آموزشبیت کوین

خرید آنلاین بیت کوین و کاربردهای آن

خرید آنلاین بیت کوین

امروزه تعداد بسیار زیادی ارز دیجیتال در معاملات اینترنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. وب سایت رایا اکسچنج یکی از بهترین و امن ترین درگاه های فروش و خرید آنلاین بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال است. شما کاربران عزیز می توانید فعالیت های ارزی خود را در این وب سایت انجام دهید. بیت کوین یکی از ارزهای محبوب در بین کاربران فضای ارزهای دیجیتال است، بنابراین آشنایی با نحوه خرید آنلاین آن و چگونگی فعالیت در آن خالی از لطف نیست. در ادامه درباره نحوه خرید آنلاین بیت کوین و موارد کاربردی آن بیشتر نوضیح خواهیم داد.

خرید آنلاین بیت کوین

یکی از موارد مهم در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال این است که قیمت آن تحت نظارت و تاثیر هیچ سازمان و نهاد دولتی و مالی نیست و به طور مستقل عمل می کند؛ همین مورد باعث آن شده است تا قیمت آن کمی پایدار باشد و البته امر پیش بینی قیمتی آن کمی سخت است. برای خرید آنلاین بیت کوین شما می توانید به صرافی های ارز دیجیتال که به صورت آنلاین در فضای اینترنت فعالیت دارند، مراجعه کنید و برای خرید بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال درخواست بدهید.

 البته اخیرا به دلیل آن که ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هستند، برای جلوگیری از انجام جرم های مختلف، صرافی های آنلاین سعی در شفاف سازی خرید و شناسایی خریدار و فروشنده دارند. به این صورت که شخص خریدار باید قبل از خرید آنلاین بیت کوین، مدارک شناسایی خود را برای صرافی آنلاین ارسال کند و این مدارک در این صرافی نگه داری می شود و به عنوان مثال اگر شخصی از طریق خرید بیت کوین اقدام به پولشویی کند، مدارک شناسایی آن برای پیگیری های قضایی وجود داشته باشد.

خرید مستقیم و بدون واسطه

یکی دیگر از روش های خرید بیت کوین، خرید مستقیم و بدون واسطه است. این روش نسبت به روش خرید از طریق صرافی ها، بسیار پر خطرتر و دارای ریسک بیشتری می باشد. در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، افرادی وجود دارند که اقدام به فروش بیت کوین می کنند. برای خرید ارز دیجیتال از این افراد باید تمامی جوانب امر بسنجید؛ زیرا کلاهبرداری در این روش بسیار بیشتر است، و به هیچ عنوان توصیه نمی شود، مگر این که از اعتبار شخص فروشنده و امنیت معاملات آن با خبر باشید.

تمامی تراکنش های بیت کوین نیز، تقریبا برگشت ناپذیر هستند، به این معنی که اگر برای فردی بیت کوین ارسال کنید، و آن فرد در ازای دریافت بیت کوین مبلغی را به شما پرداخت نکند، بسیار دچار خواهد بود که شما به بیت کوین و پول خود برسید، البته امکان شکایت و پیگیری قضایی وجود دارد اما امید چندانی نیست.

کاربرد خرید و فروش بیت کوین

بسیار از افراد، خرید و فروش بیت کوین به منزله شغل و منبع درآمدی آن ها است. به این صورت که یا اقدام به راه اندازی سایت و صرافی های ارز دیجیتال می کنند و یا به صورت مستقیم آن را به فروش می رسانند. سازوکار آن ها به این شکل است که در زمانی که بیت کوین در کف قیمتی خود قرار دارد، آن را خریداری می کنند و بعد از گذشت مدتی و با افزایش قیمت، آن را به فروش می رسانند و سود قابل توجهی از این معاملات نصیبشان می شود.

بعضی از صرافی های نیز به صورت واسطه گری به فعالیت خود ادامه می دهند. به این صورت که در خرید آنلاین بیت کوین، با ایجاد فضایی برای فروشنده و خریدار، و انجام معامله بین آن ها، کارمزد خود را دریافت می کند. البته گاهی مشکلات متعددی نیز برای این صرافی ها پیش می آید پیش می آید، مانند هک شدن صرافی و از بین رفتن اعتبار شغلی آن.

خرید آنلاین بیت کوین

اختلاف قیمتی صرافی ها

به دلیل آن که صرافی ها به صورت مستقل از دیگر در حال فعالیت هستند، همیشه اختلاف قیمت های جزیی نیز با هم دارند، و هم چنین حجم معاملات انجام شده و مقدار عرضه و تقاضا و فروش و خریدهای ارزی در هر صرافی، در اختلاف قیمت صرافی ها بی تاثیر نیست. اگر چنانچه اختلاف قیمت صرافی بالا باشد، با حجوم معامله گران ارزی به آن صرافی، مجدد تعادل قیمتی برقرار خواهد شد، بنابراین اگر هم اختلاف قیمتی نیز وجود داشته باشد، مقدار آن بسیار ناچیز است.

بسیاری افراد با وجود این اختلاف قیمتی در صرافی به دنبال کسب سود از آن می باشند. به طور مثال با خرید آنلاین بیت کوین از یک صرافی و فروش آن به صرافی دیگر به دلیل اختلاف قیمتی بین آن ها، انتظار دریافت سود دارند، که تقریبا در اکثر موارد به دلیل نوسانات شدید ارزی ممکن است متحمل ضررهای جبران ناپذیری بشوند. البته کارمزد تراکنش های انجام شده در این صرافی ها را نیز نباید فراموش کرد که در مواردی باعث ضرر می شود. لذا تصور اینکه از اختلاف قیمت موجود در صرافی ها می توان به سود رسید کاملا اشتباه و کذب است.

خرید آنلاین بیت کوین

تنها برای خرید آنلاین بیت کوین، این نکته را در نظر داشته باشید که برای بیت کوین قیمت ثابت بی معنا است و این شک را (که با خرید از این صرافی متضرر می شوید اما آن صرافی دیگر قیمت آن پایین تر است) از خود دور کنید؛ چرا که تنها شاید اختلاف قیمتی یک درصد باشد، و موضوع مهم تر از قیمت، اعتبار و امنیت صرافی است.

با سرچ “خرید آنلاین بیت کوین” با نتایج بسیار زیادی مواجه خواهید شد و صرافی ها و سایت های زیادی را مشاهده خواهید که با نام های مختلف اقدام به خرید و فروش بیت کوین و انواع ارزهای دیجیتال می کنند. اما به دلیل مجازی بودن این خرید و فروش ها، باید از سیستم امنیتی صرافی مورد نظر اطمینان حاصل کنید؛ زیرا ممکن است شما علاوه بر پول، بیت کوین های خود را از دست بدهید. وب سایت رایا اکسچنج، با دارا بودن پشتیبان های 24 ساعته، این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که قبل از انجام هرگونه معامله مشاوره های لازم را دریافت کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا