آموزشاخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالبیت کوینتجارتتحلیلتریدتکنولوژیجهاندانش ارز دیجیتالدستگاه های ماینینگدسته‌بندی نشده

صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزدها در 2022 کدامند؟

فهرست مطالب

صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزدها کدامند؟ و چگونه آنها را بشناسیم؟

با داغ بودن بازار ارزهای دیجیتالی یا همان کریپتوکارنسی ها در این روزها و افزایش سودهای چشمگیر آن افراد زیادی تمایل فراوان به تاسیس سایت­های صرافی ارزهای دیجیتال نموده ­اند.

این امر در حدی رو به افزایش است که روزانه شاهد ایجاد تعدادی صرافی نوپا هستیم. اما موضوع مهم برای معامله گران و تریدرها بحث اطمینان و اعتماد به این صرافی­ های آنلاین است. و همیشه این سردرگمی برای آنان وجود دارد که واقعا به کدام یکی از این صرافی ها می­ توان اعتماد نمود؟

صرافی­ ها بابت خدماتی که به کاربران خود ارائه می­دهند کارمزد دریافت می­کنند. این کارمزد برای معامله­ گرانی که دارای معاملات بالا می­باشند و به طور مداوم در حال انجام می­ باشند یکی از موارد بااهمیت برای انتخاب صرافی می­باشد.

اگر هدف شما در بازارهای ارزدیجیتال سرمایه گذاری برای طولانی مدت می­باشد و در سال تعداد محدودی معامله انجام می­دهید، میزان مبلغ کارمزد چندان با اهمیت نیست، اما مبلغ کارمزد برای تریدرها با فعالیت بالا و روزانه بسیار با اهمیت می­باشد.

برای رسیدن به این سوال که صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد ها کدامند؟  و چگونه با آنها آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با رایا اکسچنج همراه باشید.

ما در این مطلب قصد داریم که به بررسی و تحلیل عملکرد صرافی­ های دیجیتال ایرانی و ویژگی­های که نیاز است برای انتخاب صرافی بدانید، بپردازیم.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج

صرافی های ارز دیجیتال ایران

شما هم نیز حتما مطلع هستید که معتبرترین و کامل­ترین صرافی­های ارزهای دیجیتال خارجی و ایرانی باید داری یکسری شرایط و ویژگی­ها را در کنار هم داشته باشند تا تریدرها بتوانند با اطمینان کامل به آنها اعتماد کرده و معاملات خود را در آنجا انجام دهند.

در ادامه به توضیح شرایط و بررسی و مقایسه صرافی های ایرانی بپردازیم و در میان آنان به بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد برسیم.

ویژگی ها مطلوب برای صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

امنیت بالا در صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

قطعاَ هیچ کدام از معامله­گران دوست ندارند معاملات و دارایی­هایشان را در صرافی نگهداری کنند که از امنیت پائینی برخوردار باشند. سیستم امنیتی یک صرافی رمز ارزهای دیجیتال باید دارای بالاترین میزان ممکن از امنیت باشد تا تریدرها با اطمینان کامل و در آرامش به معاملات خود بپردازند.

اعتبار زیاد، در صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

بررسی کنید که صرافی انتخابیتان چقدر در بازار دارای اعتبار و شهرت می­باشد.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
 • هرچقدر میزان کاربران صرافی انتخابی شما بیشتر باشند، بدین معناس که صرافی دارای امنیت و اعتبار بالایی است و به راحتی می­توان به آن اعتماد نمود.
 • نظرات کاربران دیگر در مورد صرافی مورد نظر در بازار بپرسید، در استک ارز دیجیتال سوال نمائید که برای مثال صرافی والکس چطور صرافی است؟ یا چه میزان میتوان به اعتماد نمود؟ و به بررسی پاسخ­های داده شده بپردازید.
 • سابقه فعالیت صرافی مورد نظر یکی دیگر از موارد اعتبار سنجی صرافی است، حتما به بررسی سابقه صرافی بپردازید و ببینید به چه میزان در شبکه های اجتماعی و بلاگ فعالیت داشته، و چه میزان به آموزش کاربران خود اهمیت داده و هزینه کرده است.

در انتها توجه به اینکته مهم لازم است که در صرافی­های به نام و مشهور و دارای اعتبار بالا احتمال کلاهبرداری بسیار پائین­تر است نسبت به صرافی های گمنام و ناشناخته. صرافی­های مشهور و قابل اعتبار بیشتر به استاندارهای امنیتی توجه می­نمایند.

 

میزان درصد کارمزد، در صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

در دنیای معاملات و بازار ارز دیجیتال 2 نوع کارمزد وجود دارد:

 • کارمزد شبکه
 • کارمزد صرافی

کارمزد بر نوع ارز و شبکه را در مقاله قبل( کمترین ارز دیجیتال )به صورت مفصل به آن پرداختیم.

وقتی از میزان کارمزد یک صرافی صحبت می­شود، اشاره و توجه به این نکته ضروری است که در صرافی­ها سه نوع کارمزد وجود دارد:

 • کارمزد معاملات
 • کارمزد برداشت
 • کارمزد توزیع سفارش

همانطور که از نامشان پیداست این سه مدل کارمزد اختصاص به نوعی از خدمات دارند و هرکدام در نوعی از یک سرویس خاص استفاده می­شوند.

موضوع کارمزد یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب صرافی است. اما برای کارمزد در صرافی باید توجه داشت، که برای هر نوع تراکنش در صرافی ارزهای دیجتال که انجام می­گردد مانند خرید یا فروش صرافی بر اساس سیاستهای موجود خود میزان کارمزد معینی را دریافت می­دارند. تریدرها باید کارمزد این معاملات را (Fee) را به صرافی که معاملات خود را درآن انجام  می­دهند بپردازند. هر چه میزان پرداختی به صرافی کمتر باشد، میزان هزینه­های شما کاهش یافته و سود بالاتری خواهید داشت.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
صرافی آنلاین رایااکسچنج به عنوان صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد می باشد
و در این راستا دارای شهرت فراوان است، و معاملات انجام گرفته در این صرافی بدون دریافت کارمزد و با مبلغ صفر درصد کارمزد انجام می­پذیرد.

 

 • یکی دیگر از مواردی که به شما کمک می­کند تا در معاملات به سود بالاتری دست یابید انجام معاملات جفت ارز می­باشد. برای مثال تبدیل بیت­کوین به تتر

استفاده از این روش بسیار به صرفه بوده و تا حد زیادی هزینه­های معاملاتی شما را کاهش می­دهد. مثلا اگر قصذ فروش بیت­کوین و خرید تتر دارید، باید ابتدا بیت­کوین را به دلار یا ریال تبدیل نمائید، و بعد از آن تتر خریداری نمائید و 2 بار کارمزد کنید. یک کارمزد برای فروش بیت کوین و یک کارمزد خرید تتر.

اما با روش معاملات جفت ارز در صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد می­توانید بصورت مستقیم بیت کوین خود را به تتر تبدیل نمائید و یک مرتبه کارمزد تتر برای خرید را پرداخت نمائید.در بالا اشاره کردیم که سه نوع کارمزد در صرافی­ها دریافت می­گردد، در ادامه به تفضیل به هرکدام خواهیم پرداخت.

کارمزد معاملات:

این کارمزد مربوط به وقتی است که یک نفر قصد دارد دو دارایی مختلف را در صرافی مبادله نماید.

کارمزد معاملات یا trading Fee دارای انواع متنوعی می­باشد و با توجه به نوع صرافی در حال استفاده می­تواند میزان آن تفاوت یابد.

صرافی ارزهای دیجیتال قدیمی معاملات انجام شده خود را به صورت صرافی کاربر انجام می­دهند، اما همین معاملات در صرافی­ های امروزه و به روز بصورت همتا به همتا یا کاربر-کاربر انجام می­گیرد.

 • معاملات صرافی کاربر-کاربر، معاملاتی هستند که خود صرافی با نقدینگی خود آن­ها را تکمیل می­گرداند.این نوع معامله هم در مورد خرید و هم در مورد فروش رمزارزها صدق می­کند.

 

 • معاملات کاربر-کاربر، در این مدل کاربران سفارش­های خود را به هم متصل می­کنند، این صرافی­ ها از یک فناوری جدید به نام دفتر سفارشات استفاده کرده، که کلیه سفارشات کاربران در آن ثبت می­گردد. وظیفه صرافی این نوع معاملات اتصال سفارشهای معکوس کاربران است.
کارمزد توزیع معاملات

در توضیحات بالا در مورد صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد ذکر کردیم که هزینه کارمزد معامله­ های انجام شده در صرافی های کاربر-کاربر، پائین ­تر می­باشد.

اما کار با این نوع صرافی­ ها نیز برای تریدرها با چالش­ های متفاوتی همراه است. برای مثال صرافی بدون اطلاع تریدرها هزینه­ های خود را افزایش می­دهد.

نوع فعالیت این صرافی­ ها به اینصورت است که، سفارش­ های عکس یکدیگر را به هم متصل می­ نمایند، اما این نکته نیز طبیعی می­باشد که در همه زمان سفارشاتی عکس یکدیگر در لیست سفارشات صرافی ها وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی صرافی سفارشات را با یک سفارش نزدیک و با قیمت موجود آن معامله، سفارش درخواستی را تکمیل می­ نماید. این مورد خصوصا درباره سفارش­های بازارهای (Market Orders) که تریدر قیمت تعیین شده ­ای ندارد اتفاق می­افتد.

نکته ای که اینجا وجود دارد این است که اگر پائین­ ترین قیمت در بین سفارشات فروش از بالاترین قیمت موجود در بین سفارش­های خرید کمتر باشد. معاملات به این نحو دارای اختلاف حسابی خواهد بود که باعث سود بیشترصرافی خواهد شد.

با این توضیحات متوجه شدید که این مبلغ یک کارمزد تعیین شده یا کارمزد رسمی با درصد ثابت و معین نیست، بلکه این مبلغ متغیری می­باشد که به صرافی اختصاص می­یابد و کارمزد توزیع معاملات یا Trading Spread  نامیده می­شود.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
صرافی ارز دیجیتال ایرانی رایا اکسچنج
کارمزد توزیع سفارش ها:

این کارمزد در صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد، مبلغی است که اساسا کارمزد نیست، اما میزان تفاوت بین سفارشات خرید و سفارشات فروش ایجاد و در اختیار صرافی ها قرار میگیرد.

کارمزد برداشت:

یکی از پرکاربرد­ترین کارمزدهای که در هنگام معاملات صرافی­ها برداشت می­نمایند، کارمزد برداشت یا Withdrawal Fee است. این کارمزد همانطور که مشخص است این کارمزد زمان برداشت دارایی از صرافی مورد نظر و انتقال آن به کیف پول الکتریکی پرداخت می­شود.

تا این قسمت به انواع مختلف نوع کارمزدهای که صرافی ها در معاملات خود از معامله گران یا تریدرها به عناوین مختلف کیر می نمایند پرداختیم. در ادامه با ادامه مقاله همراه من باشید.

تخفیف کارمزد:

یک روش بسیار معمول در صرافی­ های ارز دیجیتال برای جذب شدن تریدرها، اعمال تخفیف در کارمزدهای معاملات می باشد. چندین صرافی ارز دیجیتال غیر ایرانی مانند Binance ، Bibox ، Huobi از این روش برای ایجاد انگیزه بیشتر در سرمایه­ گذاران استفاده می­ نمایند و همچنین هر سال میزان تخفیفات خود را کمتر می­نمایند تا در طی 4 الی 5 سال به صفر برسد.

در ایران نیز برای جذب کاربران و تشویق آنها صرافی­ ها به عنوان صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد، اقدام به ایجاد کارمزدهای رقابتی کرده اند. میزان کارمزد اخذ شده بسته به نوع تراکنش، مبلغ تراکنش، سطح کاربری و… متفاوت می­باشد.

میزان اخذ کارمزد در صرافی آنلاین رایا اکسچنج

 

با توجه و استناد به توضیحات داده شده در این مقاله،

و بررسی انواع کارمزدها و چگونگی کسر آنها در صرافی­های داخلی و خارجی ارزهای دیجیتال

در انتهای این مقاله واجب و لازم دانستم این نکته مهم و ضروری را متذکر شوم که ما

در صرافی خود (صرافی آنلاین رایا اکسچنج)

در انجام معاملات برای تریدرها و معامله گران ارزهای دیجیتال به جهت برخورداری از سود بالاتر و لذت بیشتر در معاملات

هیچ گونه کارمزدی اخذ نمی نمائیم
و تمامی معاملات در این صرافی با کارمزد صفر درصد

 

انجام می­پذیرد.

 

با ما در اینستا گرام رایا اکسچنج همراه باشید.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا