ترید

مکدی چیست ؟

macd, از مکدی چه سیگنال ها برداشت مس شود, الگوی فنجان ودسته, ترید, ترید چسیت, تریدر, سیگنال, سیگنال واگرایی, فیبوناچی, مکدی, مکدی چیست, همه چی راجب ترید

مکدی چیست ؟

مکدی ( نماد : MACD و لاتین : Moving Average Convergence Divergence ) ، مخفف شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی است. محاسبات مکدی یکی از اندیکاتورهای دنباله رو روند است که نشان می دهنده ی رابطه ای میان دو متحرک بر روی قیمت است. این اندیکاتور شامل دو متحرک نمایی در یک Histogram است که مقادیر پیشفرض آن 12 ، 26 و 9 هستند. مهمترین راز مکدی نمودار میله ای آن است که به آن هیستوگرام ( Histogram ) گفته می شود و از تفاضل دو میانگین متحرک سریع 12 دوره ای و کند 26 دوره ای بدست می آید. اگر میانگین متحرک سریع بالاتر از میانگین متحرک کند قرار گیرد نمودار میله ای در اندیکاتور مکدی مثبت است و اگر میانگین متحرک سریع پایینتر از میانگین متحرک کند قرار گیرد نمودار میله ای در اندیکاتور مکدی منفی است.

از مکدی ، چه سیگنال هایی برداشت می شود ؟

تقاطع میانگین متحرک ( Moving Average Cross ) :

مهم ترین سیگنال شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی ( مکدی ) ، زمانی است که خط میانگین متحرک سریع ، خط میانگین متحرک کند را قطع می کند.

سیگنال واگرایی ( Divergence ) :

مکدی به ما سیگنال واگرایی نیز می دهد. مثلا اگر قیمت درحال افزایش باشد و اندیکاتور قله و کف های کمتری ثبت می کند ، واگرایی نزولی رخ می دهد.

فاصله میان میانگین های متحرک نمایی نشانه های بیش خرید / بیش فروش ( Distance between EMAs (Overbought/Oversold) ) :

فاصله ی بیش از حد میان میانگین های متحرک نمایی معمولا منجر به افزایش قیمت نسبت به روند اولیه می شود. این سیگنال ها در نمودار قابل مشاهده اند. به صورتی که الگوی تقاطع ایجاد شده توسط میانگین متحرک سریع ، شبیه یک فنجان بر روی شاخص دیده خواهد شد.

نوشته های مشابه

ترکیب مکدی با فیبوناچی :

اگر بیشتر از 5 دقیقه مشغول ترید روزانه هستید به سرعت متوجه می شوید که در طول روز سطوح فیبوناچی نقش مهمی در حرکات نمودار قیمت ایفا می کنند. سطوح فیبوناچی بازگشت های قیمت ( اصلاحات ) را محاسبه می کند. از اعداد فیبوناچی می توان به 78.6 درصد اشاره کرد که سطح این بازگشت قیمت به اندازه ای پایین است که موقعیت ارز خریداری شده توسط تریدرها را با ریسک همراه می کند. چون خرید آنها معمولا در بالاترین قیمت روز انجام می شود. این سختی، تریدرهای خورده فروش را در موقعیت تصمیم قرار می دهد و معمولا منجر به افزایش قیمت نسبت به روند اولیه می شود. عمر افزایش قیمت دوم معمولا کوتاه است ، چون سطح بازگشت قیمت نسبت به نقطه خرید بسیار پایین است. پس اصلا انتظار نداشته باشید که قیمت ارز و سهام مورد نظر ، به قله های جدید دست پیدا کند.

الگوی فنجان و دسته :

منظور از الگوی فنجان و دسته ، فاصله ی میان دو متحرک نمایی را نشان می دهد. همانطور که در تعریف سیگنال های مکدی گفته شد ، در این شرایط اصطلاحا می گویند سهام بیش فروش شده است.

هنگامی که مکدی به شکل الگوی فنجان و دسته درآید، به ما سیگنالی می دهد که بیانگر فروش بیش از حد آن ارز است. پس از آنکه قیمت این ارز 78.6درصد خود را انجام دهد، زمان وارد شدن به ترید است.

نکاتی که دراین پست بیان شد درمورد سهام و نمودارهای بورس نیز صدق می کند. برای آموزش های بیشتر با ما همراه باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا