آموزشبیت کوین

بیت کوین و ویژگی های آن

 

خرید مستقیم بیت کوین

امروزه پرداخت هزینه ها و خرید و فروش محصولات مختلف در فضای آنلاین بیشتر توسط ارز های دیجیتال انجام می پذیرد. این ارز های دیجیتال با ظهور خود و حذف بانک ها و موسسات کار را برای کاربران بسیار راحت تر کرده اند. در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، زمینه خرید به وسیله ارز های دیجیتال فراهم شده است؛ به همین دلیل افراد بسیاری برای امر پرداخت هزینه های خود به خرید مستقیم بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال روی آورده اند.

در لیست ده ارز دیجیتال برتر دنیا، رمز ارز بیت کوین صدر نشین است و این نشان دهنده درصد بالای محبوبیت بیت کوین در بین کاربران ارز های دیجیتال است. در چند سال گذشته بیت کوین رشد قیمتی بسیار زیادی داشته است، به طوری که بیشتر افراد برای امر سرمایه گذاری به خرید بیت کوین روی آورده اند. جهت آشنایی بیشتر با بیت کوین و کاربرد های مختلف آن با ما همراه باشید.

بیت کوین

کمتر کسی در دنیای امروز وجود دارد که نام بیت کوین را نشنیده باشد. بیت کوین با ظهور خود باعث ایجاد شکل جدید از معاملات در دنیا شد. تا قبل از بیت کوین و به طور کلی ارز های دیجیتال، تمامی پرداخت ها و خرید های غیر حضوری و آنلاین تنها از طریق بانک ها و موسسات مالی امکان پذیر بود، همچنین دولت ها امکان نظارت و کنترل تمام تراکنش ها را داشتند. با به وجود آمدن بیت کوین و ایجاد ارز های دیجیتال، افراد دیگر برای پرداخت ها و خرید های خود نیازمند بانک ها نیستند. به عبارت دیگر، اشخاص با خرید مستقیم بیت کوین، بدون کنترل و نظارت دولت می توانند پرداخت ها و خرید های خود را انجام دهند و این جزء اصلی ترین ویژگی بیت کوین است. شاید دلیل اصلی محبوبیت این رمزنگار ویژگی غیر متمرکز بودن است. در ادامه با دیگر ویژگی های بیت کوین آشنا خواهیم شد.

ویژگی های بیت کوین

بیت کوین دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث ایجاد علاقه در بسیاری از کاربران برای استفاده شده است. این ویژگی های شامل:

  1. غیر متمرکز بودن: اولین و اصلی ترین ویژگی بیت کوین غیر متمرکز بودن است. همان طور که در مطالب بالا بیان کردیم، بیت کوین تحت نظارت هیچ سازمان دولتی یا نهاد مالی نیست و هیچ قدرتی توان نفوذ و مداخله در آن را ندارد و تنها توسط کاربران استخراج می شود و به شکل کاربر به کاربر عمل می کند؛ یعنی بدون نظارت شخص سوم فعالیت دارد. با این ویژگی با خیال راحت می توان هزینه های خود را پرداخت کنید، بدون آن که نگران باشید که توسط شخصی دیگر در حال کنترل شدن است.
  2. غیر قابل جعل: دیگر ویژگی بیت کوین که بسیار حائز اهمیت است، این است که نمی توان آن را جعل کرد؛ به بیان ساده تر تمام بیت کوین های منتشر شده در بستر اینترنت 21 میلیون هستند و هیچ شخصی نمی توان با جعل و ایجاد تراکنش ساختگی بیت کوینی خارج از قوانین آن وارد شبکه کند. ترفند های رمزنگاری بیت کوین باعث شده که این ارز دیجیتال غیر قابل جعل شود و تنها افراد با استخراج یا خرید مستقیم بیت کوین می توانند به آن دست پیدا کنند.
  3. سهولت در جا به جایی: شما می توانید هر مقدار که بیت کوین در اختیار دارید، بدون نگرانی آن را درون کیف پول خود نگهداری کنید و به آسانی آن را حمل کنید. تصور کنید بجای این مقدار بیت کوینی که در اختیار دارید، طلا یا ارز نقد همراه داشتید که حمل آن بسیار سخت و ایجاد فضای امن برای نگهداری آن بسیار مشکل بود. برای خرید مستقیم بیت کوین به هر مقداری که نیاز دارید، تنها ارسال آدرس کیف پول نیاز است و بدون هیچ مشکلی می توانید بیت کوین های خود را دریافت نمایید.
  4. غیر قابل بازگشت: این ویژگی بیت کوین کمی کار با آن را برای کاربران سخت کرده است و باید در امر انتقال بیت کوین تمام دقت و هوش خود را به کار بگیرید؛ زیرا اگر بیت کوین را به آدرس اشتباهی ارسال کنید دیگر امکان بازگشت آن وجود ندارد و به بیان ساده تر باید با آن خداحافظی کنید. تراکنش های بیت کوین به این دلیل غیر قابل بازگشت است که بعد از انجام تراکنش، اطلاعات آن در بلاک چین ثبت و برای تمامی کاربران ارسال می شود و تغییر در آن غیر ممکن است.

ویژگی های ذکر شده در خصوص بیت کوین باعث شده تا افراد زیادی برای انجام تراکنش های یا معاملات خود، به این ارز دیجیتالی روی آورند و دلیل کافی برای کنار گذاشتن پول مجازی و بانک ها داشته باشند.

خرید مستقیم بیت کوین

برای خرید مستقیم بیت کوین، تنها روش پیشنهادی استفاده از صرافی های آنلاین ارزی می باشد. به دلیل محبوبیت بیت کوین، تمام صرافی های آنلاین از آن پشتیبانی می کنند؛ بنابراین از هر صرافی می توانید بیت کوین تهیه کنید. دو موضوع باعث متمایز شدن صرافی های از یکدیگر می شود. موضوع اول مقدار بیت کوین ذخیره صرافی برای عرضه و دوم امنیت و اعتبار صرافی است. مسائل دیگری مانند نرخ کارمزد هم در انتخاب صرافی تاثیر دارد.

بعد از تحقیقات مختلف و انتخاب صرافی، حال باید مراحل ثبت نام در سایت را انجام دهید. بعد از ثبت نام و انجام فرآیند احراز هویت، حال می توانید اقدام به خرید بیت کوین به مقدار دلخواه کنید. با ارسال آدرس کیف پول بیت کوین خود و واریز مبلغ پرداختی، بیت کوین های خود را دریافت می نمایید.

همان طور که مستحضر هستید در مبحث معاملات و مخصوصا معاملات اینترنتی، امنیت اولین موضوعی است که باید به آن پرداخت؛ زیرا با ایجاد مشکل در تراکنش یا هک شدن صرافی آنلاین، خطر از دست رفتن سرمایه وجود دارد؛ بنابراین باید در انتخاب صرافی تمام دقت لازم را داشته باشید. در صرافی آنلاین رایا اکسچنج می توانید با خیالی آسوده به انجام معاملات خود بپردازید؛ زیرا این صرافی معتبر با ایجاد بستری امن، تمامی تمهیدات لازم امنیتی را بکار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا