اخبار ارز دیجیتالبیت کوین

بیت کوین و علل مخالفت و موافقت آن

فروش مستقیم بیت کوین

در عصر حاضر، بیشتر پرداختی ها و خرید و فروش های اینترنتی به واسطه ارز های دیجیتالی انجام می پذیرد. با ایجاد این ارز های رمزنگاری شده و حذف واسطه هایی چون موسسات مالی و بانک ها، کاربران می توانند به راحتی هرچه بیشتر تراکنش های خود را انجام دهند. با رواج پیدا کردن ارز های دیجیتالی، فروشگاه های آنلاین بسیاری امکان پرداخت و خرید محصولات را توسط این ارز های دیجیتالی به وجود آورده اند.

فروش مستقیم بیت کوین

به طور کلی به دلیل محبوبیت بسیار زیاد بیت کوین در بین کاربران ارز های دیجیتالی، بیشتر فروشگاه های آنلاین از این ارز دیجیتالی پر طرفدار پشتیبانی می کنند. با این تفاسیر، صرافی های آنلاین بسیاری برای عرضه و فروش مستقیم بیت کوین باید ایجاد شوند تا بتوانند نیاز جامعه به بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی را رفع کنند. بسیاری از تحلیل گران اقتصادی و مالی دنیا از بیت کوین به عنوان پول آینده یاد می کنند و معتقد هستند که ارز های دیجیتالی جایگزین پول نقد و پول مجازی می شود. در ادامه با علت محبوبیت بیت کوین، علل مخالفت با بیت کوین و کاربرد های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

علل محبوبیت بیت کوین

به طور حتم دلیل محبوبیت بیت کوین به شکلی مستقیم به ویژگی های آن بر میگردد. به عبارت دیگر، با بیان علت محبوبیت بیت کوین به ویژگی های این ارز دیجیتالی نیز پرداخته ایم. دلایل محبوبیت بیت کوین اعم از:

نوشته های مشابه
  • مهم ترین دلیل محبوبیت بیت کوین، بهره گیری از پلتفرم بلاک چین است و توانسته است تا مردم سراسر دنیا را بهم متصل کند؛ به عنوان مثال با فروش مستقیم بیت کوین به کاربران، آن ها می توانند بدون هیچ مشکلی بیت کوین های دریافتی خود به سراسر دنیا انتقال دهند و هیچ گونه منع قانونی و تحریمی روی روند انتقال بیت کوین تاثیر ندارد و این مزیت بسیار مهم و کاربردی است.
  • سرعت انتقال و جابه جایی بیت کوین از دیگر علت های محبوبیت این ارز دیجیتالی محسوب می شود. شاید زمان صرف شده برای انتقال چند دقیقه به طول بیانجامد، اما در مقایسه با انتقال و حواله کردن پول فیزیکی به سایر نقاط دنیا متوجه خواهید شد که زمان انتقال بیت کوین بسیار کوتاه و سرعت جابه جایی آن بسیار زیاد می باشد.
  • در امر خرید یا فروش مستقیم بیت کوین، پس پایان یافتن تراکنش کسی توان مداخله ندارد. به این معنی که بیت کوین غیر قابل بازگشت می باشد و نمی توان تراکنش های انجام شده را تغییر داد.

مطالب فوق تنها بخش کوچکی از علت محبوبیت بیت کوین بود که به طور اختصار مهم ترین های آن را به سمع و نظر شما رساندیم.

علل مخالفت با بیت کوین

یکی از دلایل مخالفت دولت ها با بیت کوین، عدم نظارت و کنترل آن است. دولت ها و نهاد های مالی ذیل ربط، توان مداخله، نظارت و کنترل تمامی ارز های فیات را دارند، اما در خصوص بیت کوین و سایر ارز های دیجیتالی، دولت هیچ گونه کنترل و نظارتی بر تراکنش ها و خرید و فروش مستقیم بیت کوین ندارد. کنترل و نظارت دولت می تواند باعث کسب سود و پیشگیری از اقدامات مجرمانه باشد؛ به عنوان مثال دولت با تعریف مالیات برای زمان خرید و فروش ارز های فیات، به درآمد بسیاری زیادی دست پیدا می کند. همچنین در صورت کلاهبرداری، امکان پیگیری و شناسایی افراد متخلق وجود دارد، اما از تراکنش های بیت کوین هیچ گونه منفعتی عاید دولت نمی شود و در صورت ارتکاب جرم، امکان پیگیری و شناسایی وجود ندارد.

با فراگیر شدن ارز های دیجیتالی و استفاده کاربران از آن، دیگر بانک ها و موسسات مالی معنایی نخواهند داشت و باعث از بین رفتن آن ها می شود. این موضوع برای دولت بسیار حائز اهمیت و با حذف بانک ها عملا دولت منبع عظیمی از سرمایه خود را _که همان سپرده افراد در بانک ها بوده است_ از دست خواهد داد و ممکن است باعث فلج شدن اقتصاد دولت شود. تنها همین دو دلیل برای مخالفت صد در صدی دولت ها با ارز های دیجیتال کافی است.

ویژگی های بیت کوین

یکی از ویژگی های بیت کوین، غیر قابل بازگشت بودن تراکنش های آن است که از آن به عنوان یک مشکل هم یاد می شود. به این معنی که در زمان خرید یا فروش مستقیم بیت کوین اگر بیت کوین را به آدرس کیف شخص دیگری ارسال کنید، امکان بازگشت آن غیر ممکن است. یک نمونه از دلایل مخالفت دولت ها همین ویژگی بیت کوین می باشد؛ چرا که اگر مشابه همین اتفاق در سیستم بانکی بیافتد می توانید با مراجعه به بانک مربوطه مشکل را بر طرف کنید، اما در خصوص بیت کوین، نهاد یا سازمانی برای پیگیری این اتفاق نیست.

آیا بیت کوین کاربردی است؟

در مطالب فوق به اختصار به معایب، علت محبوبیت و علل مخالفت با بیت کوین پرداختیم و با تمام این تفاسیر این سوال پیش می آید که “آیا بیت کوین کاربردی دارد یا خیر؟” به طور کلی و با در نظر گرفتن تمامی جوانب بیت کوین، ویژگی های بیت کوین باعث می شود این ارز دیجیتالی کاربرد زیادی داشته باشد؛ به عنوان مثال برای حوال کردن پول به کشوری دیگر به چند روز زمان نیاز است، اما با بیت کوین این زمان به چند دقیقه کاهش پیدا می کند و فرد با فروش مستقیم بیت کوین دریافتی می تواند آن را به هر ارزی که مدنظر دارد تبدیل کند.

انتخاب استفاده از ارز دیجیتالی بیت کوین تماما به کاربر بستگی دارد، اما توجه به نکات و مزیت ها و معایب آن بسیار حائز اهمیت است و قبل از ورود به دنیای بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال باید با آن آشنایی کافی داشت. وب سایت رایا اکسچنج با دارا بودن پشتیبانی 24 ساعته آنلاین می تواند پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در امر خرید و فروش مستقیم بیت کوین باشد. همچنین با دارا بودن نمودار های تحلیلی قیمت بیت کوین می تواند راهنمای خوبی برای شما کاربران گرامی باشد. صرافی معتبر رایا اکسچنج همه روزه از ساعت 10 صبح الی 00.00 بامداد پذیرای شما عزیزان می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا