آموزشارز دیجیتال

چگونه می توان خرید و فروش بیت کوین را انجام داد؟

آموزش روش های خرید و فروش بیت کوین را بدانید

چگونه می توان خرید و فروش بیت کوین را انجام داد؟

خرید و فروش بیت کوین و دیگر آلتکوین ها از طریق پلتفرم های صرافی آنلاین و معتبر در ایران انجام پذیر است. در این معاملات از ایمنی بالا و مناسب ترین قیمت می توانید اطمینان داشته باشید.
برای نخستین بار در سال 2008، bitcoin به عنوان یک ابزار مالی برای استفاده در مبادلات و بر پایه معادلات ریاضی انتشار داده شد. روند رو به رشد قیمت بیت کوین نشانگر تاثیر وجود این ارز در دنیای اقتصاد کنونی می باشد.
به کار گرفتن شبکه غیر متمرکز و توزیع شده بلاک چین بیت کوین، روشی است که  امکان معاملات همتا به همتا یا peer-to-peer را برای کاربران فراهم آورده است. آنها می توانند از طریق نودهای موجود در این شبکه جهت فروش بیت کوین و خرید بیت کوین با امنیت کامل اقدام نمایند. همه علاقمندان اجازه پیوستن به این شبکه زنجیره ای را دارند. هر پردازشگر کامپیوتری که به این شبکه متصل می شود و به آن گره یا نود می گویند، می تواند یک نسخه کامل از زنجیره های بلاک چین را دریافت نماید.
از طریق کامپیوترها یا ماینرهای قدرتمندی که همان نودهای شبکه بوده و وظیفه حل کردن محاسبات پیچیده ریاضی را دارند، فرایندی با نام mining، انجام می گردد که حاصل آن استخراج کوین های Bitcoin می باشد. این کوین ها به نودهای مختلف پاداش داده می شوند که می توانند در معاملات از آن استفاده نمایند.

معاملات بیت کوین چگونه انجام می شود؟

معاملات بیتکوین

امکان خرید و فروش بیت کوین، خرید تتر، فرو ش تتر و دیگر رمزارز ها در بازار های مالی آنلاین وجود دارد. برای صاحبان این ارزها، فرستادن آن برای هر فرد دیگری در هر نقطه از دنیا با سفارش‌ آنلاین امکان پذیر است.
• اشخاصی که بخواهند در حین انجام معاملات خود از قبیل خرید بیتکوین، فروش بیت کوین، و یا معاملاتی با دیگر ارزهای رمزنگاری، ناشناس بمانند لازم است اقدامات خاصی به کار گیرند. انواع به خصوصی از کیف پول ها شفافیت و امنیت را در اولویت کار خود می گذارند، اما راحت ترین روش این است که از چند آدرس مختلف استفاده شود و دیگر اینکه در یک تراکنش از قبیل فروش بیتکوین، مبلغ هنگفتی را  به یک باره به یک کیف پول منتقل نکند.
• شبکه بیت کوین تراکنش های پرداخت، خرید و فروش بیت کوین را خیلی سریع پردازش می نمایید. در واقع فقط چند دقیقه لازم است تا شخصی در هر جای دنیا پول واریز شده را دریافت کند. این در حالی است که انتقال عادی در بانک های معمول امکان دارد چند روز طول بکشد.
• انجام هرگونه معاملاتی در شبکه بیتکوین مثل فروش بیت کوین، غیرقابل بازگشت است. یعنی اگر کوین های خود را برای شخصی فرستادید به هیچ وجه بازگرداندن آن امکان پذیر نمی باشد، مگر آنکه گیرنده بخواهدکه آن ها را به شما برگرداند.
• سطح شفافیت تمامی معاملات در شبکه بسیار بالاست. زیرا تراکنش ها و خرید و فروش بیت کوین به طور مداوم در شبکه ذخیره می گردند. بنابراین معاملات نه تنها قابل مشاهده همگان بلکه قابل رهگیری می باشند. پس دریافت مبلغ تضمین می شود، یعنی کسی که با او معامله می کنید نمی تواند این ادعا را مطرح کند که وجهی از شما نگرفته است.

آیا معاملات بیت کوین قابل پیگیری است؟

خرید و فروش بیت کوین
پیگیری معاملات بیتکوین
• شبکه ارز رمزنگاری BTC دارای شفافیت باورنکردنی است که بیشتر مردم به آن عادت ندارند. تمامی معاملات و خرید و فروش بیت کوین به صورتی کاملا عمومی و دائمی در شبکه ی بلاک چین بیت کوین ذخیره سازی می شود. بنابراین قابل نظارت همگان و قابل پیگیری می باشند.
• به هر حال چون معامله گران این کوین برای استفاده از خدمات، مبادلات، و یا فروش بیت کوین لازم است هویت خود را آشکار نمایند، آدرس های کوین های مبادله شده نمی توانند ناشناس باشند و قابل پیگیری هستند.
• آدرس های بیت کوین تنها داده هایی هستند که برای تعیین محل ذخیره Bitcoin و محل فرستادن آن به کار می روند. این آدرس ها به فرم خصوصی و از طریق کیف پول های هر کاربر ایجاد می گردد. ولی هر زمان که از این آدرس ها استفاده شود، تاریخچه معاملات هم با آن آدرس ترکیب شده، بنابراین تمامی معاملات در هر آدرس قابل مشاهده خواهد بود.
• از آنجا که بلاک چین برای همیشه پایدار است، توجه به این نکته مهم است که آدرس های بیتکوین تنها باید یکبار استفاده گردند و کاربران باید مراقبت کرده و آدرسهای خود را فاش نسازند.

سوالات متداول

روش های فروش بیت کوین کدامند؟

 

لازم به یادرآوری است جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال احتیاج به ثبت نام و احراز هویت در سایت رایا اکسچنج دارید

ثبت نام در رایا اکسچنج

در ادامه سه روش فروش بیت کوین توضیح داده می شود:

اگر از وب سایت رایا اکسچنج بخواهید اقدام به فروش ارز نمائید

 • از صفحه اصلی سایت به آدرس ww.raya-ex.net  و از طریق ماشین حساب. ارز و مقدار مورد نظرتان را انتخاب نمایید
 • برای فروش بیت کوین، فروش تتر و دیگر ارزهای رمزنگاری، روی درخواست فروش کلیک نمایید
 • سپس انتخاب کنید می خواهید چه نوع پولی دریافت کنید و مبلغ را وارد کنید.
 •  با دقت آدرس کیف پول خود را مرور کرده و وارد نمایید، سپس بر روی ادامه کلیک کنید.
 •  با وارد کردن جزئیات پرداخت، مراحل فروش را به پایان برسانید. بعد از مدت زمان کوتاهی پول به حسابی که وارد نمودید واریز می شود.

اگر بخواهید فروش بیت کوین را در یک صرافی ارز رمزنگاری انجام دهید.

 • به یک صرافی ارز رمزنگاری شده به عنوان مثال Bitcoin.com، مراجعه کنید.
 • یک حساب ایجاد کنید و هویت خود را در صورت لزوم تأیید کنید.
 • برای فروش بیتکوین و فروش بیت کوین کش دستورالعمل های وب سایت را دنبال کنید.
 •  اگر آن را به ازای پول فیات فروخته اید، می توانید وجه را به حساب بانکی خود واریز کنید.
 • اگر آن را با ارز رمزنگاری شده دیگری فروخته اید، می توانید کوین ها را به کیف پول شخصی خود بفرستید (همیشه قبل از ارسال مطمئن شوید که کیف پول شما آن ارز را قبول می کند).

اگر در پلتفرم های خارجی بخواهید معاملات همتا به همتا انجام دهید؟

 • به سایت Local.Bitcoin.com بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • خریدار موجود را پیدا کنید که به دنبال خرید بیت کوین یا Bitcoin Cash است یا سفارش جدید فروش بیت کوین خود را ایجاد کنید.
 • با خریدار منتخب خود معامله ای را باز کرده و BCHخود را به حساب سپرده ارسال کنید.
 • هنگامی که خریدار پرداخت خود را از طریق انتقال بانکی یا روش پرداخت دیگر ارسال کرد، تأیید کنید که وجه را دریافت کرده اید.
 • پس از فروش بیت کوین، ارزی که فروخته اید از سپرده شما خارج شده و به کیف پول دیجیتال خریدار ارسال می شود.

به این مطلب رای دهید

با رای دادن به این مطلب در نمایش آن به دیگران سهیم باشید

امتیاز کاربران: 4.45 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا