آموزشبیت کوین

شرایط خرید و فروش ارز بیت کوین چگونه است؟

قیمت روز فروش ارز دیجیتال بیت کوین

در سال های اخیر، بیت کوین به دلیل نوسانات فراوان و افزایش قیمت، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. شهرت این ارز دیجیتال آن قدر رشد یافته است که چه افرادی که بیت کوین را به خوبی می شناسند و چه آن هایی که این رمز ارز را نمی شناسند، مشتاق خرید بیت کوین شده اند. بیت کوین با تمام فراز و نشیب هایی که در این سال ها متحمل شده است، همچنان در صدر جدول خرید و فروش ارز های دیجیتال قرار دارد و یکی از محبوب ترین رمز ارزها محسوب می‌شود. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت روز فروش ارز دیجیتال بیت کوین و آشنایی بیشتر با این ارز رمزنگاری شده، به رایا اکسچنج مراجعه کنید.

شکل گیری ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۸، پس از فروپاشی مالی وال استریت توسط فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد. ناکاموتو با ایجاد یک سیستم ارزی رمزنگاری شده، اولین سکه های بیت کوین را در سال ۲۰۰۹ استخراج کرد. در سال های ابتدایی، بیت کوین ارزش بالایی نداشت به طوری که هر ۱۳۰۰ سکه بیت کوین، یک دلار آمریکا بود، اما پس از فراگیر شدن و گسترش یافتن، ارزش این رمز ارز به صورت عجیبی افزایش یافت.

تاثیر کاهش قیمت بیت کوین بر سایر ارز های دیجیتال

از آن جا که بیت کوین یکی از مهم ترین ارز های دیجیتال محسوب می شود، افزایش یا کاهش قیمت آن بر روی سایر ارز های دیجیتال تاثیرگذار است؛ به طوری که اگر بیت کوین در نگهداری سطح حمایتی خود با شکست رو به رو شود، این شکست سایر ارز های دیجیتال را هم در بر می گیرد.

تقریبا اکثر سرمایه گذاران و تحلیل گران ارز های دیجیتال، معتقدند که تصحیح قیمت بیت کوین، سبب کاهش قیمت آلت کوین ها خواهد شد؛ همچنین ناپایداری این ارز دیجیتال، سبب تغییر قیمت سایر رمز ارزها می شود؛ بنابراین اولین گام برای بهره مندی از یک معامله پر سود، اطلاع از قیمت روز فروش ارز دیجیتال بیت کوین و تحقیق پیرامون روند صعودی و یا نزولی بودن این ارز در ماه ها یا هفته های گذشته می باشد.

نقش صرافی ها در تعیین قیمت بیت کوین

همان طور که می دانید قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود؛ البته گاهی در برخی از صرافی ها قیمت بیت کوین متفاوت است، اما این تفاوت زیاد نیست؛ زیرا در صورت افزایش این تفاوت همه افراد به صرافی هایی با قیمت پایین تر مراجعه می کنند و همین امر سبب افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد. البته برخی از افراد با خرید بیت کوین از صرافی هایی با قیمت پایین تر و فروش آن در سایر صرافی ها، تا حدودی سود می برند؛ بنابراین قبل از خرید بیت کوین، از چند صرافی قیمت روز فروش ارز دیجیتال بیت کوین را پرس و جو کنید و سپس اقدام به خرید این رمز ارز نمایید.

نقاط قوت بیت کوین

  • شفافیت: تراکنش های ارزی بیت کوین به صورت نیمه ناشناس است، یعنی اگرچه در این تراکنش ها هویت افراد فاش نمی شود، اما تراکنش به صورت کاملا مشخص، قابل مشاهده است.
  • سرعت: سرعت بالا اصلی ترین مشخصه رمز ارزها می باشد. شبکه بیت کوین انتقالات ارزی را در حداقل زمان و بیشترین سرعت انجام می دهد.
  • غیرمتمرکز بودن: اصلی ترین ویژگی این ارزها، عدم وابستگی آن ها به نهاد های دولتی است. با توجه به این استقلال، امکان نابودی ارز های رمزنگاری شده تقریبا غیرممکن است.
  • هزینه های پایین کارمزد: هزینه های کارمزد انتقال پول در برخی از کیف پول ها رایگان است و در برخی دیگر، هزینه های مربوط به انتقالات بسیار پایین است.

نقاط ضعف بیت کوین

  • ناپایداری: ناپایداری ارز بیت کوین تاکنون خسارات مالی بسیاری به خریداران این ارز تحمیل کرده است. بیت کوین به دلیل نوسانات بسیاری که دارد گاهی سبب افزایش و کاهش قیمت های عجیبی بوده است. این نوسانات سبب آسیب به سایر ارز های دیجیتال شده است؛ بنابراین پیش از هر اقدامی ابتدا از قیمت روز فروش ارز دیجیتال بیت کوین اطمینان حاصل نمایید.
  • گم شدن کلیدها: یکی از دغدغه بسیاری از کاربران، مسئله مفقود شدن کلید های کیف پول می باشد که گاه به طور کامل باعث از دست رفتن کیف پول می شود؛ بنابراین بهترین راه اقدام به تنظیمات لازم جهت پشتیبان گیری از اطلاعات است.
  • عدم برگشت پذیری: یکی از ویژگی های منفی بیت کوین، برگشت ناپذیر بودن این رمز ارز است. حتی اگر شما به صورت اشتباه هم ارزی را برای فردی انتقال داده باشید، در صورت عدم موافقت فرد امکان بازگشت ارز خود را ندارید.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا