آموزشاخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالبیت کوینتریددانش ارز دیجیتالدستگاه های ماینینگ

پیشنهاد رایا اکسچنج در مورد “خرید تتر یا خرید اتریوم” در 2022 !

مقایسه خرید تتر یا خرید اتریوم!!

خرید تتر یا خرید اتریوم سود کدام یک بیشتر است؟؟؟

مقایسه اتریوم و تتر

تتر یکی از ارزهای دیجیتالی با بالاترین معامله در بازار رمز ارزها می‌باشد. در صورتی که رمز ارز اتریوم بعد ارز از بیت کوین دارای بیشترین ارزش در میان رمز ارز های  دیجیتال موجود در بازار است.

در ادامه این مطلب به توضیح و تفسیر تفاوت میان تتر و اتریوم و شباهت های این دو ارز می پردازیم.

هر دو این کریپتوها از ارز های قابل اهمیت در بازار رمز ارزها می‌باشند و دارای حجم معاملاتی بیشتری نسبت به سایر ارز ها می باشند.

تا انتهای ای مطلب همراه ما باشید تا به توضیح و تفسیر اهداف، ویژگی و ماهیت این دو ارز معروف و مشهور بپردازیم وبه این سوال اساسی “خرید تتر یا خرید اتریوم” پاسخ دهیم.

اتریوم

 

ارز اتریوم دومین نسل از ارز های دیجیتال می‌باشد که با هدف فرایندهای هوشمند سازی شده و تولید برنامه های خودکار و غیرمتمرکز توسط ویتالیک بوترین در سال 2015 تولید شد. قابل ذکر می‌باشد که ایده ایجاد این ارز از 2 سال قبل آن ارائه و معرفی گردیده بود.

در اصل ارز اتریوم این امکان را می‌دهد که هر تریدری بتواند در این بستر  برنامه خودکار و غیر متمرکز خود را پیش ببرد و توسعه دهد.

قبل از ظهور اتریوم تولید کنندگان و توسعه دهندگان این ارز برای تولید ارز دیجیتال خود (اتریوم) شروع به کد نویسی یک بلاک چین مجزا نمودند اما با ظهور یافتن اتریوم هر معامله کننده بدون نیاز داشتن به ایجاد یک بلاک چین تازه توانایی این را دارد که توکن یا ارز دیجیتال مستقل تولید نماید.

Ethereum همچنین دومین رمز ارز از جهت ارزش در بازار بعد از رمز ارز بیت کوین می‌باشد که ماههای گذشته تا هر واحد به ارزش 4000 دلار نیز رسیده است.

تتر

خرید تتر یا خرید اتریوم-رایا اکسچنج
خرید تتر یا خرید اتریوم-رایا اکسچنج

Tether یک ارز با پشتوانه ی دلار و یک ارز پایدار می باشد.

ایده نخستین ایجاد تتر در سال 2012 میلادی مطرح گردید، که البته در ابتدا نام آن realcoin بوده، که 3 سال بعد از آن به تتر تغییر نام داد. ارز تتر برای اولین بار و بصورت رسمی در سال 2014 وارد بازارهای معاملاتی جهانی ارز شد.

تتر دارای پشتوانه ای دلاری است، به اینصورت که به ازای هریک تتر که در بازار جهانی وجود دارد و مورد معامله قرار می‌گیرد یک دلار به وسیله شرکت حامی تتر یعنی tether limited در بانک نگهداری می‌گردد.

نوسان و تغییر قیمت روزانه در بازار جهانی رمز ارز ها بسیار زیاد می‌باشد و اگر بخواهیم از رمز ارزی استفاده نمائیم که قیمت آن در ثانیه تغییر می‌نماید امکان این وجود دارد که در کوتاه مدت دچار ضرر شویم.

گاهی اوقات افراد تمایل دارند سرمایه خود را به صورت رمز ارزهای دیجیتالی ذخیره نمایند، اما در کنار آن نمیخواهند ریسک کنند، که دچار ضرر احتمالی گردند و ارزش پولشان کاهش یابد. برای این دسته از افراد ارز تتر می‌تواند بهترین گزینه ی مناسب باشد. تتر معادل قیمت یک دلار امریکا ست.

شرکت تتر تا به امروز توانسته است بهاء هر واحد تتر را برای مدت طولانی  به همان قیمت ازای هر واحد یک دلار بصورت ثابت حفظ نماید.

بر خلاف ارز بیت کوین، تعداد تترهای موجود در بازار جهانی ارزها بصورت ثابت وجود ندارد و به تعداد لازم بنا بر نیاز در طول زمان ایجاد و تولید می
گردد.

و همچنین استخراج ارز تتر به وسیله ماینرها اتفاق نمی‌افتد و فقط به وسیله شرکت حامی خود استخراج می‌گردد.

تتر در حال حاضر بر روی بستر دو شبکه ی پر محبوب ترون و اتریوم  معامله می‌گردد. قبل از این تتر بر  روی بستر بیت کوین نیز مورد معامله قرار می‌گرفت که به دلیل بالا بودن هزینه های آن این روش منسوخ شد.

مقایسه ی تفاوتهای دو ارز تتر و اتریوم

اتریوم تتر
مخترع ویتالیک بوترین tether limited
تاریخ معرفی 2013 2012
هدف تمرکز زدایی ایجاد رمز ارز با ثبات
محدودیت عرضه ندارد ندارد
پروتکل اجماع اثبات انجام کار اثبات انجام کار
سخت افزار استخراج کارت گرافیک
شفافیت بلاکچین دارد
زمان بلاک 14 ثانیه 2تا 40 دقیقه بسته به نوع شبکه
نماد ارز ETH USDT
رتبه در بازار 2 3

تشابه های میان ارز اتریوم و ارز تتر

  • هم تتر و هم اتریوم، رمز ارز دیجیتالی می‌باشند و در بازارهای ارز دیجیتال معامله و خرید و فروش می شوند.
  • هر دو ارز جزء پنج رمز ارز شاخص بازارهای ارز های دیجتال هستند.
  • خرید رمز ارز دیجیتال اتریوم و رمز ارز تتر در کشورمان توسط صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال به آسانترین شکل امکان پذیر است.

تفاوت های میان ارز اتریوم و ارز تتر

هدف اصلی و اولیه تولید ارز اتریوم و ارز تتر با یکدیگر تفاوت دارد.

تتر برای ایجاد ثبات قیمت در بازار ارزهای دیجیتالی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است این در حالی است که از رمز ارز اتریوم برای سرمایه گذاری استفاده می‌گردد و نوسانات قیمتی آن جزء محاسن و فواید اتریوم محسوب میگردد و این نیز یکی از اصلی ترین تفاوت های میان ارز اتریوم و ارز تتر می باشد. نرخ ارز اتریوم متغیر می‌باشد در حالی که قیمت تتر به صورت ثابت 1 دلار است.

تتر بر روی بستر 3 شبکه ی متفاوت مورد انجام معامله قرار می گیرد (تتر ERC20-TRC20و OMNI) و این در صورتی است که در بازار ارزها دو نوع اتریوم وجود دارد.

در این مقاله سعی نمودیم شباهت ها و تفاوت های میان ارز تتر و ارز اتریوم را به صورت کامل و واضح توضیح دهیم. و شمارا برای سوال مطرح شده در اول این مقاله( “خرید تتر یا خرید اتریوم”) کمک نمائیم.

ارز تتر و ارز اتریوم دو نوع از رمز ارزهای دیجیتالی می‌باشند اما دارای کاربردهای متفاوتی در دنیای ارز های دیجیتال دارند و با یکدیگر بسیار متفاوت است. یکی از ویژگی هایی اصلی و مهمی که ارز های دیجیتال را از سایز ارز های دیگر جدا میکند، وجود تنوع در نوع و ماهیت آنها است.

تنوعی که در تمامی بازارهای مالی قابل مشاهده نمی‌باشد.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

اینستاگرام صرافی آنلاین رایا اکسچنج

لطفا به این مطلب رای دهید

محموع

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

خریذ اتریوم با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا