آموزشاخبار ارز دیجیتال

ارز تتر چیست و چگونگی خرید آنلاین تتر

خرید تتر آنلاین

عصر حاضر را، عصر دیجیتال نامیده اند. به این دلیل که با ظهور اینترنت و فضای آنلاین بسیاری از فعالیت ها و کار های بشر در آن خلاصه می شود. به این صورت که دیگر برای انجام بسیاری از فعالیت ها، دیگر نیازی به خروج از خانه نیست و می توان کارهای خود را با اینترنت و از داخل خانه مدیریت کرد. این تکنولوژی بر روی فعالیت های اقتصادی و معاملات تاثیر بسیار زیادی داشته است و با متولد شدن ارز های دیجیتال، بازار های معاملاتی رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. این ارز های دیجیتال با نام های مختلف و با هدف های گوناگون ظهور پیدا کرده اند. در ادامه در خصوص رمز ارز تتر و چگونگی خرید تتر آنلاین به بحث می پردازیم.

رمز ارز تتر چیست؟

تتر یک نوع ارز رمزنگاری شده است که بر پایه بلاک چین اتروم و بیت کوین می باشد. تتر را با USDT می شناسند. بیشتر افراد تتر را دلار رمزنگاری شده می نامند؛ زیرا این ارز دیجیتالی بر اساس دلار آمریکا پشتیبانی می شود. توکن های آن تحت نظارت tether هستند و کیف پول آن، سایت tether است. می توان مانند دیگر ارزهای دیجیتال اقدام به خرید تتر آنلاین کرد و یا مانند بیت کوین به دیگر ارز های دیجیتالی تبدیل، ذخیره و برای پرداخت هزینه های خود استفاده کرد.

چرا قیمت تتر برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال ثابت است؟

این سوال برای بسیاری از کاربران که تازه به دنیای ارز های دیجیتال وارد شده اند پیش می آید که چرا رمز ارز تتر برخلاف بسیاری از ارز های دیجیتال، قیمتی ثابت دارد؟ به دلیل آن که این ارز دیجیتالی توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و برای هر تتر ایجاد شده یک دلار آمریکا در نظر گرفته شده است؛ بنابراین بر خلاف دیگر ارزهای دیجیتالی قیمت آن دارای نواسانات ارزی شدید نیست و بر اساس ارز فیات تغییر می کند. ثابت بودن همیشگی قیمت تتر باعث می شود که خرید تتر آنلاین بیشتر برای امر معاملات صورت گیرد و کمتر پیش می آید برای سرمایه گذاری های بلند مدت، فردی اقدام به خرید تتر آنلاین کند.

دلار یا تتر

با پیداش تتر، راه برای بسیاری از تاجران بین المللی هموار تر شد؛ به این دلیل که این تاجران برای انجام معاملات خود نیازمند ذخیره سازی دلار آمریکا بودند و یا برای انتقال آن بین حساب های مختلف، کارمزد های بسیاری را باید پرداخت می کردند، اما با ایجاد تتر این مشکلات بر طرف شد. تاجران به تعداد محدود با کارمزدی پایین و در بعضی از موارد صفر، می توانند معاملات بین المللی خود را انجام دهند.

روسیه بیشترین میزان استفاده از تتر را در جهان دارد. همچنین به دلیل این که قیمت تتر ثابت است، ریسک خرید یا نگهداری پول را از بین می برد. تاجران می توانند با خرید تتر آنلاین و نگهداری آن در کیف پول تتر، دیگر نیازی به بانک ها ندارند و می توانند در هر ساعت از شبانه روز که مایل هستند اقدام به جا به جایی تتر های خود کنند. به طور کلی یک مورد از اهداف ایجاد تتر، برای وارد شدن دلار به ارز های دیجیتال بوده است.

دو مورد از کیف پول های تتر

کیف پول اصلی تتر

کیف پول اصلی تتر، سایت tether است. با انجام فرآیند ثبت نام در این سایت می توانید یک آدرس کیف پول تتر دریافت کنید و برای خرید تتر آنلاین از صرافی های معتبر اقدام کنید. اما متاسفانه به دلیل تحریم های اعمال شده برای کشور عزیز ما ایران، امکان ثبت نام برای کاربران ایرانی در این سایت وجود ندارد؛ بنابراین استفاده از این سایت و کیف پول برای کاربران ایرانی توصیه نمی شود.

کیف پول رایگان والت

این کیف پول در حال حاضر برای کابران اندروید می باشد. با مراجعه به وب سایت Tether Free Wallet می توانید این کیف پول را برای گوشی اندروید خود دانلود کنید.

خرید تتر آنلاین

خرید تتر آنلاین

برای خرید آنلاین تتر به می توانید به صرافی های مختلف مراجعه کنید و اقدامات لازم برای خرید تتر را انجام دهید. پیشنهاد می شود برای خرید تتر آنلاین و انجام تراکنش های ارزی خود در خصوص سایر ارزهای دیجیتال به صرافی رایا اکسچنج مراجعه نماید. این صرافی با فراهم سازی محیطی امن و فضای ساده، این امکان را به کاربر می دهد که معاملات خرید و فروش ارزی خود را به سادگی انجام دهید.

از دیگر مزیت های این صرافی به نسبت دیگر صرافی های فعال ارزی دیجیتال، تیم پشتیبان همیشه آنلاین آن است. این تیم از زمان آغاز معاملات ارزی تا پایان آن همراه شما عزیزان می باشد و می توانید برای مشاوره گیری و یا دریافت پاسخ انواع سوالات خود در زمینه ارز های دیجیتال، به این تیم قوی مراجعه نمایید.

شایعات و نگرانی هایی در خصوص تتر

بیشتر افراد و کسانی که معاملات خود را به وسیله تتر انجام می دهند، نگرانی هایی نسبت به این رمز ارز دیجیتالی دارند. از آن جایی که تتر نوعی ارز دیجیتال بر پایه ارز های فیات است و هر تتر برابر یک دلار آمریکا می باشد، در صرافی کراکن در ازای دریافت هر یک تتر، یک دلار آمریکا پرداخت می شود.

همیشه این سوال پیش می آید که آیا به ازای تمامی تتر های موجود در دنیا، ذخیره ارزی دلار وجود دارد یا خیر؟ شرکت تتر برای پاسخ به این سوال از ذخیره سازی های دلار آمریکا برای پشتیبانی از ارز دیجیتالی تتر خبر داده است، اما از مکان و میزان این ذخایر دلار هیچ توضیحی نداده است و شفافیت های لازمه برای ایجاد ابهام زدایی انجام نداده است.

منتقدان و تحلیلگران بسیاری با درج اسناد و مدارکی از نبود این ذخایر دلار خبر داده اند اما متاسفانه هیچ کدام برای محکوم کردن شرکت تتر برای نداشتن این ذخایر، کافی نبوده است و هنوز این موضوع در حاله ای از ابهام به سر می برد. تتر نه به طور کلی از قوانین ارز های دیجیتال و بیت کوین پیروی می کند و نه به طور دقیق در دسته ارز های فیات قرار دارد و در صورت بروز هرگونه مشکل، کاربران آن از هر دو سیستم مورد آسیب قرار می گیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا