آموزشدانش ارز دیجیتال

آموزش خرید ارز دیجیتال

آموزش خرید ارز دیجیتال, آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال, ارز دیجیتال, خرید حضوری ارز دیجیتال, خرید و فروش ارز دیجیتال, خریدارز دیجیتال, راه های خرید ارز دیجیتال, روش های خرید و فروش ارز دیجیتال, سایت خرید ارز دیجیتال, صرافی ارز دیجیتال, صرافی ارز دیجیتال ایرانی, صرافی ارز دیجیتال در ایران, صرافی ارز دیجیتال در مشهد, قیمت ارز دیجیتال, قیمت دلار در ایران

آموزش خرید ارز دیجیتال

در این مقاله، میخواهیم چند راه برای خرید ارز دیجیتال را برای شما توضیح دهیم و هرکدام از این روش ها را برای شما بررسی کنیم.

قبل از شروع مقاله باید به چند نکته اشاره کنم:

  • قبل از خرید ارز دیجیتال باید با مفهوم ارز دیجیتال و بلاکچین آشنا شوید.
  • قبل از خرید ارز دیجیتال نمودار قیمت آن ارز را بررسی کنید.
  • خرید خود را از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر انجام دهید.
  • قبل از خرید قوانین خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی مورد نظر را مطالعه نمایید تا دچار ابهام نشوید.

بدست آوردن قیمت دلاری ارز دیجیتال

برای بدست آوردن قیمت دلاری ارز دیجیتال وبسایت های زیادی وجود دارد که قبل از خرید ارز دیجیتال بهتر است قیمت دلاری آن ارز را بدانید. وبسایت cryptocompare ، tradingview و coinmarketcap وبسایت هایی برای مشاهده قیمت دلاری ارز دیجیتال هستند. قبل از خرید ارز دیجیتال ، بهتر است قیمت دلاری ارز مورد نظر را از این سایت ها یا سایت های مشابه دریافت کنید.

بدست آوردن قیمت دلار در ایران

همچنین قبل از خرید ارز دیجیتال شما باید قیمت دلار بر حسب ریال را بدانید. منظور از قیمت دلار ، دلار رایج کاغذی نیست و قیمت ارز دیجیتال بر حسب تتر ( برابر یک دلار آمریکا ) که یک ارز دیجیتال با قیمت ثابت 1 دلار است، محاسبه می شود. برای بدست آوردن قیمت تتر می توانید از کانال های تلگرام مربوط یا سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال ، قیمت آن را بدست آورید.

روش های خرید ارز دیجیتال

  • خرید آنلاین از صرافی های ارز دیجیتال

یکی از متداول ترین ، راحت ترین و امن ترین راه های خرید ارز دیجیتال ، خرید از صرافی های ارز دیجیتال مانند صرافی ارز دیجیتال رایااکسچنج است. اما بهتر است قبل از خرید از این صرافی ها چند نکته را من نظر بگیرید:

قبل از خرید از صرافی ، درباره ی آن تحقیق کنید.

قبل از خرید با پشتیبانی تماس بگیرید و درباره نحوه دریافت و پرداخت از آنها سوال کنید.

قبل از اینکه مبلغ زیادی ارز بخرید ، چند خرید با مبالغ پایین انجام دهید تا مطمئن شوید کلاهبرداری در کار نباشد.

اگر صرافی شماره تماس دارد با آن تماس بگیرید و از صحت کار صرافی مطمئن شوید.

 

  • خرید آنلاین ارز دیجیتال از پلتفرم های معاملاتی

برخی از وبسایت ها مانند بایننس ، کوینکس ، کوین بیس ، بیت مکس و … در جهان وجود دارد که شما سفارشتان را با قیمتی که به نظرتان معقول است ثبت می کنید. به این کار اوردر گذاری میگویند. این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که در آن کاربر با کاربر معامله می کند و سایت فقط مقداری کارمزد از این معامله را دریافت می کند. ایجاد این سایت ها بسیار پیچیده تر از ایجاد صرافی است.

قبل از ثبت نام و ثبت سفارش خرید و فروش ارز دیجیتال در این وبسایت ها ، درباره آن تحقیق کنید و از صحت و درستی کار آن مطمئن شوید. همچنین قبل از ثبت نام و فعالیت در این سایت ها ، بهتر است با پشتیبانی و شماره های قرارداده شده در سایت تماس بگیرید تا با نحوه پاسخگویی آشنا شوید.

 

  • خرید ارز دیجیتال به کمک پلتفرم واسطه

این پلتفرم مانند حالت قبل ، شرایطی را به وجود می آورد که یک کاربر با کاربر دیگر معامله خرید و فروش خود را انجام دهد، با این تفاوت که مانند حالت قبل خرید و فروش به صورت اتوماتیک نیست. سایت LocalBitcoins یکی از معروف ترین وبسایت هایی است که بر اساس پلتفرم واسطه کار می کند.

 

  • خرید ارز دیجیتال در تلگرام

یکی از راه های رایج برای خرید و فروش بیت کوین ، گروه ها و کانال های تلگرام است. اما خرید و فروش در این گروه ها و کانال ها مشکلات خود را دارد. مثلا احتمال فیک بودن و کلاهبرداری بسیار زیاد است.

 

  • خرید ارز دیجیتال به صورت حضوری

این روش یکی از امن ترین روش های خرید ارز دیجیتال است. در این روش امکان کلاهبرداری و فیک بودن بسیار کمتر است. در این روش شما باید فروشنده یا خریدار را از طریق تلگرام یا سایت ها پیدا کنید و با آنها قرار حضوری بگذارید و از آنها خرید نمایید.

 

جمع بندی :

در این مقاله ما چند روش خرید ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم. شما با در نظر گرفتن شرایط و مطالب ذکر شده در بالا، می توانید اقدام به خرید ارز دیجیتال به روش دلخواهتان کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا