بیت کوینآموزش

مهم ترین نکاتی قبل از سرمایه گذاری روی بیت کوین باید بدانید

با مهمترین نکات سرمایه گذاری روی بیت کوین اشنا شوید

خلاصه نوشته
  • بیت کوین محبوب ترین رمز ارز موجود در جهان می باشد و نسبت به رمز ارزهای دیگر ارزش بالاتری دارد. به علت استقبالی که از بیت کوین می شود، ارزش آن روز به روز بالاتر می رود و افراد زیادی روی آن سرمایه گذاری می کنند. در این نوشته نکاتی درباره بیت کوین مطرح می کنیم که لازم است قبل از سرمایه گذاری روی آن از آن ها مطلع باشید.

همه نکاتی که باید پیش از سرمایه گذاری، درباره بیت کوین بدانید

این روزها بیش از هر چیزی درباره بیت کوین صحبت می شود اما هنوز سوالاتی زیادی هست که برای خیلی ها بی جواب مانده است. در این مطلب هر آنچه که لازم است تا در درباره بیت کوین بدانید، آورده شده است.
بیت کوین پولی جذاب، پیچیده و جدید می باشد که فقط در بستر بلاک چین و از طریق اینترنت در دسترس می باشد و هر کسی می تواند به شکلی ناشناس از آن استفاده کند.
سرمایه گذاری روی بیت کوین با استقبال زیادی مواجه است
سرمایه گذاری روی بیت کوین با استقبال زیادی مواجه است
اگر تاکنون چیزی درباره بیت کوین نشنیده باشید احتمالا فکر می کنید که بیت کوین پولی مشکوک است و استفاده از آن خطرناک می باشد. برای دیگر افرادی که چیزهایی درباره آن شنیده اند، هنوز ابهامات فراوانی در ذهن آن ها باقی مانده است. ما در این نوشته سعی داریم تا به سوالات و ابهاماتی که درباره بیت کوین در ذهن مخاطبان قرار دارد، جواب دهیم.

بیت کوین چیست؟

 

پول مجازی بیت کوین
پول مجازی بیت کوین
بیت کوین پولی مانند دلار و یورو است که برای تهیه کالاها و خدمات از آن استفاده می شود اما نسبت به پول های رایج تفاوت هایی دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• هیچ کشور یا سازمانی بیت کوین را کنترل نمی کند درحالی که ارزهای رایج توسط دولت ها و بانک ها کنترل  می شود.
• بیت کوین فقط به شکل دیجیتالی است یعنی بیت کوین هیچ گونه پول فیزیکی یا صورت حسابی ندارد و تنها به شکل دیجیتال موجود است و در بستر بلاک چین فعالیت می کند.
• برای استفاده از امکانات بیت کوین لازم نیست تا اطلاعات هویتی خود را ارائه دهید و هرکس می تواند با ایجاد یک کیف پول مجازی بیت کوین از آن به شکل ناشناس استفاده کند.
بیت کوین در سال 2008 توسط کسی با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو به دنیا معرفی شد. ساتوشی در آن سال مستنداتی درباره بیت کوین ارائه کرد و فقط بد از گذشت یک سال، بیت کوین در معاملات مورد استفاده قرار گرفت.
دلیل اصلی که بیت کوین این قدر در بین مردم محبوب شده است این است که بیت کوین واسطه ها را حذف کرده است و لازم نیست که برای استفاده از آن، هزینه های زیادی برای تراکنش ها پرداخت کنید.
برای استفاده از نقل و انتقالات بیت کوین تنها نیاز به یک کیف پول مجازی بیت کوین دارید و نیازی به استفاده از اطلاعات شخصی برای انجام تراکنش ها ندارید و تنها شناسه کیف پول مجازی نیاز است.

چطور می توان بیت کوین خرید؟

می توانید با استفاده از پول نقد، کارت های اعتباری یا حواله بانکی بیت کوین خرید اما قبل از هر کاری نیاز به یک کیف پول بیت کوین دارید و از طریق شناسه ای که داخل کیف پول قرار دارد می توانید از بیت کوین استفاده کنید.
کشورهایی مانند ایران از امکانات شبکه بانکی جهانی (سوئیفت) محروم هستند و کسانی که در ایران می خواهند بیت کوین خریداری کنند باید از روش هایی که تحریم ها را دور می زنند، استفاده کنند.
در زمانی که برای اولین بار از بیت کوین استفاده شد، قیمت آن فقط چند سنت بود اما در زمان نوشتن این مطلب قیمت آن بالای 30 هزار دلار است و کسانی که در ابتدا روی بیت کوین سرمایه گذاری کردند، به ثروتی هنگفت دست پیدا کردند.
بنابراین بیت کوین یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری است و لازم است که درباره بیت کوین اطلاعات کافی بدست آورید تا با دید باز در آن سرمایه گذاری کنید.

آیا می توان به صورت قانونی از بیت کوین استفاده کرد؟

خیلی از کشورهای دنیا استفاده از بیت کوین برای خرید اجناس را غیرقانونی اعلام کرده اند و تنها می توان برای سرمایه گذاری از بیت کوین استفاده کرد اما به دلیل پتانسیل بالایی که بیت کوین دارد در آینده این قوانین تغییر خواهند کرد و استفاده از بیت کوین برای پرداخت در خیلی از شرکت ها به رسمیت شناخته می شوند.
در حال حاضر شرکت هایی مانند مایکروسافت و دل، بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قانونی به رسمیت شناخته اند و مطمئنا در آینده شرکت های بیشتری، بیت کوین را به رسمیت خواهند شناخت.

آیا بیت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟

اکنون که درباره بیت کوین اطلاعاتی کسب کردید، ممکن است که با این سوال روبرو شوید که آیا بیت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است یا نه؟
باید با احتیاط روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد
باید با احتیاط روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد
مواردی وجود دارد که لازم است قبل از ورود به تجارت بیت کوین آن ها را در نظر بگیرید.
• استخراج بیت کوین بسیار هزینه زا است
اگر می خواهید که بیت کوین استخراج کنید، باید هزینه زیادی برای این کار بکنید. برای استخراج بیت کوین نیاز به کامپیوتر ویژه دارید و همچنین به یک برنامه نرم افزاری ویژه ای نیاز دارید که محاسبات پیچیده ریاضی مرتبط با استخراج بیت کوین را محاسبه کند و این نرم افزار گران می باشد.
علاوه بر همه این موارد باید قیمت واقعی بیت کوین را در نظر بگیرید و این قیمت نوسانات زیادی دارد؛ که در بعضی از موارد صعودی و در موارد دیگر نزولی می شود.
• بیت کوین توسط هیچ نهاد و سازمانی نظارت و سازماندهی نمی شود
اگر می خواهید تا قسمتی از پس انداز خود را روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید، این را بدانید که این سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری روی بازار سهام نیست و داشتن بیت کوین مانند داشتن پول در بانک نیست.
• هیچ سازمانی در جهان بیت کوین را سامان دهی نمی کند و به علت ماهیت نامنظم بیت کوین، ارزش بیت کوین دائم در نوسان است و سرمایه گذاری روی بیت کوین نسبت به سرمایه گذاری های دیگر خطر بیشتری دارد.
همچنین ارزش بیت کوین مانند ارزش دارایی های دیگر مانند طلا ملموس نیست. بنابراین ارزش بیت کوین به رفتار مردم واکنش نشان می دهد یعنی هر چه تقاضا برای آن بیشتر باشد، ارزش آن هم بالاتر می رود و عکس این موضوع هم صادق است.
به تمام کسانی که می خواهند روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند توصیه می شود که همه سرمایه خود را روی آن سرمایه گذاری نکنند. فقط به میزانی روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند که اگر سرمایه خود را از دست دادند با مشکل جدی مواجه نشوند چون با توجه به مطالبی که ذکر شد، این نوع سرمایه گذاری خطر ریسک بالایی دارد.

به این مقاله رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگران سهیم باشید

خرید بیت کوین
امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا