آموزشبیت کوین

فروش بیتکوین در صرافی و سختی هایی که وجود دارد

فروش بیتکوین در صرافی و سختی هایی که وجود دارد

خرید و فروش فروش بیتکوین در صرافی را می توان مهمترین، اصلی ترین و شاید مشکل ترین مرحله سرمایه گذاری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بدانیم. به هر حال ارزهای دیجیتال مفهومی تازه در دنیای امروز محسوب می شوند و سازگاری با قوانین آن می تواند تا مدت ها چالش برانگیز باشد.
به طور کلی بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال بر اساس بلاک چین کار می کنند. بلاک چین محیطی است که تقریبا هیچ قانون متمرکزی در آن وجود ندارد و هیچ حکومت یا ارگانی نمی تواند قوانین خود خواسته ای روی آن اعمال کنند. از طرف دیگر قوانین موجود در دنیای بلاک چین به نوعی طراحی شده است که تجارت آزاد در کنار امنیت قرار بگیرد. از این رو خرید و فروش بیت کوین از نظر بلاک چین چندان روش و قانون خاصی ندارد.
اما مسئله ای که وجود دارد این است که برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ما باید فروشنده و دارنده این ارزها را پیدا کنید و برای فروش این ارزها باید عملا به دنبال خریدار آن بگردیم. این چیزی است که هنوز دنیای بلاک چین نتوانسته آن را به صورت اختصاصی پیاده کند و برای این کار نیاز به مفهومی تحت عنوان بروکر یا صرافی دارد. صرافی ها محلی هستند که تعدادی خریدار و فروشنده ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در آن جا حضور دارند و بر اساس قیمت های مختلف در حال سفارش گذاری هستند. شما به عنوان خریدار یا فروشنده باید در یکی از این بروکرها حضور داشته باشید تا بتوانید نیاز خودتان را برطرف کنید. اما خرید و فروش بیتکوین در صرافی چندان کار ساده ای محسوب نمی شود و سختی های خاص خودش را دارد.
خرید و فروش بیتکوین در صرافی و موانعی که وجود دارد
خرید و فروش بیتکوین در صرافی و موانعی که وجود دارد

خرید و فروش بیتکوین در صرافی و موانعی که وجود دارد

آن چیزی که در مورد خرید و فروش بیتکوین در صرافی اهمیت دارد بدانید این است که صرافی ها به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند. یعنی هر صرافی سرمایه گذاران خاص خودش را دارد و این سرمایه گذاران به صورت مستقل از سایر بروکرها فعالیت می کنند. بنابراین فارغ از قوانین کلی بازار، هر بروکر و صرافی قوانین خاص خودش را برای کاربران خود اعمال می کند.
به عنوان مثال، بروکرها باید بر اساس قوانین پولی و مالی کشور خود به فعالیت خود ادامه بدهند. همچنین باید بر اساس قوانین بین المللی نیز رفتار کنند. وگرنه از طرف دولت های بزرگی مانند آمریکا تحت تحریم های مختلف قرار می گیرند. از آن جایی که ایران تحت تحریم های پولی و مالی قرار دارد عملا کاربران ایرانی حق استفاده از هیچ بروکر و صرافی در دنیا را ندارد. البته این راه قانونی چندان هم باعث نشده است که ایرانی ها در این بازارها حضور فعال نداشته باشند.
ایرانی ها با استفاده از انواع روش های مختلف مانند استفاده از وی پی ان سعی می کنند بروکرها را فریب دهند و آن ها را مجاب کنند که این کاربران از کشوری دیگر هستند. حال با وجود این که خرید و فروش بیتکوین در صرافی و بروکر مذکور امکان پذیر شده است اما اگر بروکر شک کند یا بفهمد که شما کاربری هستید که از آی پی تقلبی استفاده می کنید، سرمایه شما را در لحظه بلاک می کند و عملا هیچ راه فراری را برای شما باقی نمی گذارد.
بنابراین عملا خرید و فروش بیتکوین در صرافی برای ایرانی ها نه تنها سخت، بلکه تا حدودی غیر ممکن است. اما این اتفاقات نمی تواند باعث شود که از سود سرشار بیت کوین و سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال بگذریم. بنابراین باید به دنبال راه مطمئن تر بگردیم.
خرید و فروش بیتکوین در صرافی رایا اکسچنج
خرید و فروش بیتکوین در صرافی رایا اکسچنج

خرید و فروش بیتکوین در صرافی رایا اکسچنج

مسئله دیگری که در مورد خرید و فروش بیتکوین در صرافی های معتبر دنیا وجود دارد این است که در خرید شما باید به صورت ارزی پرداخت داشته باشید و در فروش نیز شما چیزی جز ارز در حساب خود نخواهید داشت. این در حالی است که سیستم پولی و مالی ایران این اجازه را نمی دهد که شما بتوانید به صورت مستقیم این ارز را برداشت کنید. بنابراین شما به واسطه ای احتیاج دارید تا ریال را به ارز و برعکس تبدیل کند.
اما رایا اکسچنج به عنوان یک صرافی وطنی و ایرانی کاری کرده است که پرداخت ها و دریافت ها در خرید و فروش بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال بر اساس تومان صورت بگیرد.
از طرف دیگر وقتی یک صرافی ایرانی باشد، پس عملا مشکلی با کاربران ایرانی ندارد. در رایا اکسچنج انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارد که شما می توانید آن ها را به صورت ریالی خرید و فروش کنید.
بنابراین خرید و فروش بیتکوین در صرافی می تواند ساده تر از چیزی باشد که امروز به نظر می رسد. رایا اکسچنج با استفاده از پلتفرم معتبر و جذابی که دارد خرید و فروش دل چسبی را برای شما ایجاد می کند. در کلام ساده تر شما دیگر نیازی به  استفاده از وی پی ان و یا سایر روش های عجیب و غریب نیستید. شما می توانید به راحتی از رایا اکسچنج بیت کوین بخرید و یا این که بیت کوین های خود را به قیمت روز به این صرافی داخلی بفروشید و سرمایه خودتان را سریع به تومان تبدیل کنید.
فروش بیتکوین در صرافی
فروش بیتکوین در صرافی

پایان سخن

به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم، خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت عادی و بین المللی برای کاربران ایرانی سخت و تا حدودی ناممکن شده است. به نوعی می توان گفت این کار ممکن است منجر به از دست رفتن سرمایه و بلوکه شدن آن شود. اما راه مطمئن تری نیز وجود دارد. رایا اکسچنج کاری کرده است که شما می توانید به سرعت با اطمینان بالا اقدام به خرید و فروش بیت کوین خود کنید.
در واقع خرید یا فروش بیتکوین در صرافی های بزرگ دنیا شاید کار کمی سخت و پیچیده ای باشد و شما باید مدام به دنبال تبدیل ارزها به یکدیگر باشید اما توسط رایا اکسچنج دیگر نیازی به این تبدیل ها نیست. شما می توانید به صورت ریالی دست به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای مطرح دیجیتال بزنید. اعتبار، دقت و سرعت رایا اکسچنج باعث شده است که عملا این صرافی تبدیل به یکی از محبوب های ایرانی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا