اخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالبیت کویندانش ارز دیجیتال
موضوعات داغ

خرید ارز دیجیتال اتریوم و هر آنچه لازم است راجب اتریوم در سال 2022 بدانید

تاریخچه اتریوم و خرید آن

خرید ارز دیجیتال اتریوم و هر آنچه لازم است راجب اتریوم در سال 2022 بدانید.

مقدمه

 خرید ارز دیجیتال اتریوم چگونه است؟ در کل اتریوم چیست؟ اینها سئوالاتی است که در ذهن هر فرد نا آشنا با دنیای رمز ارزها به وجود می آید.

در حقیقت اتریوم نسل بعدی و دوم ارزهای دیجیتال می باشد. ارز نوپا و تازه متولدی است که برای خرمند سازی فرایندها و ایجاد محیطی برای انجام برنامه های خودکار و غیر متمرکز به وجود آمد.

برای درک بهتر و شناخت کامل تر از این رمز ارز تازه نفس و چگونگی خرید ارز دیجیتال اتریوم تا انتهای این مطلب همراه رایا اکسچنج باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم سیستم دیگری از بلاک چین است که بصورت منبع باز غیر متمرکز عمل می کند که شامل ارز دیجیتال اتر می باشد. اتر ( EHT ) در بازارهای مالی همچون یک بستر مالی برای دیگر ارزهای دیجیتال و اجرای قراردادهای هوشیار غیر متمرکز عمل می کند.

به وجود آمدن اتریوم ( ETH) و هدف این کریپتوکارنسی

تولد اتریوم در سال 2013 به وسیله ویتالیک بوترین تشریح شد. بوترین، به همراه باقی موسسین، مجموعه درآمد و هزینه های پروژه را در یک معامله فروش عمومی آنلاین در تابستان سال 2014 ضمانت کردند.

گروه این پروژه 18.3 میلیون دلار بیت کوین کسب کردند و قیمت اتریوم در عرضه اولیه (یا ICO ) با فروش 60 میلیون اتر، مبلغ 0.311دلار بود.

خرید ارز دیجیتال اتریوم با توجه به قیمت اتریوم در حال کنون با نرخ سالانه بیش از 270 درصد ، باعث بازگشت سرمایه می شود. از تابستان سال 2014 هر سال سرمایه گذاری معامله گران تقریبا چهار برابر شده است.

آغاز اتریوم در 30 ژانویه 2015، بلاک چین را به طور رسمی و قانونی با نمونه نخست به نام رمز “Frontier” راه اندازی کرد. از آن روز چندین آپدیت وجود داشته است.

اولین آپدیت آن در 28 فوریه 2019 در ” Constantinople ”

دومین آپدیت اتریوم در 8 دسامبر 2019 در ” Istanbul ”

سومین آپدیت در 2 ژانویه 2020 در ” Muir Glacier ”

چهارمین دفعه ای که اتریوم آپدیت شد در 14 آوریل 2021 در ” Berlin ”

و آخرین آپدیت این رمز ارز در 5 آگوست 2021 در ” London ”

اتریوم مدعی است هدف آن، تبدیل شدن به یک پلتفورم جهانی برای برنامه های غیر متمرکز است که به معامله گران در سراسر دنیا این امکان را می دهد اپلیکیشن هایی را طراحی و اجرا کنند که در برابر سانسور یا ممیزی ، تقلب و خرابی مقاوم باشد.

خرید اتریوم-raya-ex.net
خرید اتریوم-raya-ex.net

چه کسانی اتریوم را بیان گذاری کرده اند؟

ارز دیجیتال اتریوم در کل هشت موسس دارد که این تعداد برای یک پروژه رمز نگاری شده غیر معمول می باشد. آنها برای اولین بار در سوئیس در تاریخ 7 ژوئن 2014 یکدیگر را ملاقات کردند.

و اتریوم را به یک رمز ارز جهانی تبدیل کردند، که امروزه خرید ارز دیجیتال اتریوم را بعد از بیت کوین به پر فروش ترین ارز تبدیل کرده است.

شناخته شده ترین فرد این گروه شاید ویتالیک بوترین روسی-کانادایی باشد. ویتالیک برای اولین بار کاغذ اصلی توصیف اتریوم را نوشت و هنوز در حال بهبود این پلتفرم می باشد. بوترین قبل از نوشتن اتریوم یکی از موسسین و بنیانگذاران وب سایت خبری بیت کوین بود.

دومین نفر بنیانگذار ” اتر ” برنامه نویس بریتانیایی به نام گاوین وود بوده است، زیرا او اولین پیاده سازی ” ETH ” را در زبان برنامه نویسی C++ کد نویسی کرد.

وود یک دانشمند محقق در مایکروسافت بود که بعد از آن به برنامه نویسی اتریوم پرداخت و پس از آن به تاسیس بنیاد Web3 پرداخت.

سومین نفری که می توان از آن به عنوان بنیانگذار اتریوم اشاره کرد، آنتونی دی ایوریو نام برد. او این پروژه را در اوایل مراحل توسعه به عهده گرفت.

نفر بعدی که از آن می توان نام برد، که نقش اصلی را در ایجاد بنیاد اتریوم استقرار یافته در سوئیس و چارچوب قانونی آن ایفا کرد چارلز هاسکینسون بود.

میهای آلیسایه ” Mihai Alisie ” پنجمین نفری بود که در ایجاد بنیاد اتریوم نقش داشت.

جوزف لوبین، یک کارآفرین کانادایی، که مانند دی ایوریو، در روزهای اولیه به اتریوم کمک مالی کرد و بعداً یک انکوباتور برای استارت‌آپ‌های مبتنی بر ETH به نام ConsenSys تأسیس کرد.

امیر چتریت، که به تأسیس اتریوم کمک کرد اما در ابتدای توسعه کار از این گروه فاصله گرفت.

چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن اتریوم شده است؟

اتریوم در بستر قراردادهای هوشمند بلاک چین پیشگام بوده است. قراردادهای هوشمند برنامه های کامپیوتری هستند که به صورت اتوماتیک کارهای لازم را برای ایجاد توافقات بین تعدادی طرف در اینترنت انجام می پذیرد.

این ها برای کم شدن نیاز به واسطه های اعتماد پذیر بین پیمانکاران طراحی شده است.

در نتیجه باعث کاهش هزینه های تبادل در هنگام خرید ارز دیجیتال اتریوم می شوند اما همچنان ویژگی اطمینان در معاملات افزایش می یابد.

دلیل منحصر به فرد شدن اتریوم که نوعی نوآوری در اتریوم نیز محسوب می گردد، طراحی بستری است که به اتریوم اجازه میدهد قراردادهای هوشمند را از طریق بلاک چین اجرا کند، که امتیازات موجود تکنولوژی قرارداد های هوشمند را بیشتر تقویت می کند.

طبق گفته گاوین ودد، که یکی از بنیانگذاران اتریوم است برای مثال یک کامپیوتر برای کل سیاره طراحی شده است که از نظر تئوری می توان با اجرا کردن آن بر روی یک ترویج جهانی، هر برنامه ای را در شبکه گره های عمومی قوی تر، و مقاوم در برابر سانسور و با استعداد کمتر تقلب کند.

بجز قراردادهای هوشمند بستر بلاک چین اتریوم توانایی این را نیز دار است که از طریق استفاده از استانداردهای سازگاری ERC-20 میزبان ارزهای دیجیتال دیگری به نام «توکن» باشد.

در اصل این روش استفاده از اتریوم رایج ترین استفاده از پلتفرم ETH تاکنون برای خرید اتریوم بوده است.

تا به الان بیشتر از 280000 توکن که سازگاری با ERC-20 دارد را راه اندازی شده است. بیشتر از 40مورد از این ارزها تبدیل به بیش از 100 ارز دیجیتال برتر در بازار می شوند. مثل : USDT، LINK و BNB علاوه بر این از زمان رواج بازی Play2Earn، توجه به قیمت اتریوم به PHP افزایش زیادی داشته است.

خرید اتریوم-raya-ex.net
خرید اتریوم-raya-ex.net

Hard Fork اتریوم لندن

شبکه این رمز ارز در خرید ارز دیجیتال اتریوم با کارمزد تراکنش های زیادی مواجه است که در اغلب موارد در فصل های تقاضای بالا ارائه می شود. در ماه مِی 2021، میانگین کارمزد تراکنش های این شبکه به 72/71 دلار رسید.

همانطور که قبلا گفته شد، یک سری برنامه برای منتقل شدن الگوریتم ثبت سهام و به منظور افزایش معیار پذیری پلتفرم و اضافه شدن تعدادی خصوصیت جدید وجود دارد.

تیم گسترش در حال حاضر مراحل انتقال به 0.2 اتریوم را شروع کرده است و بعضی از ارتقاها را در طی مسیر اجرا کرده است، مانند همین هارد فورک لندن.

ارتقاء هارد فورک لندن در ماه آگوست سال 2021 اجرا گردید، که شامل پنج پیشنهاد برای بهبود ETH بوده است به نام های زیر:
EIP-3529
EIP-3198
EIP-3541
EIP-1559
EIP-3554
که دو مورد آخر از مهمترین آنها بوده است، و محبوب ترین ارتقاء در بین تمام EIP ها مورد EIP-1559 می باشد.

EIP-1559 چیست؟

ارتقاء EIP-1559 روشی را معرفی مرد که نحوه برآورد هزینه ها در بلاک چین اتریوم را تغییر می دهد. بیش از این ارتقاء معامله گران باید در یک حراج آزاد شرکت می کردند تا تراکنش های آنها توسط یک ماینر دریافت گردد.

این نحوه خرید به نام ” حراج با قیمت اول ” بیان می گردد و همانطور که واضح است بالاترین قیمت پیشنهادی خریدار، برای خرید ارز دیجیتال اتریوم خواهد بود.

با ارتقاء EIP-1559، این مسیر توسط یک سامانه مناقصه اتوماتیک مدیریت می شود و یک ” هزینه پایه ” برای معامله ها در بلوک بعدی وجود دارد.

این مبلغ و هزینه بر اساس میزان تقاضاء شبکه متفاوت است. علاوه بر این معامله گرانی که علاقه مند به تسریع تراکنش ها باشند می توانند برای سرعت بخشیدن به فرایند ” هزینه اولویت ” به ماینر پرداخت کنند.

EIP-1559 علاوه بر این یک برنامه هزینه سوزی را ارائه می دهد. قسمتی از کارمزد هر معامله ( کارمزد پایه ) سوزانده می شود و از چرخه معامله خارج می گردد. هدف از این عمل کاهش عرضه در حال گردش اتر و افزایش بالقوه ارزش توکن در طول زمان می باشد.

مورد جالب این قضیه این است که در کمتر از دوماه از اجرایی شدن ارتقاء هارد فورک لندن بیشتر از یک میلیارد دلار اتریوم سوزانده شده است.

تعداد سکه های اتریوم در گردش چقدر است؟

در ماه سپتامبر 2021 حدودا 117.5 میلیون سکه ETH در گردش بود که 72 میلیون این سکه ها در بلوک پیدایش ” اولین بلاک در بلاک چین اتریوم ” صادر شد. از این مقدار سکه اعلام شده، 60 میلیون آن به معامله گران اولیه فروش جمعی در سال 2014 بودجه این پروژه را پرداخت کردند، و 12 میلیون آن را به صندوق توسعه اختصاص یافت.

مابقی مبلغ را در قالب جوایز برای ماینرهای شبکه اتریوم صادر شده است. در سال 2015 پاداش اولیه 5 اتریوم در ازای هر یک بلوک بود که بعد از آن در اواخر سال 2017 به تعداد 3 اتریوم رسید و بعد از آن در اوایل سال 2019 ارزش اتریوم کاهش یافت.

تفاوت بین بیت کوین و اتریوم

یکی از تفاوت های فاحش بین اتریوم و بیت کوین این است که اتریوم تورم زا نمی باشد، یعنی کل عرضه اتریوم محدود نمی باشد. بسط دهندگان اتریوم این را با نداشتن تمایل ” بودجه امنیتی ثابت ” برای شبکه توجیح می کنند.

توانمندی انتظام نرخ صادر شده ETH به وسیله تجمیع به شبکه اجازه می دهد تا دستکم صدور مورد نیاز برای امنیت کافی را حفظ کند.

اما با ارائه EIP-1559 حق العمل پایه مورد استفاده در تراکنش ها کمتر می شود و اتریوم از گردش معاملات خارج می گردد. این معنی را می دهد که حضور و فعالیت در شبکه موجب به مصرف بیشتر اتریوم می گردد و باعث کاهش عرضه باید باعث افزایش اتریوم گردد.

خرید ارز دیجیتال اتریوم را ازکجا انجام دهیم؟

با قبول این واقعیت که بعد از بیت کوین، اتریوم ارز دیجیتال بزرگی می باشد، برای خرید ارز دیجیتال اتریوم می توان از جفت های معاملاتی اتریوم که تقریبا در تمامی صرافی های اصلی ارز دیجیتال اقدام کرد.

در زیر بزرگترین بازارهای خرید اتریوم آمده است:

بایننس( که چگونگی ثبت نام و خرید آن در مقالات دیگر سایت آمده است)

Coinbase ProOKEx

کراکن

Huobi Global

روش های بالا خرید ارز دیجیتال اتریوم از صرافی های خارج از ایران بود، در ادامه به چگونگی خرید آن از در ایران خواهیم پرداخت.

چگونگی خرید ارز دیجیتال اتریوم در ایران

 

خرید ارز دیجیتال اتریوم در ایران به سه روش قابل انجام است، که در زیر به آن خواهیم پرداخت:

  1. خرید ارز دیجیتال اتریوم از صرافی های داخلی به وسیله واحد پولی ایران ( ریال )
  2. خرید ارز دیجیتال اتریوم از صرافی های خارجی به وسیله کارت های اعتباری و یا ارزهای فیات
  3. خرید ارز دیجیتال اتریوم از صرافی های خارجی به وسیله ارزهایی مثل بیت کوین، تتر و یا دیگر ارزها

پیشنهاد رایا اکسچنج به شما به دلیل وجود تحریم ها بر روی ایران پیشنهاد می گردد بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال اتریوم، استفاده از صرافی های دارای اعتبار دالی می باشد. و یا تبدیل ارزهای دیجیتالی دیگرتان به اتر است.

حال این سوال در اینجا مطرح می شود که چگونه صرافی مورد اعتماد را در ایران پیدا کنیم؟

آسان ترین راه برای این کار جستجوی عبارت ” خرید ارز دیجیتال اتریوم ” است، با این کار مسلما با تعداد زیادی سایت ها و صرافی های آنلاین که به انجام خرید و فروش اتریوم می پردازند، مواجه می شوید.

بصورت معمول این است که وب سایت هایی که در صفحه اول سرچ با آن مواجه می شوید، دارای اعتبار بالایی هستند. و تفاوت هایی که با هم دارند در کیفیت، نوع انجام خدمات و قیمت می باشند.

برای مثال ممکن است یک صرافی در مورد پشتیبانی قوی تر عمل نماید و یا میزان نقدشوندگی ان با دیگر صرافی ها متفاوت باشد.

ولی باز هم این موارد ذکر شده، برای تصمیم گیری در انتخاب صرافی مورد نظر کافی نمی باشد و تاکید می شود که تحقیقات لازم را برای انتخاب صرافی به طور کامل انجام دهید. و یا اینکه با انجام معاملات خود و یا برای خرید ارز دیجیتال اتریوم به صرافی معتبر و دارای سابقه ” رایا اکسچنج” در انجام هر گونه معاملات ارزهای دیجیتالی مراجعه نموده و خیال خود را از تمامی جهات راحت نمائید.

بعد از انتخاب صرافی مورد اعتماد خود، باید در آن ثبت نام انجام دادید و مدارک شناسایی خود را برای اهراز هویت ارسال نمودید، و تائید را از صرافی گرفتید، می توانید به خرید ارز دیجیتال اتریوم بپردازید. بعد از خرید ارز اتریوم، این ارز به آدرس کیف پول دیجیتالی که ساخته و ادرس را آن را به صرافی اعلام نموده اید واریز می گردد و در آن ذخیره میشود و کار خرید ارز دیجیتال اتریوم به اتمام رسیده است.

سخن نهایی

از زمانی که اتریوم به عنوان ارز دیجیتال وارد بازار کریپتوکارنسی ها شد، زمان زیادی سپری نشده است. ارز اتریوم، ارزی است که توانسته با داشتن قابلیت های منحصر به فردی مه داراست محبوبیت بالایی در بین کاربران خود ایجاد نماید.

با این وجود می توان آینده روشنی را برای این ارز دیجیتال متصور شد، و خرید ارز دیجیتال اتریوم می تواند فرایندی با بازدهی بالا و سود زیاد و سرمایه گذاری مناسب برای تریدرها و معامله گران ارزهای دیجیتال باشد.

در این مقاله سعی کردیم تا به همه جنبه های این ارز معتبر و محبوب بپردازیم و آینده روشن و درخشان آن را برای شما باز نمائیم و باعث ترغیب شما به سرمایه گذاری بر روی این ارز و دریافت سود بالا نمائیم.

و در آخر نیز روش های راحت و آسان خرید ارز دیجیتال اتریوم در ایران را برای شما عنوان نمائیم و آموزش دهیم.

امیدوارم این مقاله و آموزش برای شما مفید بوده باشد و شما بتوانید با استفاده از اطلاعات این مقاله و مطالبی که دریافت کردید به راحتی به خرید اتریوم بپردازید.

به این مقاله امتیاز دهید

مجموع امتیازات

ما مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم

خرید اتریوم با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا