اخبار ارز دیجیتالبیت کوین

مبادلات ارزی بیت کوین

تبدیل ارز بیت کوین به ریال

امروزه استخراج بیت کوین را می توان به عنوان یکی از پر طرفدارترین کسب و کارها در ایران دانست. سود های لحظه ای و درآمد های نجومی حاصل از معاملات ارزی بیت کوین موجب گرایش افراد زیادی به این عرصه شده است. در سال 2009 که بیت کوین با حداقل ارزش خود مورد معامله قرار می گرفت؛ هیچکس گمان نمی کرد که این ارز بتواند پس از گذشت 10 سال از چنین پیشرفت بالایی برخوردار شود و به ارزشی چند هزار برابری دست پیدا کند. ارز بیت کوین در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و میزان معاملات این رمز ارز سیری صعودی را طی می کند. در حال حاضر می توان به روش های مختلفی این ارز دیجیتال را خریداری نمود. همچنین می توان با تبدیل ارز بیت کوین به ریال و یا بالعکس به سهولت از آن استفاده کرد.

اهمیت بیت کوین در ایران

رشد ارزش بیت کوین افراد و معامله گران بسیاری را در سراسر جهان مبهوت ساخته است، اما جالب است بدانید این رشد در ایران بسیار بیشتر نمایان گردید؛ زیرا ایران علاوه بر رشد بیت کوین، شاهد افزایش قیمت دلار در هر دوره ای می باشد و همین امر موجب سود چشم گیری برای معامله گران ایرانی شده است.

پس از سقوط بیت کوین از 20 هزار دلار به 7 هزار دلار، معامله گران ایرانی ارز دیجیتال نه تنها ضرر نکردند، بلکه به سود قابل توجهی دست یافتند؛ زیرا در آن دوره قیمت دلار حدود چهار برابر شده بود. این امر موجب گسترش ارز های دیجیتال در کشور شده است و تعداد کاربران این ارزها در ایران روز به روز در حال افزایش است. البته به دلیل مشکلات و چالش های زیادی که در استخراج بیت کوین وجود دارد، استخراج این ارز در ایران با موانع زیادی رو به رو است.

ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال غیر متمرکز است که از آن در جهت مقاصد مختلفی استفاده می گردد. به عبارتی دیگر، بیت کوین یکی از اصلی ترین اجزای شبکه بلاک چین است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این ارز بدون واسطه، تحت حمایت هیچ دولت و نهادی نیست و گسترش آن باعث شده است که حتی سازنده بیت کوین هم امکان کنترل این ارز را نداشته باشد. از آن جا که بلاک چین سیستمی غیر متمرکز است، هر کاربری که عضو این شبکه می شود امکان کنترل و مدیریت آن را دارد.

ارز های برتر جهان

گسترش کاربران ارز های دیجیتال باعث به وجود آمدن ارز های متنوعی در این حوزه شده است و تاکنون تعداد قابل توجهی ارز به وجود آمده است. ارز های دیجیتال زیر جزء برترین ارز های جهان محسوب می شوند و بیشترین طرفدار را به خود احتصاص داده اند.

بیت کوین

بیت کوین به عنوان اصلی ترین و ارزشمندترین رمز ارز جهان شناخته می شود و از شهرت بسیار بالایی در میان ارز های دیجیتال برخوردار است. البته پس از بیت کوین رمز ارز های جدیدی با قابلیت های بالا ظهور کرده اند، اما بیت کوین همچنان پیشتاز میدان است. تاکنون حدود 80 درصد از این رمز ارز استخراج شده است و 20 درصد مابقی آن با شرایط مشخصی قابل برداشت است و حدود 100 سال به طول می انجامد. همچنین امکان تبدیل ارز بیت کوین به ریال، دلار و یا هر ارز دیجیتال دیگری وجود دارد.

اتریوم

از اتریوم به عنوان دومین ارز برتر جهانی نام برده می شود. اتریوم دارای تفاوت های زیادی با بیت کوین می باشد، اما توانسته است در زمینه های هوشمند به یک اصل اساسی تبدیل گردد و مورد توجه بخش وسیعی از بازار ارز های دیجیتال قرار بگیرد.

ریپل

ریپل سومین ارز برتر جهان است و سهم آن در بازار ارز های دیجیتال حدود 10 میلیارد دلار می باشد. از این رمز ارز با هدف سهولت تراکنش های بین شرکتی استفاده می شود و قیمت اندک آن باعث جذب طرفداران زیادی شده است.

تتر

تتر که از آن به عنوان دلار مجازی یاد می شود، نوعی ارز دیجیتال است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. این رمز ارز که اصلی ترین ویژگی آن پایدار بودن آن است، در اکثر معاملات جهانی جایگزین دلار است. در حال حاضر هر تتر با ارزشی حدود یک دلار مورد معامله قرار می گیرد.

لایت کوین

لایت کوین یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتال به وجود آمده پس از بیت کوین است که سهم بسیار خوبی از بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده است. البته در سال های اخیر، شایعات زیادی پیرامون این ارز به وجود آمد و میزان طرفداران آن را کاهش داد. لایت کوین در امر استخراج مزیت های زیادی نسبت به بیت کوین دارد، اما ارزش آن از بیت کوین کمتر است.

بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی یکی از ارز های مشابه بیت کوین است که مزیت های بیشتری نسبت به آن دارد و از امنیت بالاتری برخوردار است. شباهت این رمز ارز به بیت کوین و مزایای آن باعث شده است که سهم بالایی در بازار ارز های دیجیتال داشته باشد. در حال حاضر این ارز، بازاری حدود 5.5 دلار را به خود اختصاص داده است.

بیت کوین کش

این رمز ارز در سال 2017 وارد بازار شده است و یکی دیگر از ارز های مشابه بیت کوین می باشد. بیت کوین کش به دلیل تعرفه های ارزان و سرعت انتفال بالایی که دارد بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است و توانسته حدود 6 دلار از سهم بازار را به خود اختصاص دهد.

تبدیل ارز بیت کوین به ریال

خوشبختانه بیت کوین به دلیل افزایش معاملات از مبادلات ارزی بالایی برخوردار است؛ به طوری که می توان برای سهولت معامله در ایران از تبدیل ارز بیت کوین به ریال استفاده کرد. البته بیت کوین را می توان به سایر ارز های دیجیتال نظیر تتر و یا هر ارز دیگری نیز تبدیل نمود.

مبادلات ارزی در بسیاری از مواقع کاربردی و حائز اهمیت است و بیت کوین سابقه درخشانی در این مبادلات دارد. شما می توانید جهت تبدیل ارز بیت کوین به ریال و یا هر پول دیگری با رایا اکسچنج در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا