بیت کوینآموزشاخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالجهاندانش ارز دیجیتالدسته‌بندی نشده

3 مرحله خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد، دروغ یا واقعیت؟؟

خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد

مقدمه:

 

بیت کوین چیست؟

از رمز عرض چیزی شنیده اید؟

از بلاک چین و شبکه آن چی؟

کریپتوکارنسی می دانید چیست؟

 

اخبار ارز دیجیتال بیت کوین را در بخش خبری رایا اکسچنج دنبال کنید

تمامی موارد نام برده شده موارد استفاده شده از دنیای ارز دیجیتال است. می دانید این فناوری جدید با ارائه خدمات بی مثال مانند بلاک چین می تواند چه دستاوردهایی برای دنیا داشته باشد؟

اگر چرخی در اخبار مرتبط با این فناوری نوظهور بزنید حتما با خبرهای جنجالی زیادی در تمامی مواردآن مخصوصا خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد روبرو خواهید شد.

حال باید بدانیم بیت کوین خود چیست تا بتوانیم در مورد خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد آن صحبت کنیم و این موضوع را بررسی نمائیم.

” بیت کوین” ” bitcoin ” یکی از اولین و معروفترین های دنیای ارزهای دیجیتال است که این روزها غوغای عجیبی در دنیا به پا کرده است.

حتما شما هم نام آن را شنیده اید ولی در مورد مفهوم و چیستی آن آشنایی نداشته باشید. توصیه می کنم تا انتهای این مطلب با رایااکسچنج همراه باشید تا بطور کامل با این دنیای شگفت آور آشنا شوید.

ارز دیجیتال Bitcoin چیست؟ (بیت کوین)

 

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال غیر معطوف است،که اوایل سال 2008 با رسیدن ارزش آن به 13هزار دلار به شکوفایی رسید.

این پدیده جذاب، بدون داشتن بانک مرکزی یا نظارت و مدیریت متمرکز و بدون احتیاج به واسطه، از کاربری به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت کوین منتقل می گردد.

بیت کوین یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه تراکنش‌ها مستقیماً بین شرکت‌کنندگان شبکه مساوی و مستقل  انجام می‌شود،

بدون اینکه نیازی به هیچ واسطه‌ای برای اجازه یا تسهیل آنها باشد. به گفته مخترع آن، بیت کوین ایجاد شد تا اجازه دهد «پرداخت‌های آنلاین ( یعنی همان خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد ) مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود.

” وسیع بودن ” /”تعداد بالای کاربران” /”حذف واسطه یا موسسه مالی” / ” نبود امکان تقلب و تخلف در شبکه” ، این شبکه را به محیطی امن و آزاد و تاثیر گذار برای فعالیت در میدان های گوناگون تبدیل کرده است.

قصه تولد بیت کوین

 

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در سکوت متولد شد و معلوم نیست سازنده آن کیست، اما این یک موضوع تعجب برانگیزی محسوب نمی شود چون اکثریت کریپتوکارنسی ها بدون سر وصدا و ناگهانی تولید می شوند.

اما گفته می شود بیت کوین در ابتدا توسط یک شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر در سال 2008 توصیف شد و بلافاصله پس از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی شد.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی می باشد که به طور واقعی مورد استفاده قرار گرفته است.

نحوه عملکرد بیت کوین

 

بیت کوین اولین کریپتوکارنسی یا خطوط رمزی کامپیوتری است که ارزش پولی دارد، این رمزها با استفاده مصرف بالای برق توسط کامپیوترهای قوی رمز گشایی شده و استخراج می گردند.

این رمزها نوعی از پول های دیجیتال هستند که با حساب های ریاضی پیچیده تولید می گردند.

یکی از دلایل محبوبیت بیت کوین این است که می توان این رمز ارز را بصورت آفلاین نیز در یک سخت افزار امن سیو کرد. در این حالت که به آن “ذخیره سرد” گفته می شود امکان به سرقت رفتن رمز ارزها هیچ می شود.

همین امر باعث سهل شدن و امن شدن خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد می گردد.

تراکنش ها به وسیله یک شبکه به شکل رمزنگاری شده مورد تائید قرار می گیرند و در یک شبکه توزیع عمومی به نام بلاک چین ثبت و ذخیره می گردنند.

افزایش روزانه بهاء بیت کوین و نوسان های این ارز محبوب باعث شده که از آن بتوان به عنوان یک سرمایه و دارایی ارزشمند نگریست.

تعداد زیادی از کاربران معامله گر حرفه ای این ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند از بین تمامی ارزهای موجود در این حوزه تنها بیت کوین است که دارای آینده و دورنمای درخشان و روشنی برای سرمایه گذاران خود می باشد. اما خرید فروش بیت کوین دارای قوانین و شگردهای مخصوص خود می باشد.

آیا خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد انجام دهیم؟

 

آیا با توجه به شرایط موجود و پیش بینی های انجام شده می توان به فکر سرمایه گذاری و خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد بود؟

امروزه بالای دو تا سه هزار ارز دیجیتال در کل دنیا وجود دارد که این ارزها در 313 صرافی معتبر بین المللی در حال معامله است و روز به روز این ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند، با این وجود تاکنون بیت کوین همچنان در صدر این لیست قرار دارد.

کاربردهای بیت کوین به عنوان پول دیجیتال در تعداد زیادی از شرکت های معتبر سراسر دنیا برای انجام معامله به کار گرفته می شود. و این باعث افزایش محبوبیت بیت کوین و همین امر بر افزایش ارزش و قیمت آن تاثیر بسزایی گذاشته است.

این افزایش متغیر رو به بالای بیت کوین و نوسانات این ارز موجب شده که از آن برای سرمایه گذاری به عنوان یک ثروت بهره برد.

در حال حاضر بیشتر افراد برای افزایش سرمایه خود اقدام به خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد می نمایند و روی آن سرمایه گذاری می کنند.
اما این نکته مهم است که تعداد بیت کوین ها محدود و دارای ظرفیت مشخص می باشد.

بیت کوین ها محدود به بیست ویک میلیون سکه می باشد.همین محدود بودن این ارز است که باعث ارزشمند شدن آن شده است. این قاعده عرضه و تقاضا برای بیت کوین نیز تاثیر دارد و هیچ عامل دیگری در آن موثر ندارد.

خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد این روزها به گزینه مناسب و پر سودی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است که از آن نباید آسان گذشت. با افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین با توجه به تعداد محدود آن با افزایش قیمت روبرو می شویم.

خرید بیت کوین چگونه است؟

با توجه به اینکه ارز دیجیتال بیت کوین وجود فیزیکی و خارجی ندارد خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد به صورت حضوری نیست و الزامی برای افتتاح حساب خاص (مثل بانک ها ) یا ثبت نام وجود ندارد و تنها داشتن یک کیف پول دیجیتال کافی است.

ولت (Wallet) یا همان کیف پول دیجیتال مکانی برای ذخیره و سیو ارزهای دیجیتال است، هر شخصی می تواند هر تعداد کیف دیجیتال داشته باشد.
خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد به صورت راحت از طریق اینترنتی از درگاه صرافی های بین المللی و به نام معاملات بیت کوین را انجام داد.

اما این فرایند در کشور ما به دلیل وجود تحریم که شامل ما می شود شرایط متفاوتی دارد،این درگاه های صرافی ها بین المللی به معامله گران ایرانی هیچ نوع خدمتی ارائه نمی دهند.

اما این باعث بی نصیب ماندن ایرانیان از این ارز محبوب نمی گردد و روش هایی دیگری وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

مراحل خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد بصورت مرحله به مرحله به شرح زیر:

1.از طریق ایجاد کیف پول

اقدام به ایجاد یک ولت یا همان کیف پول دیجیتال اولین کار برای خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد می باشد، همانطور که در بالا اشاره شد این کیف دیجیتال مکان نگهداری و ذخیره بیت کوین می باشد و معاملات هر کاربر در کیف پول انجام می شود.

این کیف پول مثل یک حساب بانکی است که بصورت آدرس اینترنتی است که شامل حروف و عدد می باشد. مانند مثل:hijl253kanpowfn131KLDNB

کلید این کیف پول همان رمزی می باشد که هنگام ایجاد کیف پول برای آن تعیین می شود که بسیار مهم است و نباید فراموش گردد، زیرا در این صورت کلیه دارایی شما دیگر برگشت نمیابد.

این کیف های پول بر روی سیستم و گوشی ها بصورت رایگان نصب می گردد.

– توجه به این نکته که دانلود این نرم افزارها از سایت های معتبر ضروری است چون منابع غیر رسمی حتما تهدیدی برای دارایی شما خواهد بود.

یکی از سایت های معتبر برای دانلود ولت سایت http://www.blockchain.comمی باشد که با داشتن یک ایمیل و تعیین کردن رمز معتبر و شخصی می توانید یک کیف پول دیجیتال داشت.

2.شارژ کردن حساب

بعد از نصب و ایجاد یک ولت، باید حساب اینترنتی خود را به هر میزانی که می خواهید از طریق کارت های بانکی شارژ نمائید. برای خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد نقدینگی، لازم و ضروری می باشد.

3. خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد

قدم بعدی، پس از ایجاد کیف پول و شارژ این حساب اقدام به خرید بیت کوین و یافتن یک فروشنده است. شما از طریق حساب کاربری خود به ثبت سفارش اقدام می نمائید که در آن میقدار بیت کوین مورد نظر را با میزان موجودی کیف پول خود ثبت می کنید.

بعد از ثبت سفارش باید منتظر یک فروشنده باشید تا درخواست شما را پاسخ گوید در این مرحله بعد از پیدا شدن فروشنده تعداد بیت کوین های مورد نظر از کیف فروشنده به کیف خریدار منتقل می شود.

چگونگی خرید بیت کوین از صرافی ها

 

بعد روش بالا که توضیح داده شد، روش دیگری نیز وجود دارد که از امنیت بالایی برخوردار است، و آن خرید از صرافی های فعال در ایران می باشد.
به اینصورت که با ورود به سایت صرافی معتبر و وارد کردن آدرس کیف پول الکتریکی خود درخواست خرید بیت کوین نمائید.

این روش تنها تفاوتش با روش قبل ارائه مدارک شناسایی به صرافی های فعال در زمینه کریپتوکارنسی ها، به منظور جلوگیری از کلاهبرداری وپولشویی می باشد.

روش خرید به این صورت می باشد که کاربر به میزان مبلغی که در نظر دارد پول به حساب صرافی واریز می نماید، در مقابل صرافی به همان میزان ارز دیجیتال به کیف الکترونیکی شما واریز می نماید.

شما با هر میزان که بخواهید می توانید بیت کوین خریداری نمائید، حتی 100 هزار تومان، اما نکته مهم و قابل توجه این است که بعضی از صرافی ها میزان خرید بیت کوین را محدود کرده اند.

برای مثال بعضی از صرافی ها با مبلغ کمتر از 10 میلیون اقدام به خرید یا فروش نمی نمایند.پس بهتر است قبل از اقدام به معامله در صرافی مورد نظر آئین نامه و دستورالعمل مدون شده آن را مطالعه نمائید.

– نکته: تمامی مراحل و روش های توضیح داده شده بالا برای دو مرحله خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد قابل اجرا می باشد.

اگر شما قصد فروش ارز بیت کوین خود را داشته باشید، قیمت خود را اعلام می نمائید و اگر خریداری با قیمت پیشنهادی شما موافق و قصد خرید داشت از طریق همان روش های توضیح داده شده وجه مورد نظر را به حساب کاربری شما واریز می نماید و ارز دیجیتال به کیف پول خریدار منقل می شود.

محاسن و قابلیت های رمز ارز بیت کوین

حال لازم است بدانیم  چه مواردی باعث محبوبیت بیت کوین در بین سرمایه گذاران و تریدرها گردیده است.

اختصاصی و غیرفابل دستکاری بودن حساب تریدر

به همان دلیل که بیت کوین پول الکترونیکی دارای رمز است و پروتوکل و الگوریتم های  بلاکچین که بصورت یک زنجیره بسیار مطمئن و امن با استفاده کدهای اختصاصی و دستورات رمزنگاری شده که هش نامیده می شوند پیروی می کند، هیچگونه امکانی برای هک شدن یا دستکاری افراد در حساب سرمایه گذران غیرممکن خواهد شد.

تراکنش‌های خرید و فروش بدون نیاز به احراز هویت

خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد، یا حتی در معاملاتی که پرداخت کارمزد هم دریافت می گردد، برخلاف دیگر تراکنش‌هایی که در سیستم های پولی و بانکی انجام میپذیرد. انجام تراکنش بر روی رمز ارز بیت کوین نیازی به انجام عمل احراز هویت سرمایه گذار و تریدر نیست.

حذف واسطه

خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد برخلاف واحدهای پولی معمول هر کشور که سیستم‌های بانکی به عنوان واسطه در بین دو طرف معامله وجود دارند و به تمامی موارد موجود در معامله دو طرف آگاه هستند و تمامی اطلاعات را دارند، اما در معامله های رمز ارزها مانند بیت کوین و… نیازی به وجود طرف سوم مانند بانکها نیست و معاملات بین دو طرف خریدار و فروشنده انجام میپذیرد.

به ساده ترین حالت نقد می شود

به آن دلیل که بیت کوین اولین رمز ارز تولید شده در شبکه بلاکچین است و در اول صف خرید و فروش رمزارزها می باشد و از دچار شدن به شوک های بالا و شدید در بازار و ارزش آن وجود ندارد،معاملاهای زیاد و گسترده ای برای خرید و فروش آن صورت می پذیرد. بدین جهت تریدرهای دارای بیت کوین هر زمان که اراده به فروش و یا خرید دوباره این رمز ارز داشته باشند به راحتی می توانند آن را معامله و نقد نمایند.

از دیگر مزایا و قابلیت‌های این رمز ارز محبوب می توان به:

جمله سهولت در تراکنش‌های بین المللی

عدم امکان مسدود شدن

عدم تقلب و… برای بیت کوین اشاره کرد.

– در صرافی ارز دیجیتال تبدیل، شما در  محیطی کاملاً حرفه ای که دارای شرایط ورود به بازارهای جهانی می باشد به راحتی و طبق اصول، الگوریتم  و استانداردهای روز دنیا را خواهید داشت.و ضمن خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد و انجام فعالیت در این صرافی ها، می توانید با معرفی تریدرهای جدید به مجموعه، با دریافت پورسانت نیز سود دریافت نمائید.

در صرافی معتبر رایا اکسچنج ، پشتیبانی بصورت چت آنلاین در سایت و تماس تلفنی برای پاسخ‌گویی به انواع سؤالات و  رفع ابهامات پیش آمده موجود برای تریدرها در  هنگام انجام معاملات رمز ارزها، در نظر گرفته شده است.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردم به طور کامل و واضح به چگونگی خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد بپردازم تا با معاملات این ارز آشنا شوید.

مشاوران ما در رایااکسچنج می توانند در این زمینه مشاوره های لازم و ضروری را در اختیار شما گذاشته، تا بتوانید با خیال راحت و آرامش فکری بالا اقدام به فعالیت در این بازار جذاب نمائید.

اخبار ارز دیجیتال بیت کوین را در بخش خبری رایا اکسچنج دنبال کنید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا