ارز دیجیتال

شرایط معامله ارزهای دیجیتال

معامله گری ارز

همان طور که می دانید ارز های مجازی نوعی پول الکترونیکی هستند که برای ذخیره کردن و انتقال آن ها از رمزنگاری استفاده می شود. این ارزها توانسته اند نظر افراد و مراجع دولتی را تا حدود زیادی به خود جلب کنند؛ به طوری که سیاست مداران به دنبال قوانینی برای به رسمیت شناختن رمز ارزها می باشند. بیت کوین و اتریوم جزء پر طرفدارترین ارز های دیجیتال هستند و از گذشته تا کنون تعداد قابل توجهی از خریداران ارز را به خود اختصاص داده اند. توجه به ارز های رمزنگاری شده و علاقه مندی به سرمایه گذاری در این عرصه از سال ۲۰۱۹ بسیار افزایش یافته است. به علت رشد تورم و نظام مالی سنتی افراد زیادی در پی یافتن بازاری پر سود برای سرمایه گذاری هستند؛ گسترش معامله گری ارزی، این فرصت را به وجود آورده است تا بازار ارز های رمزنگاری شده رونق پیدا کند.

ترید کردن به چه معناست؟

ترید کردن یک واژه انگلیسی با معنای فارسی تجارت است و در حوزه ارز های رمزنگاری شده به معنی معامله گری ارز می باشد. از ترید کردن به عنوان یک امر تخصصی یاد می شود که بر روی زمان و مقدار ارز خریداری شده متمرکز است. این مهارت در دراز مدت و با تمرین بسیار قابل دستیابی می باشد. اگر شما در آغاز راه هستید می توانید به کمک تریدر های دیگر، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید و روز به روز به تجربیات خود بیافزایید.

برقراری ارتباط با تریدر های خارج از کشور یک فرصت ویژه به شمار می آید؛ زیرا تجربه تریدر های خارجی به دلیل سابقه فعالیتشان در معامله گری ارز بسیار بیشتر از تریدر های ایرانی است. پس از افراد، کتاب ها بهترین راهنما ها هستند. استفاده از کتاب های مختلف پیرامون ارز های دیجیتال این فرصت را به شما می دهد که انتخاب درستی در معامله گری ارز داشته باشید. اگر در معاملات خود با شکست مواجه شدید هرگز ناامید نشوید؛ زیرا شکست، نوعی تجربه و مقدمه پیروزی است.

علت به وجود آمدن ارز های دیجیتال

همان طور که می دانید روند شکل گیری پول از گذشته تاکنون در حال پیشرفت است. از مبادله کالا به کالا، تا شکل گیری سکه های طلا و سپس چاپ اسکناس های کاغذی تا اکنون که ارز های دیجیتال به عنوان نوعی پول تکامل یافته در حال بررسی هستند و تاکنون افراد زیادی را وادار به معامله گری ارز رمزنگاری شده کرده اند.

با توجه به رشد و توسعه فناوری ها و گسترش دنیای دیجیتال، پرداخت ها و مدیریت پول نیازمند سیستمی جدید و کارامدتری نسبت به سیستم ارزی کنونی است؛ بنابراین شاید همین دلیل اصلی ترین علت به وجود آمدن ارز های دیجیتال باشد. نکته بعدی دیجیتالی شدن همه چیز است. در این حالت که بیشتر چیز های دنیا به سمت دیجیتال شدن در حرکت هستند، وجود یک سیستم ارزی دیجیتال امری واجب است.

نکات مهم در معامله گری ارز دیجیتال

اولین نکته در معامله گری ارز، توجه به وضعیت و ارزش بازار است. توجه داشته باشید که حدود دو هزار ارز دیجیتال در بازار وجود دارد، اما پوشش رسانه ها تنها دربرگیرنده ارز های اصلی می باشد؛ بنابراین قبل از سرمایه گذاری و ورود به معامله گری ارز، ارزش بازار را در نظر بگیرید.

میزان ریسک سرمایه گذاری، با ارزش بازار رابطه مستقیم دارد. بدون شک ارزهایی که در بازار از ارزش بالاتری برخوردار باشند، دچار نوسانات کمتری هستند. نکته بعدی توجه به میزان معاملات یک ارز است. معمولا ارز های برتر، از حجم معاملات بالاتری برخوردار هستند. اگر خرید و فروش ارز دیجیتالی آسان تر بود، آن ارز میزان معاملات بیشتری دارد و در غیر این صورت با کمبود نقدینگی مواجه می شود.

اصلی ترین نکته ای که در معامله گری ارز باید به آن توجه داشت، تعیین مقدار ضرر و زیان است؛ بنابراین با برنامه پیش روی کنید و یک حد مشخص برای میزان ضرر خود در نظر بگیرید. استفاده از مسئله تحلیل تکنیکال در این حوزه می تواند کمک کننده باشد.

پس از رعایت هر یک از نکات ذکر شده و خرید ارز، با مسئله نگهداری ارز های دیجیتال مواجه می شوید. نگهداری این ارزها در کیف پول صرافی امر خطرناکی است و توصیه نمی شود. بهترین راه برای امنیت خاطر و عدم نگرانی در نگهداری ارز های دیجیتال، استفاده از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری می باشد.

چگونگی استفاده از ارز های رمزنگاری شده

اصلی ترین دغدغه متقاضیان معامله گری ارز دیجیتال، استفاده از این ارزها می باشد. از ارز های رمزنگاری شده می توان در جهت پرداخت، سرمایه گذاری و معامله گری ارز بهره برد؛ البته توجه داشته باشید که تعداد اندکی از فروشگاه ها در سطح جهان از این ارزها پشتیبانی می کنند و شما با پرداخت ارز های رمزنگاری شده می توانید از آن ها خریداری کنید، اما رشد و فراگیری این ارزها از سال های گذشته تا کنون آنقدر زیاد بوده است که بسیاری از کشورها به دنبال راه حل و قانونی برای به رسمیت شناختن این ارزها هستند.

اشتباهات رایج در معامله گری ارز

 

آغاز کار با پول های واقعی

یک فرد بدون تجربه که در آغاز راه قرار دارد نباید با پول واقعی به دنبال کسب تجربه باشد. کاملا مشخص است که در معامله گری ارز با ضرر مواجه می شود؛ بنابراین در ابتدای راه استفاده از راهنمایی ها و تجربیات دیگران بهترین کار محسوب می شود.

ریسک بالا

ریسک کردن بیشتر از حد توان، بزرگترین اشتباه در معامله گری ارز به شمار می رود. برنامه ریزی و تعیین سود و زیان از مهم ترین نکاتی است که معامله گران ارز باید به آن توجه کنند.

تقلید از سایر معامله گران ارز

استفاده از تجربیات معامله گران ارز یا تریدرها یکی از هدفمند ترین راه ها است، اما برخی از افراد مبتدی در معامله گری ارز، با تقلید های کورکورانه از سایر معامله گران، موجب شکست خود می شوند؛ بنابراین رعایت تعادل در هرکاری از مهم ترین عوامل موفقیت است.

با توجه به موارد فوق و نگرانی های یاد شده، فردی می تواند در معامله گری ارز به موفقیت دست پیدا کند که با برنامه ریزی دست به انجام هرکاری بزند. این امر می تواند خرید یا فروش ارز های دیجیتال باشد که در هر دو مورد فرد علاوه بر برنامه ریزی و رعایت اعتدال باید از تجربیات دیگران نیز استفاده کند.

شما اگر به دنبال کسب موفقیت در معامله گری ارز دیجیتال هستید می توانید با اعتماد و دریافت راهنمایی از تیم رایا اکسچنج، هرچه سریع تر به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا