آموزشارز دیجیتال

فروش تتر چگونه است ؟

ارز دیجیتال تتر

با پیشرفت علم و تکنولوژی و به روز شدن انواع خرید فروش ها و رونق گرفتن بازار آنلاین و اینترنتی، ارزهای دیجیتال (تتر)به وجود آمدند. این ارزها به صورت رمزنگار نوشته شده و بدون هیچ پشتوانه مالی مورد استفاده قرار می گیرند و تنها پشتوانه آن ها، که باعث ارزش بخشیدن به آن می شود، مردم هستند. مردم به اعتمادی که به این ارز های دیجیتال می کنند، به آن ها ارزش و اعتبار می ببخشند؛ زیرا ارزهای دیجیتال غیر متمرکز بوده، به این معنی که توسط هیچ نهاد یا سازمانی کنترل نمی شود و تنها این مردم هستند که بر آن نظارت دارند.

 بیت کوین را اولین ارز دیجیتال می نامند و تقریبا هر فردی اسم آن را شنیده و مختصر اطلاعاتی در مورد آن دارد. بعد ارز های دیجیتال دیگر  مانند تتر روی کار آمدند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

تتر چیست؟

تتر یک نوع ارز دیجیتال است و با نماد USDT شناخته می شود که در سال 2015 و با مشخصه Realcoin عرضه شد. در حال حاضر 2 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و مردم در دنیای ارز دیجیتال تتر را سکه پایدار نام گذاری کرده اند. این ارز دیجیتالی توسط شرکتی به نام Tether Limited صادر می شود، که در جزیره‌ای در ویرجین بریتانیا مستقر است.

 از موارد دیگر در مورد تتر این است که رمزنگاری آن بر پایه دلار انجام شده است و دقیقا معادل یک دلار ارزش گذاری می شود. بیشتر افراد آن تتر را دلار رمزنگاری شده می نامند.

 توکن دیگری با نام EURT عرضه شد که بر پایه یورو اروپا است. از آنجایی که این ارز دیجیتالی اولین بار بر اساس دلار آمریکا رونمایی شد، عموم مردم بر این باور بودند که این ارز دیجیتالی توسط یک نهاد یا بانک آمریکایی پشتیانی می شود، که البته بعد از مدتی اثبات شد که این ارز توسط هیچ نهاد دولتی پیشتیبانی نمی شود و مستقل از هر دولت و حکومتی است. از تتر به عنوان پایدارترین ارز دیجیتال یاد می شود؛ زیرا همان طور که گفته شد بر پایه دلار و یورو رمزنگاری شده است. تتر بعد از بیت کوین بیشتر حجم  معاملات را به خود اختصاص داده است.

 یکی از موارد حائز اهمیت تتر پوشش ریسکی آن است به این معنی اگر در بازار ارز دیجیتال نوسانات شدید ارزی و غیر قابل پیش بینی رخ بدهد فرد به راحتی می تواند ارز خود را به تتر تبدیل کند و خود را از این نوسانات مصون نگه دارد و زمانی بازار ارز دیجیتال مجدد ثابت شد تتر را به ارز قبلی یا دیگری تبدیل کند

خرید و فروش تتر به چه صورت است؟

برای امر خرید و فروش تتر، می توان به صرافی های آنلاین بسیاری مراجعه کرد که البته کمی سخت و وقت گیر است، مخصوصا برای کشور ایران که در تحریم های بین المللی قرار دارد.

 برای سهولت و راحتی برای خرید و یا فروش تتر می توانید با عضویت در سایت رایا اکسچنج، اقدام به خرید و فروش تتر بکنید. از موارد پر اهمیت که باعث می شود افراد به خرید تتر روی بی آورند، نقل و انتقال سریع و آسان است.

 بیشتر تجار برای خرید اجناس مورد نظر خود یا افرادی که قصد حواله کردن ارز را دارند، از تتر استفاده می کنند؛ چرا که صرافی ها و بانک هایی که برای این منظور فعالیت می کنند، کارمزد و هزینه های زیادی را دریافت می کنند، در صورتی که با تتر این هزینه صفر است و شما در زمان خرید یا فروش تتر هزینه ای بابت کارمزد پرداخت نخواهید کرد.

 از موارد دیگر در خصوص استفاده از تتر، جا به جایی پول برای سفر به کشورهای دیگر است. به این صورت که در کشور مبدا اقدام به خرید تتر می کنند و از آنجایی ارزش تتر به دلاراست، دچار تغییرات قیمت ارز دیجیتالی هم نمی شوند و تتر را در کشور مقصد به راحتی تبدیل می کنند.

ارز دیجیتال تتر

مزایا استفاده از تتر

همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، تتر یک ارز رمزنگاری شده ثابت است و به همین علت برای کسانی در بازار ارز دیجیتال حرفه ای نیستند و تنها از مزیت های ارز رمزنگاری شده می خواهند بهره مند شوند، بسیار گزینه خوبی است.

از موارد مورد استفاده برای ایرانی ها به دلیل تحریم های اعمال شده بر این کشور، تتر یک راه مطمئن برای انتقال بین المللی پول است و به همین علت تتر در بین ایرانی ها طرفداران بسیاری دارد. علاوه بر این ها افرادی که قصد در امان نگه داشتن اموال و دارای های خود از نوسانات شدید ارزی را دارند، به خرید تتر نیز روی می آورند.

نگرانی مردم در استفاده از تتر

بیشتر از افراد در استفاده از تتر محتاطانه عمل می کنند؛ زیرا دارندگان تتر هر یک USDT خود را برابر یک دلار آمریکا تبدیل می کنند و این هراس در بین استفاده کنندگان این ارز دیجیتالی به وجود آمده است که آیا این شرکت، به مقدار کافی دلار آمریکا برای تبدیل و پشتیبانی آن به تتر را ذخیره دارد یا خیر. این شرکت ادعا می کند که قصد دارد برای حمایت از تمامی تتر های در گردش، ذخایر دلار آمریکا را حفظ کند؛ که البته در خصوص مقدار و مکانی که این ذخایر دلاری در آن نگه داری می شود، به صراحت صحبت نمی شود و در این زمینه شفاف سازی های لازم را انجام نمی دهند.

 از منظر کسانی که به بیت کوین و روش آن اعتماد دارند؛ تتر به طرز نامطلوبی به سیستم بانکی ارزی فیات نزدیک است و از دلایل نامعتبر و یا غیر امن بودن آن از دید این افراد این است که تتر را ارزی وابسته، متمرکز و تحت کنترل می نامند که این خود بر خلاف اصول اولیه بیت کوین است.

 امروزه کمپین های ضد تتر ایجاد شده تا شاید بتوانند این شرکت را وادار به بکارگیری اصول استاندارهای حرفه ای بکند. شاید تتر بتواند شما را به بهرمنده از ارز رمزنگاری شده براساس دلار و یورو برساند اما ممکن است شما را در معرض خطرات هر دو نوع سیستم قرار دهد که این موضوع بسیار قابل تامل و بحث برانگیز است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا