آموزشبیت کوین

بیت کوین و چگونگی خرید از صرافی

خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین

دنیای ارز های دیجیتال با گستردگی های فراوانی همراه است، تاکنون هزاران ارز دیجیتال به ثبت رسیده است که هر کدام با نیت و هدف خواستی ظهور کرده است. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال در بین کاربران ارز های دیجیتال شناخته می شود. همچنین پرچم دار و برترین ارز دیجیتال از نظر کاربران، بیت کوین است.
همان طور که مستحضر هستید، بیت کوین شکل فیزیکی ندارد و به صورت دیجیتال است؛ بنابراین برای انجام معاملات بیت کوینی خود، نیازی نیست تا به صورت حضوری اقدام فرمایید. روش های زیادی برای خرید و فروش بیت کوین وجود دارد، اما به طور معمول، فروش و خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین صورت می پذیرد. جهت آشنایی مختصر در خصوص ارز دیجیتال بیت کوین و روش های خرید و فروش آن، با ما همراه باشید.

بیت کوین

بیت کوین یک پروژه متن باز بود که توسط یک فرد ناشناس نوشته شده بود. خصوصیتی که باعث متمایز و برجسته شدن آن می شود، غیر متمرکز بودن آن است، به این معنی که توسط هیچ نهاد دولتی کنترل نمی شود و هیچ سازمان مالی بر آن نظارت ندارد؛ هم چنین حمایت کننده یا پشتیبان خاصی ندارد و تنها این کاربران هستند که با اعتماد به آن و انجام تراکنش های بیت کوینی، باعث ارزش و اعتبار آن شدند.

 بسیاری از تحلیل گران اقتصادی و ارزی دنیا، بیت کوین را پول آینده دیجیتالی می نامند که به صورت کد بین کاربران منتقل می شود. در سال های اخیر با فراگیر شدن  بیت کوین، بیشتر فروشگاه های آنلاین سعی در ایجاد بستر سازی های مناسب برای امکان پرداخت با این ارز دیجیتال را دارند. در حال حاضر  تعدادی زیادی از فروشگاه های اینترنتی امکان پرداخت هزینه به وسیله بیت کوین را دارند. کاربران با خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین، می توانند پرداختی های فروشگاه های اینترنتی را به راحتی انجام دهند.

خرید بیت کوین

همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، بهترین روش خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین است. برای این منظور باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید. این مراحل شامل:

  1. راه اندازی کیف پول: برای جا به جایی و ذخیره بیت کوین های خود، نیازمند محلی برای نگهداری آن ها به نام کیف پول دیجیتالی هستید. کیف پول دیجیتالی به منزله یک حساب بانکی تلقی می شود که امنیت آن به شخص کاربر است. کیف پول ها هم به صورت نرم افزار و هم در قالب سخت افزارها نیز وجود دارند که بر اساس نیاز کاربر و سطح امنیتی آن، مورد استفاده قرار می گیرند.
  2. انتخاب صرافی: از مهم ترین مراحل خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین، به شمار می آید؛ چرا که به وفور دیده شده که بعضی از صرافی های آنلاین از ارز های دیجیتالی کلاهبرداری و ناشناخته پشتیبانی کرده اند و در قبال ضرر و زیان کاربر هیچ تعهدی نداشته اند. پیشنهاد می شود برای خرید بیت کوین از صرافی های معتبر داخلی اقدامات لازم را به عمل بیاورید.
  3. ثبت نام و ارائه مدارک شناسایی: پس از انتخاب صرافی مربوطه، حال باید مرحله ثبت نام و احراز هویت را پشت سر بگذرانید. در این مرحله پس از ثبت نام در صرافی آنلاین و قبل از انجام تراکنش، وب سایت صرافی از شما درخواست ارائه مدارک را دارد. این عمل برای پیشگیری از وقوع جرم است و پس از این مرحله می توانید فرآیند خرید را به سرانجام برسانید.
  4. پرداخت و دریافت: پس از عبور از مرحله ثبت نام، حال می بایست نسبت خرید بیت کوین اقدام کنید، مقدار بیت کوینی را که قصد خرید دارید، وارد می کنید و پس از پرداخت هزینه آن و ارسال آدرس کیف پول، بیت کوین های خود را در کیف پول دریافت می کنید.

شاید در نگاه اول این مراحل سخت و وقت گیر به نظر بیاید، اما با انجام اولین تراکنش به سهولت آن پی خواهید برد.

 

اهمیت دقت در انتخاب صرافی آنلاین در چیست؟

این سوال برای بسیاری از کاربران پیش می آید که اهمیت دقت در انتخاب صرافی آنلاین در چیست؟ با کمی تامل به اهمیت آن پی خواهید برد. شما در زمان خرید ارز های دیجیتال، باید مدارک کامل شناسایی خود را برای صرافی ارسال کنید و پس از احراز هویت می توانید تراکنش مورد نظر خود را انجام دهید. در این مرحله صرافی با در درست داشتن مدارک شناسایی شما، زمینه سوء استفاده از این مدارک حساس یا کلاهبرداری به وسیله مدارک شناسایی وجود دارد؛ بنابراین قبل از خرید ارز بیت کوین از صرافی آنلاین در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید. صرافی را انتخاب کنید که در حفظ مدارک شناسایی شما کوشا باشد و همچنین شما هم این ریسک را باید بپذیرید.

صرافی های آنلاین بسیاری در زمینه خرید و فروش ارز های دیجیتال فعالیت دارند. هر کدام از این صرافی ها با توجه به سابقه کاری و تعداد تراکنش های انجام شده، دسته بندی می شوند. با توجه به مطالب ارائه شده در خصوص اهمیت دقت در انتخاب صرافی، این مسئله بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که با انتخاب ناآگاهانه ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید و یا در بعضی از شرایط با سوء استفاده های مختلف صرافی از مدارک شناسایی، خود را درگیر مسائل قضایی و مجرمانه کنید.

رایا اکسچنج انتخابی مطمئن برای کاربران و تریدر های فعال در حوزه ارز های دیجیتال می باشد. این شرکت با دارا بودن مجوز های لازم از قوه قضاییه، این اطمینان را به شما کاربران گرامی می دهد که در زمینه حفظ اطلاعات شخصی و امنیت سایت، کوشا می باشد. شما می توانید با مراجعه به سربرگ تماس با ما، از آدرس دقیق شرکت و تلفن های تماس، اطلاع حاصل نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت قوه قضاییه، استعلامات لازم را پی گیری کنید. رایا اکسچنج با متشکل از افرادی خبره و کارشناسانی حرفه ای از لحظه آغاز تراکنش تا به سر انجام رسیدن آن همراه شما عزیزان می باشد و در صورت ایجاد هرگونه ابهام می توانید برای رفع آن به پشتیبان های همیشه آنلاین آن مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا