بیت کویندانش ارز دیجیتالدستگاه های ماینینگ

هالوینگ بیت کوین چیست؟ ( BITCOIN HALVING)

فهرست مطالب

ارز دیجیتال, ارز دیجیتال بیت کوین, استخراج ارز, استخراج ارز دیجیتال, استخراج بیت کوین, استخرماینر, استخرماینینگ, بیت کوین, ماینر, ماینینگ, هالوینگ, هالوینگ بیت کوین, هالوینگ ماینر ها, هالوینگ ماینینگ

هالوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین به زبان انگلیسی BITCOIN HALVING نامیده می شود.
هدف از ایجاد هالوینگ بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو پدر بیت کوین به وجود آمد ، جلوگیری از ایجاد تورم ارز بیت کوین می باشد و بازه زمانی هالوینگ بیت کوین ، هر 4 سال با روند نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است.
در این بازه 4 ساله بیت کوین های قابل استخراج نصف می شود ، یعنی هر 4 سال بعد از استخراج 210000 بلاک به نصف کاهش می یابد .
در اولین استخراج بلاک بیت کوین ، پاداش استخراج هر بلاک برابر با 50 بیت کوین بود . در 18 می 2020 سومین هالوینگ بیت کوین اتفاق می افتد ، که می توان آن را یکی از مهم ترین رویدادهای دنیای ارز دیجیتال ، در سال 2020 در نظر گرفت .

اما در دو هالوینگ قبل چه اتفاقی افتاد :

  • اولین هالوینگ بیت کوین در نوامبر 2012 بود که در 513 روز قیمت هر بیت کوین از 2 دلار به 94/270 رسید ، که جهش ارزی چشم گیری داشته است . پاداش استخراج هر بلاک در این سال 25 بیت کوین بود .
  • دومین هالوینگ بیت کوین در سال 2016 بود که در 1068 روز قیمت بازار بیت کوین از 164 دلار به 074/25 رسید و روند صعودی داشته است . در سال 2016 پاداش استخراج هر بلاک 5/12 بیت کوین بود .
اما در سال 2020 با پدیده ای روبرو هستیم که می توان با نام انفجار بزرگ بیت کوین از آن یاد کرد .در سومین هالوینگ بیت کوین پاداش استخراج هر بلاک در این سال 25/6 بیت کوین می باشد . در دو هالوینگ قبلی قیمت بیت کوین افزایش چشم گیری داشته است و علت آن کاهش عرضه و نایاب شدن بیت کوین و همچنین افزایش تقاضا است . در ابتدای هالوینگ بازار خرید و فروش بیت کوین ابتدا به صورت گاوی و پس از بازه طولانی بازار وارد مرحله خرسی می شود. با این تفاسیر باید در هالوینگ 2020 به دنبال افزایش شدید قیمت باشیم یا روند افزایشی لاک پشتی ؟
با توجه به دو هالوینگ قبل میتوان انتظار داشت که قیمت بیت کوین روند افزایشی خوبی دارد و همراه با بیت کوین ، قیمت دیگر ارزها نیز روند صعودی خواهند داشت . پس اگر سرمایه کافی برای خرید یک بیت کوین را ندارید ، میتوانید نسبت به پولی که دارید مقداری بیت کوین یا ارزهای ارزان تر را خریداری کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا