آموزشارز دیجیتال

چه عواملی بر روی قیمت سلف کی تاثیرگذار هستند؟

عوامل تاثیرگذار بر ارز دیجیتال سلف کی

چه عواملی بر روی قیمت سلف کی تاثیرگذار هستند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر روی قیمت سلف کی تاثیرگذار باشند. هر کدام از این عوامل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیازمند توجه از سوی خریداران  هستند. سلف کی از جمله پلتفرم هایی به شمار می رود که به منظور مدیریت هویت از آن بهره گرفته می شود. به بیان دیگر می توانیم اینطور بیان کنیم که افراد و سازمان‌های مختلف با استفاده از پلتفرم ذکر شده از این قابلیت برخوردار هستند تا هویت خود را به صورت کامل کنترل کنند. در ادامه این مطلب را به صورت کامل تر مورد بررسی قرار می دهیم و شما را با این عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت نهایی آشنا خواهیم کرد. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.
قیمت سلف کیraya-ex.net
قیمت سلف کی

عواملی که بر روی قیمت سلف کی تاثیرگذار هستند

قیمت سلف کی با توجه به شرایط و جو حاکم بر بازار بالا و پایین می‌ شود و همین موضوع خریداران و متقاضیان را نگران می کند. به همین علت نیاز است تا هر کدام از این افراد اقدام به شناسایی عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کنند. از مهم ترین این عوامل می توانیم موارد زیر را نام ببریم:
• سیستم عرضه و تقاضا
• رسانه ها
• مسائل کشورها
• ماینینگ یا استخراج
• بحران های مالی
5 گزینه ای که نام بردیم بسیار پراهمیت هستند و باید توجه ویژه ای به هر کدام از آن ها نمود که در ادامه به صورت کامل آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از سیستم عرضه و تقاضا می توانیم به عنوان مهم ترین عامل یاد کنیم

بدون شک مهم ترین عاملی که می تواند تاثیرگذاری خود را بر روی قیمت سلف کی اعمال کند، عرضه و تقاضا است.  اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم می توانیم اینطور بگوییم که عرضه و تقاضا یکی پراهمیت ترین اصول در دنیای اقتصاد است. حالا چگونه این سیستم می تواند ارزش سلف کی را کم و یا زیاد کند.
 اگر سلف کی از سوی معامله گران و دیگر افراد با کمترین تقاضا روبه رو شود و همچنین توکن بالایی داشته باشد، در آن صورت از ارزش و قیمت آن کاسته خواهد شد. عکس این موضوع نیز صدق می کند. یعنی اگر ارز دیجیتال سلف کی را متقاضیان و معامله گران زیادی درخواست کنند، در آن صورت شاهد خواهید بود که ارزش آن افزایش داشته است. البته این موضوع زمانی شدت خواهد گرفت که تعداد سلف کی های ارائه شده نیز محدود باشند.
قیمت سلفکیraya-ex.net
قیمت سلفکی

رسانه ها نیز کار خود را می کنند

رسانه ها و احساسات عمومی این قابلیت را دارند تا ارزهای دیجیتال مختلف را با افت و یا افزایش قیمت روبه رو کنند. در واقع کار رسانه ها اثرگذاری به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم است. رسانه ها با پوشش دادن خبرهای مختلف از این قابلیت برخوردار هستند که ارزی مانند سلف کی را با افت ناگهانی قیمت مواجه کنند.
 به همان اندازه نیز یک فرد قدرتمند و اثرگذار در جامعه می تواند نسبت به خرید همان ارز اقدام کند تا مشاهده کنید که چگونه افراد و معامله گران به سمت خرید ارز دیجیتال مشترک هجوم می برند. پس نقش رسانه بر روی قیمت سلف کی بسیار زیاد است و نباید از آن چشم پوشی نمود.

مسائل کشورها در تعیین قیمت سلف کی اهمیت دارند

قوانین و الزامات مختلفی را می توانید مشاهده کنید که تمامی آن ها توسط مقررات ملی تعیین و تایید شده اند. برخی از این قوانین و الزامات می توانند بسیار مثبت واقعا شوند ولی به وجود خیلی از آن ها نیازی نیست و تاییدیه آن ها به هیچ عنوان ضرورت ندارد.
اگر این قوانینی که در مبحث کشورها وجود دارند، بسیار محدودکننده باشند؛ به گونه ای که شکل سرکوب به خود بگیرند، در آن صورت قیمت ارزهای دیجیتال از جمله سلف کی با کاهش روبه رو خواهد شد. حالا اگر این قوانین با صنعت رمزنگاری شکل دوستانه به خود بگیرند، می توانند تبدیل به یک کاتالیزور شوند و در نهایت منجر به افزایش قیمت ها شوند.
ماینینگ یا استخراج (mining) نیز می تواند قیمت ارز دیجیتال سلف کی را تعیین کند
یکی از بزرگ ترین عواملی که از این قابلیت برخوردار است تا بر روی قیمت سلف کی نقش پررنگی را ایفا کند، ماینینگ و یا به اصطلاح استخراج است. استخراج در بین یکی از فرآیندهایی قرار می گیرد که با کمک آن می توان معاملات را اعتبارسنجی نمود و آن ها را به بلاک چین افزود.
 استخراج را نیز می توان مانند سیستم عرضه و تقاضا در نظر گرفت. در صورتی که سختی استخراج بالا باشد، یعنی تعداد افرادی که در لحظه در حال استخراج سلف کی هستند بالا باشند، در آن صورت ارزش نیز به مرور افزایش خواهد داشت.

بحران های مالی آخرین مورد تاثیرگذار بر روی ارزش سلف کی

آخرین موردی که می توانیم به بررسی آن بپردازیم، بحران های مالی است. قیمت سلف کی به وضعیت اقتصادی کشورها نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اگر سیستم مالی یک کشور شروع به فروپاشی کند، در آن صورت مردم به سوی دارایی های یک دیگر هجوم می برند و قسمت خرید انواع ارزهای دیجیتال را دارند. در این صورت شاهد بیشترین میزان افزایش قیمت خواهید بود.
چگونه می توانیم به مبادله ارزهای دیجیتال بپردازیم؟

یکی از سوالاتی که برای افراد به وجود می آید این بوده که کجا و چگونه می توانیم ارزهای دیجیتال مانند سلف کی را مبادله کنیم. رایااکسچنج یکی از معتبرترین صرافی هایی به شمار می رود که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت های گسترده ای دارد. این مجموعه توانسته یک بستر امن را برای تبادل انواع ارزهای دیجیتال فراهم آورد. همچنین از آنجایی که اکثر کارها به صورت آنلاین انجام می شوند، معامله گران می توانند از طریق سایت رایااکسنچ اقدام به تبادل انواع ارزها کنند و شاهد بالاترین سرعت در این زمینه باشند.

قیمت ارز دیجیتال سلف کی raya-ex.net
قیمت ارز دیجیتال سلف کی

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با مهم ترین عواملی که می توانند بر روی قیمت سلف کی تاثیرگذار باشند، آشنا کنیم. نقش هر کدام از این عوامل بسیار پراهمیت هستند. پس نباید از تاثیر هر کدام آن ها غافل شد. از این رو اگر جزو معامله گران سلف کی قرار می گیرید و قصد خرید دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این نکات ذکرشده استفاده کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن عمل کنید و متحمل ضرر نشوید.

به این مقاله رای دهید

به این مقاله اگر برای شما مفید بوده رای دهید

ثبت نام در صرافی رایا اکسچتج با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربر: 4.35 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا