اخبار ارز دیجیتال

تبدیل ارز تتر به ارز رایج

تبدیل ارز تتر به ریال

تتر نوعی ارز دیجیتال است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و از آن به عنوان یک ارز پایدار یاد می گردد. این رمز ارز که در سال 2015 ظهور پیدا کرده است، اکنون به عنوان یکی از برترین ارز های دیجیتال شناخته می شود و نقش زیادی در معاملات ارزی دارد. به دلیل برابری تتر با دلار و امکان تبدیل آن به یورو و ین ژاپن، این رمز ارز طرفداران زیادی کسب کرده است و در مواردی به عنوان جایگزینی برای دلار استفاده می گردد. انواع اکسچنج ها، درگاه های پرداخت و دستگاه های خودپرداز می توانند ارز فیزیکی خود را بر روی بلاک چین از طریق تتر استفاده کنند. همچنین با تبدیل ارز تتر به ریال می توان سبب تسهیل معاملات این رمز ارز در ایران شد.

همه چیز درباره تتر

پس از ظهور تتر این ارز در زمان اندکی توانست به مخاطبان بسیاری دست یابد. همین امر سبب شد سایر شرکت ها به فکر طراحی و ایجاد ارز های با ثبات شوند. گفتنی است که پس از ارز تتر، رمز ارز های پایداری وارد بازار ارز های دیجیتال شدند، اما هیچ یک از آن ها نتوانستند محبوبیت تتر را کسب نمایند.

تتر با نقض اصلی ترین ویژگی ارز های دیجیتال که نوسانی بودن آن ها است، توانست شکل جدیدی از رمز ارزها را به وجود آورد و کاربردی دیگر به این عرصه بیافزاید. هر ارز تتر برابر با یک دلار آمریکا است؛ از همین رو برای انتقال ارز در معاملات جهانی از تتر استفاده می شود. این ارز دیجیتال از قابلیت هایی زیادی برخوردار است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

پایداری ارز تتر

یکی از اصلی ترین ویژگی های تتر، پایداری این ارز است. برابری تتر با دلار، مهم ترین دلیل این پایداری محسوب می شود. ثبات این رمز ارز باعث شده است که اکثر تریدرها و معامله گران به خرید تتر روی بیاورند. همچنین تتر بهترین ارز برای کاربرانی است که در امر معاملات تجربه کافی ندارند. ثابت بودن قیمت این ارز باعث شده است که از آن بیشتر در امر ذخیره سازی پول استفاده گردد. در واقع تتر به عنوان دارایی افراد در نظر گرفته می شود. شما می توانید برای خرید تتر و یا تبدیل ارز تتر به ریال با رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

هزینه های پایین تراکنش

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های تتر، هزینه های مربوط به تراکنش است. با توجه به برابری تتر با دلار و امکان تبدیل این دو ارز به یکدیگر، اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند که در معاملات خود به جای استفاده از دلار، از تتر استفاده کنند؛ زیرا هزینه های مربوط به نگهداری و تراکنش های دلار بسیار زیاد است، در حالی که تتر با حداقل هزینه امکان هر تعداد تراکنش را برای کاربران خود فراهم کرده است.

سرعت بالای انتقال

متاسفانه انتقال ارز های فیات مانند دلار با چالش های بسیار زیادی رو به رو می باشد؛ مثلا در حالت عادی برای برداشت و یا انتقال ارز های فیات از بانک، زمانی بین یک روز تا یک هفته نیاز است؛ در حالی که انتقال ارز تتر زمانی کمتر از چند دقیقه لازم دارد. از این رو تتر در بسیاری از معاملات جهانی به جای دلار مورد استفاده قرار می گیرد.

قابل حمل بودن

اصلی ترین ویژگی هر ارز، قابلیت حمل آسان است. ارزهایی که به سادگی و با حداقل هزینه و زمان قابل حمل هستند، از رتبه بالاتری برخوردار می باشند. تتر به عنوان یک ارز دیجیتال، با حمل آسان و نگهداری کم هزینه، بهترین گزینه برای انتخاب یک ارز محسوب می شود؛ به همین دلیل افرادی که دارای سرمایه های بسیار بالایی هستند، جهت ذخیره سازی دارایی های خود از تتر استفاده می کنند.

تبدیل ارز تتر به ریال

با توجه به گسترش تتر و افزایش کاربران این ارز، اکثر صرافی ها از ارز تتر پشتیبانی می کنند و امکان مبادلات این ارز در بیشتر صرافی ها وجود دارد. ارز تتر را می توان به سایر ارز های دیجیتال و یا ارز های فیات تبدیل نمود. شما می توانید برای تسهیل معاملات مربوط به این ارز در ایران از تبدیل ارز تتر به ریال استفاده نمایید.

جایگاه تتر در میان رمز ارزها

تتر اگرچه از لحاظ ماهیتی دارای تفاوت های بسیاری با بیت کوین می باشد، اما تاکنون توانسته است سهم زیادی از بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص دهد. اصلی ترین تفاوت تتر با سایر ارز های رمزنگاری شده، ثبات و پایداری این ارز است. این ویژگی تتر باعث شده است تا در زمان شدت نوسانات ارز های دیجیتال، اکثر معامله گران با تبدیل ارز خود به تتر از خسارات مربوط به این نوسانات در امان بمانند.

تتر کاربرد های فراوانی دارد و در جهات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اصلی ترین کاربرد تتر، ذخیره سازی پول با حداقل هزینه است.

محدودیت استفاده از تتر

همانطور که می دانید استخراج بیت کوین با محدودیت هایی رو به رو است؛ به همین دلیل این سوال برای بیشتر کاربران به وجود می آید که آیا تتر هم با محدودیت استفاده رو به رو می باشد؟ پاسخ این سوال خیر است. تتر هیچ گونه محدودیتی برای استفاده و خرید و فروش ندارد و از آن جا که دارای پشتوانه یک به یک دلار آمریکا است، تا زمانی که بتوان به ازای هر ارز تتر یک دلار آمریکا کنار گذاشت، انتشار ارز تتر ادامه خواهد یافت. در حال حاضر تعداد تتر های موجود در بازار بیش از ۲.۷ میلیارد دلار است. در سال های اخیر اخباری پیرامون عدم دلار کافی برای پشتیبانی از تتر انتشار یافت که این اخبار به سرعت تکذیب گردید.

بی ثباتی ارز های دیجیتال و افزایش نوسانات در این حوزه، باعث ایجاد تحولات زیادی در این عرصه شده است. ارز تتر به دلیل پایداری و ثباتی که دارد، به عنوان مطرح ترین استیبل کوین جهان شناخته می‌ شود و تا کنون توانسته است مانع زیان تعداد بسیاری از تریدرها شود. همچنین به دلیل پشتیبانی اکثر صرافی ها از تتر، تبادلات مربوط به این ارز به سهولت امکان پذیر است. اگر قصد خرید تتر و یا تبدیل ارز تتر به ریال را دارید، رایا اکسچنج بهترین گزینه برای انتخاب محسوب می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا