نیست. خطر احتمالی بعدی به عدم تضمین دولت ها نسبت به خرید و فروش این ارز دیجیتال است.

می تونید بیشتر بخونید!  همه چی درباره ارز دیجیتال مونور و بایننس کوین ! (binance coin,monero) !

اگرچه تاکنون هیچ دولتی معاملات ارز های رمزنگاری شده را ممنوع نکرده است، اما هیچ ضمانتی در برقراری این ارزها وجود ندارد و مسئله بعدی شدت نوسانات مربوط به این ارز دیجیتال می باشد. این نوسانات آن قدر زیاد است که شما اگر قصد انجام معامله ای داشته باشید باید جهت جلوگیری از زیان، قیمت روز فروش ارز بیت کوین را در هر لحظه پیگیری نمایید. افزایش و یا کاهش قیمت این ارز غیر قابل پیش بینی است و گاه سبب خسارات مالی جبران ناپذیری برای کاربران شده است.

کاربرد بیت کوین

می توان کاربرد های بیت کوین را در سه دسته تقسیم بندی کرد. این سه دسته اعم از:

1- پرداخت هزینه:

هدف از ایجاد ارز های دیجیتال و بیت کوین، سهولت در پرداخت هزینه ها بوده است. در اینجا کاربرد بیت کوین شباهت بسیاری به پول دارد؛ زیرا به وسیله آن می توان پرداخت های اینترنتی خود را انجام دهید. برای این منظور شخص تنها نیازمند به کیف پول دیجیتالی برای نگهداری و پرداخت بیت کوین است.

2- سرمایه گذاری:

با توجه به افزایش قیمت روز فروش ارز بیت کوین، این ارز دیجیتال شکل دارایی را به خود گرفت؛ به عبارت دیگر با افزایش ارزش بیت کوین، بیشتر افراد برای حفظ ارزش دارایی خود یا افزایش آن اقدام به خرید بیت کوین می کردند. سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می شود. در نوع بلند بدون در نظر گرفتن نمودار های لحظه ای قیمت روز فروش ارز بیت کوین و با تمرکز در دراز مدت، باعث افزایش سرمایه سرمایه گذار می شود، اما در نوع سرمایه گذاری کوتاه مدت، شخص با اولین افت قیمتی بیت کوین اقدام به خرید آن می کند و با افزایش قیمت آن بیت کوین های خریداری شده را به فروش می رساند. این روش بیشتر مورد علاقه تریدر ها می باشد.

می تونید بیشتر بخونید!  بیت کوین چیست و چرا خرید ارز دیجیتال بیت کوین مهم است؟

3- انتقال پول:

در بسیاری از مواقع پیش می آید که شخصی قصد انتقال پول از کشوری به کشور دیگر را دارد. این عمل به دلیل محدودیت های قانونی و مشکلات انتقال ارزی، کمی سخت و مشکل است و پس از رفع این موانع، چند روزی به طول می انجامد. در انتقال پول به وسیله بیت کوین، این فرآیند در عرض چند دقیقه و بدون هیچ مشکل انجام می پذیرد. به این صورت که شخص با خرید بیت کوین و انتقال آن به کیف پول شخص گیرنده، می تواند عمل انتقال پول را به راحتی انجام دهد.

کاربردهای بیت کوین تنها در همین سه دسته خلاصه نمی شود و این تنها بخش کوچکی از کاربرد های این رمز ارز محبوب بوده است.

چرا رایا اکسچنج را انتخاب کنیم؟

انتخاب صرافی در زمان خرید و فروش ارز های دیجیتال از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است؛ زیرا در صورت امن نبودن صرافی و هک شدن آن، ممکن است باعث از دست رفتن تمام سرمایه یک تریدر شود و فکر کردن به این موضوع باعث تعلل در انتخاب صرافی می شود.

از طرفی دیگر به دلیل آنکه صرافی های آنلاین برای ارائه خدمات خرید و فروش ارز های دیجیتال، درخواست ارائه مدارک شناسایی و در بعضی از موارد درخواست عکس سلفی را دارند. ماهیت این موضوع برای جلوگیری از وقوم جرم های مختلف مانند پولشویی است؛ اما در صورت ناامن بودن صرافی، آن صرافی می تواند با سوء استفاده از این مدارک شناسایی و انجام کلاهبرداری یا جرم های مختلف، باعث ایجاد مشکل برای شخص ارائه دهنده مدارک شود. پس با ذکر دلایل فوق، دقت در انتخاب صرافی بسیار حائر اهمیت می باشد. رایا اکسچنج با دارا بودن مجوز های قضایی از مراجع ذیصلاح، این اطمینان را به کاربران خود می دهد که با خاطری آسوده به انجام معاملات خود بپردازند.

برچسب ها :