رفتن به محتوا رفتن به بعدی و غیرفعال کردن رفتن به بعدی و غیرفعال کردن

شرایط خرید و فروش بیت کوین

سامانه خرید و فروش بیت کوین

فراگیری ارز های دیجیتال باعث شده است که این ارزها در موارد بسیاری به کار گرفته شوند؛ در واقع با  افزایش کاربران این حوزه دامنه فعالیت ارز های دیجیتال نیز افزایش یافته است؛ به طوری که امروزه علاوه بر سرمایه گذاری در مواردی مانند خرید های اینترنتی، انتقالات ارزی و دیگر موارد شاهد حضور ارز های دیجیتال هستیم.
در میان همه رمز ارزها، بیت کوین به دلیل تجربه و سابقه فعالیتی که دارد، بسیار مورد استقبال کاربران قرار دارد و بیشترین میزان معاملات را دارا می باشد. افزایش کاربرد ارز های دیجیتال باعث به وجود آمدن خودپرداز های مربوط به این رمز ارزها در نقاط مختلف جهان شده است و تمامی این موارد حاکی از پیشرفت روز افزون ارز های دیجیتال می باشد. امروزه بیت کوین با بیشترین میزان طرفدار، بیشترین سهم معاملات را دارد. برای خرید این رمز ارز می توان به سامانه خرید و فروش بیت کوین در اکثر صرافی ها مراجعه نمود.

تعیین قیمت بیت کوین

با توجه به عدم وابستگی بیت کوین به سازمان های دولتی، قیمت این ارز تحت کنترل هیچ نهادی نیست، اما عوامل زیادی می تواند در قیمت بیت کوین موثر باشد. اصلی ترین عامل تاثیر گذار در قیمت بیت کوین، عدم تعادل میان عرضه و تقاضا می باشد که کاهش یا افزایش هر یک می تواند سبب تغیراتی در قیمت بیت کوین شود. البته مسائلی مانند برخی از قانون گذاری دولت ها پیرامون ارز های دیجیتال هم در قیمت این رمز ارزها بی تاثیر نیست، اما در حالت کلی بیشترین میزان تأثیرگذاری قیمت بیت کوین وابسته به عدم تعادل میان خرید و فروش این ارز رمزنگاری شده می باشد.

آخرین اخبار مربوط به بیت کوین

طبق شرایط کنونی و افزایش شیوع ویروس کرونا در جهان، درخواست کاربران برای پول نقد بسیار زیاد شده است و همین امر سبب آشفتگی بازار ارز های دیجیتال گردیده است. با توجه به گسترش این ویروس و حاد شدن وضعیت اقتصادی در دنیا، پیش بینی می شود که بیت کوین در هفته های آتی از نوسانات بیشتری برخوردار شود.در حال حاضر سرمایه گذاران بزرگ سعی دارند بیشترین میزان سود از وضعیت کنونی را داشته باشند و بسیار محتاطانه عمل می کنند‌. شاید بتوان گفت که تبدیل ارز های نوسانی به استیبل کوین ها بهترین استراتژی برای شرایط کنونی است و احتمالا با عادی شدن اوضاع، وضعیت بازار ارز های دیجیتال هم به شرایط عادی خود باز خواهد گشت.

محدودیت استخراج بیت کوین

همانطور که می دانید ارز بیت کوین با محدودیت استخراج رو به رو است و تعداد سکه های این ارز تنها ۲۱  میلیون می باشد که تاکنون حدود ۸۰ درصد آن استخراج شده است؛ البته با توجه به پروتکل های مربوط به استخراج بیت کوین، دستیابی به ۲۰ درصد دیگر بیت کوین حدود ۱۰۰ سال به طول می انجامد. جالب است بدانید که خاصیت متن باز بودن بیت کوین، امکان توسعه این شبکه را به وجود آورده است. بعید نیست که در آینده ای نه چندان دور، شبکه ارزی بیت کوین توسعه پیدا کند.

سامانه خرید و فروش بیت کوین

با توجه به گستردگی بیت کوین در میان کاربران ارز های دیجیتال، تقریبا تمامی صرافی های آنلاین از این ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می کنند؛ به همین دلیل خرید و فروش بیت کوین و مبادلات این ارز امری بسیار ساده است.

بیت کوین را می توان به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها از افراد حقیقی خریداری کرد که این امر نیاز به ریسک بالایی دارد و کمی خطرناک است، اما با رعایت روش های امنیتی قابل انجام می باشد. روش دیگر، صرافی های آنلاین هستند که به عبارتی به عنوان نوعی سامانه خرید و فروش بیت کوین محسوب می شوند و بسیار کاربردی ترند و از امنیت بالاتری برخوردار می باشند. در صرافی های آنلاین علاوه بر خرید و فروش ارز های دیجیتال می توان از مبادلات این رمز ارزها به یکدیگر نیز استفاده نمود.

جایگاه بیت کوین در میان ارز های دیجیتال

بیت کوین به عنوان برترین ارز دیجیتال از محبوبیت و جایگاه بالایی در میان کاربران برخوردار است و تاثیر زیادی بر سایر ارز های دیجیتال دارد. جالب است بدانید نوسانات قیمتی بیت کوین بر روی قیمت دیگر ارز های رمزنگاری شده تاثیر می گذارد. این مسئله امری نگران کننده برای کاربران ارز های دیجیتال است.

در واقع هیچ کس نمی داند که با سقوط بیت کوین چه بلایی بر سر دیگر ارز های رمزنگاری شده خواهد آمد؟ اگرچه اکثر کاربران این عرصه بر این باورند که بیت کوین هرگز سقوط نخواهد کرد و در صورت تمام شدن دوره فعالیت این رمز ارز حتما جایگزین مناسبی برای آن پیدا خواهد شد.

تفاوت قیمت بیت کوین در صرافی ها

یکی از مشکلاتی که فعالان حوزه دیجیتال با آن رو به رو هستند، تفاوت قیمت در سامانه خرید و فروش بیت کوین است. با توجه به میزان عرضه و تقاضا در هر صرافی، قیمت بیت کوین در آن صرافی تعیین می گردد؛ البته تفاوت قیمت ها زیاد نیست، اما حداقل تفاوتی وجود دارد. توجه داشته باشید صرافی هایی که حجم معاملات بالایی دارند از ثبات قیمتی بالاتری برخوردار می باشند و بهترین سامانه خرید و فروش بیت کوین محسوب می شوند.

مراحل خرید بیت کوین از صرافی

بهترین سامانه خرید و فروش بیت کوین، صرافی های آنلاین هستند و مراحل زیر مربوط به خرید بیت کوین از یک صرافی آنلاین می باشد.

راه اندازی یک کیف پول

اولین گام برای خرید بیت کوین، به کارگیری یک کیف پول مناسب جهت ذخیره سازی می باشد. کیف پول های فراوانی در این زمینه وجود دارد که بسته به نوع نیاز افراد مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که مهم ترین ویژگی یک کیف پول امنیت آن می باشد.

انتخاب صرافی

گام دوم، انتخاب یک صرافی است. برای جلوگیری از کلاهبرداری، ابتدا از امنیت و اعتبار صرافی اطلاع حاصل نمایید. رایا اکسچنج یکی از صرافی های مطمئن داخلی محسوب می شود.

پرداخت و دریافت

پس از ثبت نام و عضویت در صرافی می توانید اقدام به خرید بیت کوین نمایید. در این حالت پس از پرداخت پول و دادن آدرس کیف پول خود می توانید بیت کوین خریداری شده را در کیف پولتان مشاهده نمایید.

What's your reaction?
0لبخند0خخخخ0اوپس0لایک0ناراحت0عصبی

ارسال دیدگاه