آموزشبیت کوین

آشنایی با فرآیند استخراج بیت کوین

بیت کوین را با چه روشی استخراج می کنند؟

استخراج بیت کوین

از زمانی که بیت کوین ظهور پیدا کرد، تب به دست آوردن بیت کوین در بین کاربران آن ایجاد شد. به دلیل افزایش روز افزون قیمت بیت کوین، تب دستیابی به بیت کوین هر روز بیشتر می‌شود و افراد جدید و بسیاری وسوسه می‌شوند تا پا به دنیای بزرگ این رمز ارز دیجیتالی بگذارند. بعد از مبحث بیت کوین اولین موضوع مورد بحث، استخراج بیت کوین است.

بسیار از افرادی که تازه با ارز دیجیتالی بیت کوین آشنا می‌شوند، سریعاً به استخراج بیت کوین فکر می‌کنند و تصور دارند که اولین نفری هستند که این موضوع ارزشمند و سود آور را کشف کرده‌اند و می‌توانند به راحتی از آن کسب درآمد کنند و در مدت زمانی کوتاه به ثروتی کلان دست پیدا کنند.

در 99% موارد اگر با چنین تفکری وارد این فرایند شوید، نتیجه‌ای جز شکست و ناکامی به همراه ندارد و ممکن است باعث از بین رفتن آینده و تمامی سرمایه شما بشود؛ پس بهتر از قبل از هر عملی با استخراج بیت کوین بیشتر آشنا شویم.

بیت کوین

بهتر از قبل از این که به سراغ فرآیند استخراج بیت کوین برویم، کمی در خصوص بیت کوین صحبت کنیم تا زمینه‌های لازم برای توضیح فرآیند استخراج ایجاد شود. بیت کوین یک شبکه غیر متمرکز ارزی است که در سال 2009 به وجود آمد. غیر متمرکز بودن این ارز دیجیتالی به این معنا است که به هیچ کشور، دولت یا حتی شخصی وابسته نیست.

به عبارت دیگر شبکه بزرگ ارزی بیت کوین متعلق به هیچ دولتی نیست و هیچ‌کس نمی‌تواند خود را مالک بیت کوین معرفی کند و کنترل آن تماماً به دست کاربران آن نیست و نفوذ و تغییر در آن امکان ناپذیر است.

این سؤال برای همگان پیش می‌آید که “حال که بیت کوین توسط هیچ کشوری کنترل و نظارت نمی‌شود و هیچ شخصی مسئولیت‌های آن را به عهده ندارد، پس چگونه و توسط چه کسی امنیت آن برقرار می‌شود و تبادلات و جابه‌جایی آن توسط چه کسی صورت می‌پذیرد؟”

جواب این سؤال تنها یک کلمه است، “استخراج کنندگان” یا “ماینر”. افرادی که به صورت داوطلبانه اقدام به خریداری دستگاه‌های ماینینگ می‌کنند، وظیفه انجام این عملیات مهم را بر عهده دارند.

استخراج

همان طور که توضیح دادیم استخراج کنندگان بیت کوین وظیفه حفظ امنیت شبکه بیت کوین و تأیید تراکنش را بر عهده دارند و در ازای انجام این فعالیت‌ها، پاداش _که همان بیت کوین استخراج شده است_ دریافت می‌کنند.

این فرآیند به پردازش بسیار قوی نیاز دارد، بنابراین باید سیستم پردازنده بسیار قوی و سریع باشد و در حل مسائل ریاضی و توابع بیت کوین، سرعت عمل داشته باشد تا بتواند بیت کوین‌های بیشتری استخراج کند.

بنابراین از نحوه استخراج بیت کوین متوجه این فرآیند شدیم که افراد ماینر با استفاده از دستگاه‌ها و سخت افزارهای خود، به امنیت و تأیید تراکنش‌های انجام شده در شبکه بیت کوین، کمک می‌کنند. در طی این عملیات بر سر حل مسائل و توابع ریاضی با یکدیگر مسابقه می‌دهند و هر دستگاهی که زودتر به جواب برسد، بیت کوین پاداش می‌گیرد و یا به اصطلاح بین کوین استخراج می‌کنند.

باید این نکته را در نظر داشته باشید فرآیند ماینینگ بسیار پیچیده می‌باشد و مطالب ذکر شده فوق، بسیار مختصر و ابتدایی می‌باشد که برای درک و آشنایی بیشتر، تا حد امکان سعی کردیم ساده و روان توضیح دهیم.

برای استخراج بیت کوین چه چیزهایی لازم است؟

برای استخراج بیت کوین در درجه اول به دستگاهی با قدرت پردازش بسیار قوی لازم است تا بتوانند در حل مسائل ریاضی بیت کوین، کارآمد باشند. جالب است بدانید میزان امنیت بیت کوین به قدرت پردازش همین دستگاه‌ها برمی‌گردد.

بعد از داشتن دستگاه‌های مناسب، موضوع بعدی برق با ولتاژ بالا است. لزوم وجود برق با ولتاژ بالا یا 3 فاز، بسیار مهم است؛ چرا برق تأمین کننده انرژی دستگاه‌ها می‌باشد و بدیهی است که باید دارای ولتاژی قوی و متناوب باشد.

به دلیل حجم سنگین معادلات، احتمال داغ شدن و آسیب رسیدن به دستگاه‌ها بسیار بالا است که بنابراین باید سیستم خنک کننده‌ای نیز برای خنک نگه داشتن دستگاه‌های ماینینگ در نظر بگیرید تا از داغ شدن و آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کند.

انتخاب محل قرار گیری دستگاه‌ها نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ زیرا صدای تولید شده از این دستگاه‌ها بسیار زیاد می‌باشد و مانند این است که چند جارو برقی بزرگ هم زمان روشن هستند.

اینترنت پر سرعت را هم باید در نظر داشته باشید. در صورت ضعیف بودن اینترنت تمامی زحمات شما از بین می‌رود و آن گونه که می‌خواهد نمی‌توانید عملیات استخراج بیت کوین را انجام دهید.

آیا بیت کوین قانونی است؟

تا کنون قانون واضح و مشخصی برای استفاده کنندگان و استخراج کنندگان بیت کوین تصویب نشده است اما برای سازمان‌ها و نهادهای مالی دولت، استفاده از ارزهای دیجیتالی، ممنوع اعلام شده است که البته این ممنوعیت برای سازمان‌ها می‌باشد نه برای مردم عادی.

برای آشنایی بیشتر با دنیای ارزهای دیجیتال و نحوه درآمد زایی از این دنیای پر سود، پیشنهاد می‌شود حتماً از سربرگ وب سایت رایا اکسچنج، مقالات و مطالب نگارش شده را مطالعه نمایید تا آگاهی لازم برای شروع فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتالی را کسب کنید.

هم چنین صرافی آنلاین رایا اکسچنج آماده همکاری با تمای عزیزان تریدر و فعالان بازار ارزهای دیجیتالی می‌باشد.

این صرافی محبوب، با دارا بودن شبکه‌ای امن، این تضمین را به کاربران خود می‌دهد که بدون بروز هیچ گونه مشکلی بتوانند به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی خود بپردازند.

هم چنین وجود نمودارهای تحلیل قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال، به شما معامله گران عزیز کمک می‌کند تا در انتخاب زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، دقت لازم و کافی را داشته باشید. هدف ما سود آوری و جلب رضایت شما سروران می‌باشد.

به این مقاله رای دهید

برای نمایش بهتر این مقاله به آن رای دهید

خرید و فروش بیت کوین
امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا