بیت کوینآموزش
موضوعات داغ

آشنایی با بیت کوین

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین

خلاصه نوشته
  • با افزایش طرفداران ارز های دیجیتالی به خصوص بیت کوین، در سال های گذشته سرمایه گذارن فراوانی به معاملات ارز های دیجیتالی ورود پیدا کرده اند. در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با ارز دیجیتال محبوب بیت کوین آشنا کنیم با ما همراه باشید

با افزایش طرفداران ارز های دیجیتالی به خصوص بیت کوین، در سال های گذشته سرمایه گذارن فراوانی به معاملات ارز های دیجیتالی ورود پیدا کرده اند. در بین ارز های دیجیتالی ایجاد شده، بیت کوین پر طرفدارترین ارز دیجیتال است. بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین ارز دیجیتالی ظهور پیدا کرد. برای فروش اینترنتی بیت کوین، وب سایت های مخصوصی به نام صرافی آنلاین ایجاد شده‌اند. در این صرافی های آنلاین، افراد به خرید و فروش ارز های دیجیتالی می پردازند. بی ثباتی و وجود نوسانات در قیمت ارز های دیجیتال به ویژه بیت کوین سبب شده تا افراد زیادی با هدف کسب درآمد وارد بازار ارز های دیجیتال شوند.

آشنایی با بیت کوین
آنچه باید در مورد بیت کوین بدانید

آشنایی با بیت کوین

بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال غیر متمرکز، هیچ وابستگی به دولت ها ندارد و توسط هیچ شخص یا نهادی پشتیبانی نمی شود. این ارز به گونه ای برنامه ریزی شده که بدون نیاز به نظارت هیچ سازمانی می تواند تا همیشه فعالیت داشته باشد. البته شایعتی مبنی بر کنترل این ارز توسط دولت آمریکا وجود دارد، اما تاکنون هیچ سندی برای اثبات این موضوع ارائه نشده است.

این ارز رمزنگاری شده به صورت یک برنامه متن باز توسط یک شخص یا شرکت ناشناس، به نام ساتوشی ناکاماموتو منتشر شد. این ویژگی متن باز بیت کوین سبب می شود که اگر شخصی تخصص کافی در این زمینه داشته باشد بتواند بیت کوین را توسعه دهد.

کاربران می توانند با خرید و فروش اینترنتی بیت کوین علاوه بر کسب سود، خرید های اینترنتی خود به واسته بیت کوین انجام دهند. تمامی تراکنش های بیت کوین در بلاک چین ثبت می شود و همه کاربران می توانند تمامی تراکنش های انجام شده را بدون ذکر نام مشاهده کنند.

بسیاری از افراد تصور می کنند که معاملات انجام شده توسط بیت کوین شناسایی نمی شود و این تصور کاملا اشتباه می باشد؛ زیرا همان گونه که بیان شد، تمامی اطلاعات تراکنش ها در بلاک چین جمع آوری می شود و همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

ارزش گذاری بیت کوین

به دلیل آن که بیت کوین هیچ پشتیبانی ندارد و توسط کاربران کنترل می شود؛ بنابراین ارزش گذاری آن براساس اعتمادی است که مردم به بیت کوین دارند. با خرید و فروش اینترنتی بیت کوین و انجام معاملات در طیف گسترده، این ارز دیجیتالی ارزش و اعتبار کسب می کند و باعث می شود قیمت آن روند صعودی داشته باشد.

نکته مهم در خصوص قیمت بیت کوین این است که هیچ شخصی در خصوص قیمت گذاری بیت کوین نمی تواند مداخله کند. همچنین هیچ قدرتی نمی تواند در ارزش گذاری این ارز نفوذی داشته باشد. با توجه به اعتبار و ارزشی که بیت کوین در بین مردم دارد، از آن به عنوان یک دارایی مانند طلا و پول یاد می شود و افراد بسیاری در آن سرمایه گذاری می کنند. این سرمایه گذاری می تواند اهداف گوناگونی انجام شود.

سرمایه گذاری در بیت کوین به شکل است؟

افراد با اهدافی مشخص در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند. عده ای با تمرکز بر روند صعودی بیت کوین در بلند مدت در آن سرمایه گذاری می کنند و هیچ گونه توجه بر کاهش و افزایش قیمت مقطعی آن ندارند. هدف این دسته از افراد، حفظ دارایی و یا افزایش آن است. عده ای دیگر به صورت معامله گران ارز های دیجیتال برای کسب سود به صورت کوتاه مدت در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند.

آن ها با اولین افزایش قیمت، بیت کوین های خود را به فروش می رسانند و با کاهش قیمت آن اقدام به خریداری می کنند. انجام این روند باعث کسب سود برای معامله گران بیت کوین می شود. در این میان صرافی های آنلاین با فروش اینترنتی بیت کوین، علاوه بر سود از خرید و فروش، کارمزد های خود را دریافت می کنند. این خود می تواند نوعی سرمایه گذاری محسوب شود.

آیا مقدار بیت کوین نامحدود است؟

این سوالی است که برای بسیاری از کاربران بیت کوین ایجاد شده است. در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. مقدار بیت کوین های منتشر شده و مقدار بیت کوین های استخراج شده همگی مشخص هستند. تعداد کل سکه های انتشار یافته بیت کوین 21 میلیون است و تا به امروز حدود 18 میلیون آن استخراج شده است. با توجه به الگوریتم خاصی که روند استخراج بیت کوین دارد، پیش بینی می شود تا صد سال آینده تمامی بیت کوین های منتشر شده استخراج شوند.

هر 4 سال یکبار پاداش بیت کوین برای استخراج نصف می شود. با این ترفند ارزش بیت کوین در طول زمان، با توجه به استخراج های پی در پی، نه تنها کاهش پیدا نمی کند، بلکه افزایش نیز می یابد. این روش باعث می شود تا کاربران بیت کوین بدون دغدغه در خصوص کاهش قیمتی آن، بدون نگرانی به خرید و فروش اینترنتی بیت کوین به پردازند.

امنیت شبکه بیت کوین توسط چه کسی انجام می شود؟

باید گفت که امنیت شبکه بیت کوین توسط هیچ شخصی انجام نمی شود. توابع به کار رفته و الگوریتم های بیت کوین به شکلی برنامه ریزی شده اند که امکان نفوذ در آن وجود ندارد. به طور کلی هک کردن بیت کوین تقریبا غیر ممکن می باشد. حداقل تا به امروز هیچ فردی نتوانسته به شبکه بیت کوین نفوذ کند، اما بسیاری از کیف پول ها و صرافی های آنلاین مختلف مورد حمله قرار گرفته اند و توسط افراد یا گروه های هکر، هک شده اند.

برای امنیت بیشتر در خصوص نگهداری بیت کوین پیشنهاد می شود از کیف پول های سخت افزاری استفاده شود. این کیف پول ها با امنیت بالایی که به نسبت نسخه نرم افزاری خود دارند می توانند خاطر شما را از هرگونه هک و نفوذ افراد آسوده کند. همچنین در خصوص انتخاب صرافی آنلاین برای خرید و فروش اینترنتی بیت کوین باید دقت لازم را داشته باشید. رایا اکسچنج می تواند اعتماد شما را برای انجام صحیح معاملات در خرید و فروش بیت کوین جلب کند و شما به راحتی و بدون هیچ مشکل در این صرافی معتبر به انجام تراکنش های خود و خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بپردازید.

ثبت نام در صرافی رایا اکسچتج

منبع 

 

به این مقاله رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

خرید بیت کوین ارزان
امتیاز کاربران: 5 ( 5 رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا