آموزشبیت کوین

آیا خرید بیتکوین در ایران امکان پذیر است؟

نحوه خرید و فروش بیت کوین در ایران چگونه است؟

نکات برگزیده مطلب
  • به طور کلی خرید بیتکوین در ایران از راه مستقیم تقریبا غیر ممکن است. نظام پولی و بانکی داخلی و خارجی باعث شده است که عملا دست ما از این بازارها کوتاه باشد. اما به طور کلی می توان گفت که وجود بروکرها و واسطه های داخلی به عنوان نماینده ما در بازار بیت کوین این مسیر را برای ما باز کرده است.

آیا خرید بیتکوین در ایران امکان پذیر است؟

امروزه سرمایه گذاری دیگر یک امکان برای رسیدن به موقعیت بهتر نیست، بلکه یک نیاز اساسی است. در کلام ساده تر سرمایه گذاری، بدهی است که ما به آینده پرداخت می کنیم تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود و خانواده خود بسازیم. خرید بیتکوین در ایران نیز یکی از انواع راه های پرداخت این بدهی است!
برای سرمایه گذاری بازارهای مختلفی وجود دارد. به طور سنتی طلا، ارز و بورس مهمترین راه های سرمایه گذاری محسوب می شود و کسی که بخواهد راه کم ریسک تری را انتخاب سپرده های بانکی می تواند گزینه مناسب تری باشد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که کدام راه می تواند برای ما بهتر باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید به شخصیت خودتان و همچنین انتظاری که در آینده دارید نگاه کنید. بیت کوین یکی از بازارهایی است که می تواند آینده درخشانی داشته باشد و به نوعی سودآوری بالاتری نسبت به سایر بازارها برای ما به همراه بیاورد.
مسئله ای که وجود دارد این است که بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال بازار داخلی محسوب نمی شود و شما نمی توانید به صورت مستقیم از داخل کشور اقدام به خرید بیت کوین کنید. این موضوع دو علت اصلی دارد. اول این که برای خرید بیت کوین باید بر اساس ارز بین المللی دلار اقدام کنید. تحریم های مالی و بانکی و عدم وجود زیرساخت انتقال بین المللی پول باعث شده است که این راه برای بسیاری از سرمایه گذاران به صورت مستقیم بسته باشد. دلیل مهم دیگر این است که بسیاری از بروکرها و صرافی های بزرگ بین المللی تحت شرایط و قوانین مالی جهانی فعالیت می کنند. از این رو مسلما کاربران ایرانی مشمول خدمات آن ها محسوب نمی شوند. به نظر می رسد با این شرایط باید از خرید بیتکوین در ایران منصرف شد و قید آن را زد.
خرید بیتکوین در ایران و راه هایی که وجود دارد
خرید بیتکوین در ایران و راه هایی که وجود دارد

خرید بیتکوین در ایران و راه هایی که وجود دارد

ما ایرانی ها به داشتن فرش با کیفیت، تولید زعفران و پسته و فروش نفت در جهان شهره هستیم. اما یک ویژگی دیگر وجود دارد که ایرانی ها را بولد می کند. ما ایرانی ها هر مشکلی که وجود داشته باشد و در هر بن بستی که باشیم باز هم راهی پیدا می کنیم و عقب نمی نشینیم. پس به طور کلی خرید بیتکوین در ایران به روش خود ایرانی ها امکان پذیر است!
اولین راه کاری که به نظر می رسد و منطقی هم می باشد این است که با استفاده از یک وی پی ان قوی و با استفاده از یک ip ثابت به بروکرهای آمریکایی یا اروپایی متصل شویم و از طریق واسطه های مالی که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند ریال را به ارز تبدیل کنیم و به فعالیت خودمان در دنیای رمز ارزها ادامه دهیم.
این راهی است که بسیاری از سرمایه گذاران داخلی از آن استفاده می کنند. اما خطراتی که در این راه وجود دارد به خصوص در مورد بروکرهای مطرح و جهانی بسیار بالاست. زیرا این بروکرها نسبت به این گونه دور زدن ها بسیار حساس هستند و اگر تنها شک کنند که ip شما تقلبی است به سرعت تمام حساب شما را بلوکه می کنند و شما برای بازگرداندن پولتان باید هزاران ماموریت غیر ممکن را انجام دهید. از طرف دیگر از نظر اقتصادی نیز چندان صرفه اقتصادی ندارد که یک بار کارمزد تبدیل ریال به دلار بدهید و یک بار دیگر هزینه کارمزد بروکر را پردازید. مسلما اگر هر دو این ها یکی باشد می تواند هزینه کارمزد پایین تری داشته باشد. پس بهتر است برای خرید بیتکوین در ایران راه دیگری پیدا کرد. راهی که بتوان مطمئن بود که می توان از طریق آن با ضریب اطمینان بیشتری خرید بیتکوین در ایران انجام داد.
خرید بیتکوین در ایران به واسطه بروکرهای داخلی
خرید بیتکوین در ایران به واسطه بروکرهای داخلی

خرید بیتکوین در ایران به واسطه بروکرهای داخلی

سایت های معتبری مانند رایا اکسچنج به نوعی سعی کرده اند که نقش بروکر در بازارهای رمز ارزها برای ایرانی ها بازی کنند. در کلام ساده تر وقتی ایرانی ها نمی توانند به صورت مستقیم در این بازار حضور داشته باشند و حضور تک تک آن ها به صورت غیر مستقیم نیز خطرناک است. به نظر می رسد وجود یک واسطه به عنوان نماینده تمام این افراد می تواند با ضریب امنیت بیشتری در بازار فعالیت کند. از طرف دیگر وجود این چنین واسطه هایی مانند رایا اکسچنج باعث می شود که کاربران نگرانی بابت تبدیل ریال به دلار و عکس آن ندارد. در کلام ساده تر شما با پرداخت ریال بیت کوین خریداری می کنید و با فروش بیت کوین ریال به دست می آورید. این خرید و فروش به صورت مستقیم می تواند خیال شما بابت نقد شوندگی پولتان را راحت کند.
بنابراین منطقی ترین راه برای خرید بیتکوین در ایران این است که از منابع و سایت های معتبری مانند رایا اکسچنج استفاده کنیم. این سایت با داشتن پلتفرم قوی توانسته نیاز بازار را به خوبی پاسخ بدهد. نکته جالب توجه این است که شما به جز خرید و فروش بیت کوین می توانید بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال را نیز به واسطه این بروکرها و واسطه های داخلی خرید و فروش کنید. این امکان خوب و جالبی است که می تواند برای هر کسی مهم باشد.
خرید بیتکوین در ایران
خرید بیتکوین در ایران

نتیجه سخن

به طور کلی خرید بیتکوین در ایران از راه مستقیم تقریبا غیر ممکن است. نظام پولی و بانکی داخلی و خارجی باعث شده است که عملا دست ما از این بازارها کوتاه باشد. اما به طور کلی می توان گفت که وجود بروکرها و واسطه های داخلی به عنوان نماینده ما در بازار بیت کوین این مسیر را برای ما باز کرده است. بنابراین بهانه های مختلف را کنار بگذارید. اکنون امکان حضور شما در این بازارها وجود دارد. بهتر است از این موقعیت استفاده کنید و سعی کنید که به واسطه رایا اکسچنج شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین کنید. امکان خرید بیتکوین در ایران و دور زدن قوانین پولی و مالی جهانی امکانی نیست که برای همیشه فراهم باشد. پس تا زمانی که این فرجه زمانی وجود دارد و تا زمانی که بیت کوین در حال اوج گیری است از این موقعیت استفاده کنید و بخش بزرگی از بدهی خودتان را به آینده بپردازید.

به این مقاله رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

خرید بیت کوین با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا